Rozliczenie okresu deweloperskiego

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
sylwia0445
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 25-10-2013, 16:39

Rozliczenie okresu deweloperskiego

#1 Post autor: sylwia0445 » 25-10-2013, 16:41

Witam. Kupiłam mieszkanie od dewelopera i do momentu ustanowienia wspólnoty mieszkaniowej czynsz płaciłam na konto dewelopera (wczesniej otrzymywalam zawiadomienie o rozliczeniu mediow).

Pod koniec okresu deweloperskiego dostalam pismo o końcowym rozliczeniu, w którym firma działająca w imieniu i na rzecz dewelopera (zarządca osiedla) poinformował mnie, że do dopłaty mam 330 zł. Dokładnie jest to ujęte tak: " Powyższe rozliczenie uwzględnione jest w końcowym rozliczeniu okresu deweloperskiego (obejmującego okres od protokolarnego przekazania lokalu do 30.04.2012). Saldo konta zamyka okres deweloperski".

Kwotę tę wpłaciłam deweloperowi i posiadam za to rachunek. Tydzień temu 20.10.2013 tj. półtora roku po powołaniu wspólnoty mieszkaniowej otrzymałam pismo od dewelopera, że mam niedoplatę 450 zł za czynsz+ media. W międzyczasie podpisałam akt notarialny na mieszkanie i aby to zrobić musiałam miec "czyste konto" u dewelopera bez żadnych zaległości finansowych.

Czy deweloper może domagać się ode mnie tych pieniędzy po półtora roku ? Co może zrobić jeśli tego nie zapłacę ?

Pani, która wystawiała pismo twierdzi, że mogą jeszcze raz naliczyć opłaty, ale dla mnie to wszystko jest jakieś dziwne, tym bardziej, że deweloper nie należy do najuczciwszych. Będę wdzięczna za poradę.

Pozdrawiam forumowiczów.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Rozliczenie okresu deweloperskiego

#2 Post autor: elmaz » 25-10-2013, 18:08

1) Pytanie podstawowe - na podstawie czego płaciłaś deweloperowi? Powinna być jakaś umowa zobowiązująca do tego, albo zapis w umowie przedwstępnej. Jak on brzmiał?
2) Czy jesteś w stanie wykazać w razie czego (korespondencja, dokumenty, zeznania świadków itp.), że warunkiem podpisania aktu notarialnego było uregulowanie wszelkich zaległości względem dewelopera, w szczególności związanych z czynszem?
3) Czym KONKRETNIE deweloper uzasadnia żądanie dodatkowej wpłaty?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”