Zarządca w imieniu wspólnoty zawiera umowę na dostawę mediów

Czyli kodeks cywilny i inne ustawy, rozporządzenia oraz przepisy
Wiadomość
Autor
misiek33
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 29-01-2011, 20:42

Zarządca w imieniu wspólnoty zawiera umowę na dostawę mediów

#1 Post autor: misiek33 » 29-01-2011, 20:48

Witam,
dowiedziałem się że w moim mieszkaniu nie będę zawierał indywidualnej umowy z lokalnym dostawcą energii tylko zarządca (deweloer) zrobi to indywidualnie z firmą , prywatną ( inny zarządca), który jest właścicielem trafostacji .... i niejako redystrubuje energię swoim mieszkańcom i zawrze umowę z moim zarządcą na sprzedaż, .....on będzie mi rozliczął energię i refakturował .

Pytania:

1 Czy takie działania są zgodne z prawem i czy nie mam zagrożenia że będą sobie jakieś narzuty robić ? Innymi słowy, czy takie rozwiązanie jest bezpieczne ?
pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
lokator99
.
.
Posty: 408
Rejestracja: 02-02-2009, 00:51

Odp.: Zarządca w imieniu wspólnoty zawiera umowę na dostawę me

#2 Post autor: lokator99 » 29-01-2011, 21:15

misiek33 pisze:
1 Czy takie działania są zgodne z prawem i czy nie mam zagrożenia że będą sobie jakieś narzuty robić ? Innymi słowy, czy takie rozwiązanie jest bezpieczne ?
pozdrawiam
Myślę że z prawem jest to zgodne natomiast czy jest bezpieczne? To zależy dla kogo?
Zarządca w ten sposób może kontrolować wywiązywanie się z płatności mieszkańca i w razie nie płacenia odłączy prąd.
Dziwne bo rejony energetyczne podpisują bez problemu umowy z indywidualnymi użytkownikami lokali o ile są opomiarowane ( jedyny problem jest z wodociągami ).
Wówczas jedynie opomiarowuje się instalacje wspólne i rozlicza je Zarządca.
Jeżeli przyjąć ten wariant z refakturowaniem to mogą dopisywać opłate za liczniki, odpisywanie wskazań i rozliczanie.
Wariant dla mieszkańców raczej niekorzystny.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

misiek33
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 29-01-2011, 20:42

Odp.: Zarządca w imieniu wspólnoty zawiera umowę na dostawę mediów

#3 Post autor: misiek33 » 30-01-2011, 17:21

Witaj,
dziękuje za odpowiedź,, fakt zwróciłeś uwagę na możliwość odcinania ...przy niepłaceniu czynszu, ale mam jeszcze jedno pytanie ....

Umowa przedwstępna , była w formie aktu notarialnego , był tam zapis że zobowiązuję się do zawarcia umów z dostawcami mediów w tym z ENEA wodociągami i Energetyką Cieplną .
Tymczasem okazuje się, że jak to określiła pani z biura był to nieumyślny błąd w umowie.
Tak naprawdę deweloer będzie re dystrybuował wszystkie media i wa akcie notarialnym końcowym to wszystko będzie ,,,,

Czy w związku z tym że zmienia bez mojej zgody postanowienia umowy mam jakieś prawa ?

(mieszkanie już odebrane więc od umowy nie mogę odstąpić a akt końcowy w kwietniu)


Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Zarządca w imieniu wspólnoty zawiera umowę na dostawę mediów

#4 Post autor: jaceko » 31-01-2011, 14:38

Proponuję kontakt z UOKiK.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Kaizen
.
.
Posty: 910
Rejestracja: 07-09-2010, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Odp.: Zarządca w imieniu wspólnoty zawiera umowę na dostawę mediów

#5 Post autor: Kaizen » 31-01-2011, 17:31

misiek33 pisze:Umowa przedwstępna , była w formie aktu notarialnego , był tam zapis że zobowiązuję się do zawarcia umów z dostawcami mediów w tym z ENEA wodociągami i Energetyką Cieplną .
[...]
Czy w związku z tym że zmienia bez mojej zgody postanowienia umowy mam jakieś prawa ?
Skoro masz umowę przedwstępną w formie aktu możesz domagać się (jak deweloper nie zgodzi się po dobroci to wyrokiem sądowym) przeniesienia własności na warunkach z umowy przedwstępnej. No i Deweloper będzie miał niezły zgryz, jak w różnych aktach będzie miał różne zasady.
Jeśli nienormalne trwa dostatecznie długo, staje się normalnym. Tylko że kiedy trzeba było coś wyjaśnić osobom trzecim, brzmiało to dziwnie.
Terry Pratchett

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych”