Łączenie lokali

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
jac-sar
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 12-08-2011, 15:44

Łączenie lokali

#1 Post autor: jac-sar » 12-08-2011, 16:04

Witam
Może już ktos cos takiego robił. Jestem włascicielem mieszkania, obok mnie jest pustostan komunalny czy też socjalny (do dzisiaj niewiem jaka jest różnica), wiem że kiedys to mieszkanie będące pustostanem było połączone z mieszkaniem którego jestem teraz włascicielm. Jaka jest droga czy wogóle istnieje taka możliwosć by przyłączyć czyli chyba wykupić od miasta pustostan komunalny do mieszkania własnosciowego
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Łączenie lokali

#2 Post autor: irenalo » 12-08-2011, 16:24

jac-sar pisze: Jestem włascicielem mieszkania, obok mnie jest pustostan komunalny czy też socjalny (do dzisiaj niewiem jaka jest różnica),
Jesteś pewien, że nikt nie ma umowy najmu ?
Lokal komunalny to lokal należący do gminy. Lokal socjalny jest rodzajem lokalu komunalnego.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lokal_socjalny
To, że kiedyś Twój lokal i lokal obok były jednym mieszkaniem nie ma żadnego znaczenia.
Został przeprowadzony podział fizyczny i prawny. Kupując swoje mieszkanie od gminy skorzystałeś z prawa pierwokupu przysługującemu najemcy. Lokal obok mógłby być sprzedany albo osobie, która jest najemcą albo musiałby być wystawiony na przetarg.
Lokal byłby Twój , gdybyś wygrał ten przetarg. A wtedy można by było przeprowadzić scalenie lokali.
Jak duży jest ten lokal? W co jest wyposażony? Na jakiej kondygnacji się znajduje?
Ostatnio zmieniony 12-08-2011, 20:11 przez irenalo, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

jac-sar
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 12-08-2011, 15:44

Odp.: Łączenie lokali

#3 Post autor: jac-sar » 16-08-2011, 14:08

Witam lokal ten o którym piszę jest lokalem socjalnym, osoba która go zamieszkiwała dostaje eksmisje bo zadużo zarabia. Lokal jest na parterze i ma chyba 15 m kwadratowych. Ale z tego co się dowiadywałem potwierdzając twe słowa to rzeczywiscie miasto czy też zgm moze wystawić takowy lokal na przetarg i w drodze przetargu mógłbym się stać się jego włascicielem. Ale najprawdopodobniej tak się nie stanie bo to lokal sopcjalny a takich chyba zwsze brakuje. Ale nie ukrywam że bardzo mi zależy na tym pokoiku i tak sobie mysle czy jakies pisma (tylko do kogo ?) odniosłyby jakikolwiek skutek będę wdzięczny za odpowiedz pozdrawiam.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Łączenie lokali

#4 Post autor: irenalo » 16-08-2011, 18:11

Po pierwsze :gdyby nawet miasto chciało wystawić lokal na przetarg, to cena wywoławcza
musiałaby odpowiadać cenie rynkowej. Jesteś pewien , że tyle chciałbyś zapłacić? A co jeżeli zgłosiliby się inni chętni i podbiliby cenę?
Dwa: odpowiedziałeś sobie sam, dlaczego miasto nie zechce wystawić lokalu na przetarg.
Nie zmusisz gminy do pozbycia się własności.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

jac-sar
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 12-08-2011, 15:44

Odp.: Łączenie lokali

#5 Post autor: jac-sar » 17-08-2011, 14:08

No to temat do zmaknięcia Pozdrawiam i dziękuję za dyskusję i pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Madafaka
.
.
Posty: 274
Rejestracja: 19-01-2012, 13:42

Odp.: Łączenie lokali

#6 Post autor: Madafaka » 16-01-2013, 19:27

Problem u mnie powstał w momencie inwentaryzacji budynku. W KW nieruchomości jest 18 lokali mieszkalnych, ale rozliczanych jest 19 lokali. Wg inwentaryzacji mieszkań jest 20 ! :P Zastanawiałem się dlaczego tak jest i sprawdziłem w wykazie.Okazuje się ,że mieszkanie C zostało scalone z D. Z tego wynika ,że po C jest E. Wszystko by jeszcze grało gdyby nie fakt ,że są to mieszkania najemcy. Na domofonie istnieje D, skrzynka pocztowa jest D, drzwi do lokalu D są, ściana pomiędzy C i D jest , ale w papierach brak D ? O co chodzi ?
Czy 2 mieszkania nie połączone drzwiami / otworem drzwiowym wewnętrznym można uznać jako jeden lokal ? Dlaczego wnikam w tę sprawę - dla wspólnoty znaczenie finansowe. Opłaty stałe za liczniki wody,ścieków,konserwacji dzieliłoby się na 20 a nie na 19. Dodatkowo powiem ,że w jednym mieszkaniu przebywają rodzice ,a w drugim syn z żoną .
Mam pewną teorię ale czekam na wasze opinie.
Jeśli ktoś jest silniejszy od ciebie - oszczędź siebie, jeśli słabszy oszczędź jego.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”