jak uwolnić budynek spod zarządzania przez spółdzielnię?

Wiadomość
Autor
abi-1957
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 28-10-2009, 14:32

co w akcie notarialnym wyodrębnionych lokali

#7 Post autor: abi-1957 » 28-10-2009, 14:55

W wielu postach spotkałem się iż właściciele wyodrębnionych lokali w spółdzielniach mieszkaniowych w akcie notarialnym mają zapis iż zarządcą w ich wspólnocie mieszkaniowej (bo wspólnota mieszkaniowa powstaje po wyodrębnieni 1 lokalu tak stanowi ustawa o własności lokali ) chyba że się mylę. Taką sytuację rozumiem jest świadoma działalność spółdzielni mieszkaniowych ( no bo kto oddaje kurę która znosi złote jajka ? )i jest to zgodne z prawem. Jednak zastanawia mnie fakt że oprócz tego zapisu jest inny który mówi że zarządzanie odbywać się będzie na podstawie ustawy o spółdzielczości mieszkaniowej. I takiej sytuacji absolutnie nie rozumiem!. No bo spółdzielnia przestaje być właścicielem a jedynie współwłaścicielem, a co właścicielami ich prawami.

Moje pytanie brzmi czy zapis w akcie notarialnym o zarządzaniu wspólnotą mieszkaniową na podstawie ustawy o spółdzielczości mieszkaniowej jest zgodny z prawem ?.

Pytanie kieruję do osób mających wiedzę w tym temacie , którzy z takimi zapisami się spotkali i mogą w sposób jednoznaczny a nie w sferze domysłów określić stan prawny takiej sytuacji. Bo jeżeli taka sytuacja jest zgodna z prawem to polskie prawodawstwo jest chore i trzeba to zmienić.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

abi-1957
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 28-10-2009, 14:32

Odp.: jak uwolnić budynek spod zarządzania przez spółdzielnię?

#8 Post autor: abi-1957 » 28-10-2009, 15:03

ps. czytając poprzednie posty przypominam że nie trzeba mieć 50% udziałów wystarczy 20% ale należy głosować jeden właściciel jeden głos. Zakładają że działka nie jest wielkości całego osiedla a stoi na niej 1-3 budynki mieszkalne.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: jak uwolnić budynek spod zarządzania przez spółdzielnię?

#9 Post autor: owner » 28-10-2009, 15:28

abi-1957, zapoznaj się z ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search? ... 0027Lj.pdf
Odpowiedzi na Twoje pierwsze pytanie udzieliłem Ci na forum: http://www.zarzadca.eu/
Ostatnio zmieniony 28-10-2009, 15:31 przez owner, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarządzanie nieruchomościami spóldzielczymi”