Użytkowanie gruntu wokół nieruchomości!!!

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.
Wiadomość
Autor
foken26
.
.
Posty: 13
Rejestracja: 02-05-2009, 21:48

Użytkowanie gruntu wokół nieruchomości!!!

#1 Post autor: foken26 » 20-03-2012, 17:29

Jak wygląda kwestia użytkowania gruntu (użytkowanie wieczyste gruntu) we wspólnocie w której od lat był jasny podział na działki z których korzystali mieszkańcy, czy jeden z mieszkańców może przejeżdżać po działce drugiego jadąc do garażu z którego de facto wcześniej nie korzystał, i czy nasadzenie drzewek które było zrobione wcześniej (ok 7lat) mam obowiązek wykopać?? Czy teren wykorzystywany przez jednego z lokatorów wcześniej pod działkę teraz pod zaplecze firmy od tak może sobie zmienić przeznaczenie bez zgody współmieszkańców?? Czy jeżeli to jest część wspólna to każdy może bez ograniczeń korzystać z dobrodziejstwa działki drugiego mieszkańca i to bez jego zgody?? Rozwiejcie proszę moje wątpliwości bo już nie wiem jak z baranem postępować.Czy jest szansa na ukrócenie jego samowoli jakiś przepis prawny cokolwiek co powstrzyma tego pana przed jego działaniami... zadawajcie pytania chętnie odpowiem ze szczegółami sytuacji.. sytuacja jest coraz bardziej napięta :<

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Użytkowanie gruntu wokół nieruchomości!!!

#2 Post autor: jaceko » 20-03-2012, 17:39

O sposobie przeznaczenia terenu decyduje właściciel, a nie użytkownik wieczysty.
Jeśli chodzi o NW, to każdy ma prawo korzystać z niej do wysokości udziału, chyba że jest umowa quoad usum.
http://wspolnota.net.pl/post77857.html#p77857
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Poczekalnia i tematy ogólne”