upublicznione kontakty do czł. zarządu + administrator odpowiadający na pisma do zarządu

Zarząd wspólnoty sprawowany przez osoby fizyczne wybrane spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.
Wiadomość
Autor
covo
.
.
Posty: 41
Rejestracja: 04-05-2019, 18:56

Re: upublicznione kontakty do czł. zarządu + administrator odpowiadający na pisma do zarządu

#13 Post autor: covo » 29-02-2020, 00:40

czyli w praktyce może być tak, że chociaż zapisu w umowie nie ma, to administrator odpowiada na wszystkie pisma, bo z okazji każdego pisma dostaje upoważnienie zarządu (oczywiście ustne, żeby się wpisami do umowy nie napracować :). Coś mi jednak nie gra... Co właściciela mieszkania może obchodzić, że zarząd szeptanką umówi się z administratorem, że na tę "bzdurną makulaturę" od ludzi będzie odpowiadał pan wynajęty do administrowania. Skoro kieruję pismo do zarządu - mam dostawać odpowiedzi od zarządu. To jest mój partner. Pismo <--> zarząd to jest jednak sprawa formalna i formalnie powinno być ustalone dlaczego to administrator odpowiada, czyli podmiot, który w ogóle nie interesuje właściciela w momencie pisania pisma do zarządu...

Tak, "Jeśli jednak adresat zwrócił się do zarządu, to należy go poinformować, że administrator odpowiada z polecenia zarządu"
- zdecydowanie tak.
Ale: dlaczego należy? jest podstawa prawna? czy masz na myśli dobry obyczaj.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: upublicznione kontakty do czł. zarządu + administrator odpowiadający na pisma do zarządu

#14 Post autor: piotrusb » 29-02-2020, 12:56

Te kwestie nie są uregulowane prawnie. To sprawa obyczajów, ewentualnie wewnętrznych ustaleń w danej wspólnocie.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarząd wspólnoty”