Zarząd właścicielski i rozliczenia za ponoszone własne koszty członków udzielających się w zarządzie.

Zarząd wspólnoty sprawowany przez osoby fizyczne wybrane spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.
Wiadomość
Autor
kamilo
.
.
Posty: 10
Rejestracja: 20-02-2022, 21:16

Re: Zarząd właścicielski i rozliczenia za ponoszone własne koszty członków udzielających się w zarządzie.

#37 Post autor: kamilo » 09-09-2022, 17:16

Czy są pieniądze, no cóż, nowy zarząd prawie wszystkie pieniądze „zainwestował” w prawników żeby wojować w sądzie z członkami poprzedniego zarządu i z dużej sumy która była na koncie w dniu przejęcia przez nich zarządu zostało niecałe 900,00 zł, a nie są zrobione jeszcze przeglądy. Przy domofonie nie wiadomo co się popsuło, jeżeli jakieś części trzeba będzie kupić to zapewne ok. 500,00 zł naprawa będzie kosztowała. Więc w tych okolicznościach nie wiem czy można powiedzieć że pieniądze są.

Co do potrącenia to wg mnie wystarczy złożyć przed potrąceniem oświadczenie zarządowi że się potrąci kwotę wynikającą z faktury za naprawę którą wyłożył z prywatnych pieniędzy współwłaściciel nieruchomości z kwotą należną od niego na koszty zarządu „Art. 499. kc. Potrącenia dokonywa się przez oświadczenie złożone drugiej stronie. Oświadczenie ma moc wsteczną od chwili, kiedy potrącenie stało się możliwe”. Oświadczenie to nie wymaga jakiejkolwiek szczególnej formy, może być złożone ustnie, a nawet w sposób dorozumiany. W celach dowodowych oświadczenie wystarczy wysłać zarządowi mailem. Konieczne jest też zastrzeżenie, że wspólnota zwróci właścicielowi poniesiony przez niego koszt (przez potrącenie), żeby nie przyszło im do głowy podważać zasadność zwrotu w oparciu o art. 411. kc. (spełniający świadczenie wiedział, że nie był do świadczenia zobowiązany i w takim przypadku nie można żądać zwrotu świadczenia).
Także wymogi z art. 203(1). § 1. kodeksu postępowania cywilnego są zachowane. Poniesiony i potrącony koszt naprawy będzie udokumentowany fakturą wystawioną wspólnocie przez wykonawcę. Oczywistym jest też zasadność tego wydatku, oraz obowiązek poniesienia go przez wspólnotę ( awaria).

Ale chyba powyższe działanie nie będą potrzebne, bo po wczorajszym moim „ostrym” mailu do nich, przed chwilą dzwonił do mnie fachowiec któremu zlecałem naprawy domofonów dla wspólnoty i oznajmił, że dzwonili do niego z zarządu, i że ma się ze mną skontaktować i naprawić domofon.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu


ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarząd wspólnoty”