jak sformalizować małą wspólnotę przy sprzeciwie strony

Współwłasność nieruchomości do 7 lokali
Wiadomość
Autor
jadzia45
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 29-04-2011, 01:16

jak sformalizować małą wspólnotę przy sprzeciwie strony

#1 Post autor: jadzia45 » 02-05-2011, 23:03

Witam serdecznie,

Jedna nieruchomość następnie zostaje zawarta umowa zniesienia współwłasności z wyodrębnieniem i ustanowieniem odrębnych lokali (sztuk 2), grunt wspólny , udziały w niepodzielnych częściach budynku wspólne według udziałów 51/49%.

Jak sformalizować małą wspólnotę (NIP, REGON, konto bankowe) jeśli jedna osoba (posiada mniejsze udziały) nie wyraża na to zgody i nie ma ochoty podpisać się pod żadnym pełnomocnictwem, wnioskiem o NIP, REGON czy konto bankowe?

Czy mogę to zrobić samodzielnie? Przeszukałam forum i google i wszędzie piszą, że do założenia np. konta w banku potrzeba pełnomocnictwa drugiej osoby nie wiem jak z NIP i REGON?

Z góry serdecznie dziękuje.

J.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: jak sformalizować małą wspólnotę przy sprzeciwie strony

#2 Post autor: owner » 03-05-2011, 02:38

Regon i NIP są obowiązkowe, w dodatku nic nie kosztują, zatem jest to czynność zwykłego zarządu. Nie potrzebujesz na to zgody mniejszościowego udziałowca.
Założenie konta w banku to też czynność zwykłego zarządu - wystarczy zgoda większości, którą posiadasz sama. Ale najpierw sprawdź w bankach, jakie mają wymogi, wynikające z ich wewnętrznych regulaminów i wytycznych. Przykład: żaden przepis prawa nie wymaga, żeby drobny przedsiębiorca do wniosku o założenie rachunku bankowego na firmę załączał Regon, a wiele banków tego żąda i bez tego odmawia zawarcia umowy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Mała wspólnota mieszkaniowa”