Przywłaszczenie pomieszczenia w garażu
Przywłaszczenie pomieszczenia w garażu
Cześć,
W naszej WM jeden z członków zarządu właścicielskiego przywłaszczył sobie pomieszczenie magazynowe w garażu. W pomieszczeniu tym trzyma swoje prywatne rzeczy.
Administracja, przekazała informację, iż nie ma podpisanej żadnej umowy z tą osobą oraz nie posiada kluczy do tego pomieszczenia. Jedyną osobą, która posiada klucze jest członek zarządu. Również ta osoba nie ponosi żadnych kosztów z tytułu korzystania z tego pomieszczenia.
Administracja pisze, że oni są podwykonawcami i sami za wiele nie mogą z nic z tym zrobić.
Czy faktycznie Administracja nie może nic z tym fantem zrobić ? Gość przywłaszczył sobie pomieszczenie, korzysta z niego i oszukuje pozostałych mieszkańców. Oczywiście wykorzystuje swoją pozycję będąc w zarządzie.
Z góry dzięki za pomoc co można zrobić z tą sprawą ?
W naszej WM jeden z członków zarządu właścicielskiego przywłaszczył sobie pomieszczenie magazynowe w garażu. W pomieszczeniu tym trzyma swoje prywatne rzeczy.
Administracja, przekazała informację, iż nie ma podpisanej żadnej umowy z tą osobą oraz nie posiada kluczy do tego pomieszczenia. Jedyną osobą, która posiada klucze jest członek zarządu. Również ta osoba nie ponosi żadnych kosztów z tytułu korzystania z tego pomieszczenia.
Administracja pisze, że oni są podwykonawcami i sami za wiele nie mogą z nic z tym zrobić.
Czy faktycznie Administracja nie może nic z tym fantem zrobić ? Gość przywłaszczył sobie pomieszczenie, korzysta z niego i oszukuje pozostałych mieszkańców. Oczywiście wykorzystuje swoją pozycję będąc w zarządzie.
Z góry dzięki za pomoc co można zrobić z tą sprawą ?
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Schowaj odnośniki |
Re: Przywłaszczenie pomieszczenia w garażu
We wspólnocie, w której istnieje zarząd (tzw. właścicielski), to zarząd podejmuje decyzje. Administrator podlega zarządowi, wykonuje jego polecenia, może służyć mu radą, realizować zlecone zadania. Nie ma natomiast żadnej mocy decyzyjnej. W takiej więc sprawie nie możesz liczyć, że administrator coś zrobi.
Czy macie zarząd jedno-, czy wieloosobowy? Jeśli to drugie, to należy się zwrócić do pozostałych członków zarządu o interwencję. Jeśli to pierwsze, albo apel do zarządu nie poskutkuje, to pozostaje odwołanie zarządu.
Czy macie zarząd jedno-, czy wieloosobowy? Jeśli to drugie, to należy się zwrócić do pozostałych członków zarządu o interwencję. Jeśli to pierwsze, albo apel do zarządu nie poskutkuje, to pozostaje odwołanie zarządu.
piotrusb
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Schowaj odnośniki |
-
- Podobne tematy
- Odpowiedzi
- Odsłony
- Ostatni post
-
-
Przywłaszczenie pomieszczenia wspólnotowego w piwnicy
autor: Prudnicki » 25-11-2025, 09:16 » w Poczekalnia i tematy ogólne - 29 Odpowiedzi
- 6988 Odsłony
-
Ostatni post autor: irenalo
27-11-2025, 07:17
-
-
-
Uchwała na sprzedaż-kupno pomieszczenia przynależnego
autor: franki » 06-10-2023, 09:04 » w Uchwały, regulaminy, statuty - 4 Odpowiedzi
- 5327 Odsłony
-
Ostatni post autor: franki
27-12-2023, 20:59
-
-
-
wpłaty i księgowanie opłat za najem pomieszczenia gospodarczego.
autor: Drops » 10-12-2025, 16:16 » w Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty - 3 Odpowiedzi
- 2310 Odsłony
-
Ostatni post autor: Drops
10-12-2025, 19:03
-
-
- 28 Odpowiedzi
- 20524 Odsłony
-
Ostatni post autor: Boo31
23-02-2024, 13:52
-
-
Dołożenie oświetlenia nad miejscem postojowym w garażu
autor: _lewy_ » 11-06-2024, 22:24 » w Nieruchomość wspólna - 17 Odpowiedzi
- 7562 Odsłony
-
Ostatni post autor: irenalo
28-06-2024, 10:37
-

