Odmowa wydania dokumentów przez stary zarząd

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
PFKLASA
.
.
Posty: 52
Rejestracja: 27-03-2009, 12:45
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Odmowa wydania dokumentów przez stary zarząd

#1 Post autor: PFKLASA » 03-07-2009, 09:33

Minimalną większością głosów ale jednak odwołaliśmy uchwałami zarząd właścicielski i powołaliśmy nowy. Wręczając przewodniczącemu odwołanego zarządu pismo o przyjęciu stosownych uchwał (z ich kopiami) wręczyliśmy pismo z informacją w którym dniu (było to 5 dni od wręczenia tego pisma) o której godzinie i w którym lokalu przedstawiciele nowego zarządu będą w celu protokólarnego przekazania dokumentacji przez stary zarząd. Oba te pisma mamy z potwierdzeniem ich otrzymania przez "byłego" przewodniczącego.
Nikt ze starego zarządu w tym terminie nie pojawił się na umówionym miejscu.
Jako przedstawiciel nowego zarządu zadzwoniłem do tego przewodniczącego z pytaniem co z przekazaniem dokumentacji.
Odpowiedź była taka że w tym terminie on już dawno miał zaplanowany urlop i nie będzie specjalnie przyjeżdżał. Odpowiedziałem mu, że nie dał żadnej odpowiedzi o tym informującej ani nikogo nie wskazał kto może to zrobić (są inni członkowie "starego" zarządu ma też swoich pracowników którzy są w firmie na miejscu) więc jeżeli dalej będzie odmawiał wydania dokumentów złamie przepisy KK i sprawą będzie musiał się zająć prokurator. Powiedział mi jak chcę niech go podaję do prokuratora za to że nie chciał przyjechać z urlopu a powinienem wiedzieć że decyzje wspólnoty muszą się uprawomocnić a on podpisując odbiór pism informujących nie miał możliwości tj. czasu zapoznania się z nimi.
Wyjaśniłem że nie ma tu żadnego wymogu uprawomocnienia i teraz jego obowiązkiem jest udostępnienie i przekazanie dokumentacji. Powiedział że jego prawnicy są innego zdania. Gość jest autentyczne zaskoczony i wściekły tym odwłaniem zarządu (wydzwania do tych co podpisali uchwały tłumacząc że źle zrobili) czuł się bardzo pewnie że jest "nie do ruszenia". Złość tak mu mózg zaćmiła (chyba że to wyrachowana gra) że na pytanie gdzie w takim razie są dokumenty wspólnoty powiedział "nie powiem panu" i na tym się skończyła rozmowa.
Co radzicie jakie dalsze kroki teraz podjąć?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
seba1rak
.
.
Posty: 99
Rejestracja: 13-10-2008, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp.: Odmowa wydania dokumentów przez stary zarząd

#2 Post autor: seba1rak » 03-07-2009, 10:23

cos sie panu eks przewodniczacemu pomylilo, odbior pism to jedno a zapoznanie sie z nimi to drugie.
a co ma sie uprawomocnic? kazda uchwala obowiazuje z dniem podjecia uchwaly i kazdy wlasciciel lokalu ma prawo w ciagu 6 tyg odwolac sie od niej do sadu.

proponuje wyslac pismo ponaglajace z infocja ze jezeli we wskazanym terminie nie orzekaze dokumentacji wspolnoty wowczas zarzad podejmie odpowiednie kroki prawne. moze sie ugnie.
taki sobie poczciwy ufoludek :D

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

JohnnyG
.
.
Posty: 579
Rejestracja: 12-03-2008, 23:10

Odp.: Odmowa wydania dokumentów przez stary zarząd

#3 Post autor: JohnnyG » 03-07-2009, 23:37

PFKLASA pisze:Gość jest autentyczne zaskoczony i wściekły tym odwłaniem zarządu (wydzwania do tych co podpisali uchwały tłumacząc że źle zrobili) czuł się bardzo pewnie że jest "nie do ruszenia". Złość tak mu mózg zaćmiła
To może ten sam były "przewodniczący" co u nas. :)
Chciał dziś przekazać dokumentację wspólnoty, ale jak się dowiedział,
że zaprosiłem do komisji (bo jej chciał i ja sądzę, że też się przyda)
sąsiada, który go nie trawi, to nagle okazało się, że ma wolny termin
w poniedziałek, chociaż wcześniej nie miał. :) No i przecież w poniedziałek
będzie miała czas inna pani z nowego zarządu, więc może lepiej po weekendzie. :)
Przysłał na dodatek pisemko, że nie przekaże mi dokumentacji jako jednej
osobie, bo uczyniłem mu krzywdę. :) Chyba raczej krzywdę uczynili mu właściciele,
bo odstawili go od koryta. :)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Tracer
.
.
Posty: 26
Rejestracja: 28-05-2009, 20:31

Odp.: Odmowa wydania dokumentów przez stary zarząd

#4 Post autor: Tracer » 19-07-2009, 06:07

Czy członkowie starego zarządu po złozeniu rezygnacjina na NZW ,w okresie zbierania głosów za uchwałami mają prawo podpisywac umowy z wykonawcami na znaczne kwoty??
Paln gospodarczy na 2009 nie przeszedł.
Absolutorium za 2008 nie dostali.
Wczesniej przed zebraniem NZW dozbierano głosów za ich odwołaniem powyżej 50% udziałów, i teoretycznie uchwały ich odwołujące weszły w życie, ale nie przyjeli tego do wiadomości.
Ostatnio zmieniony 19-07-2009, 06:22 przez Tracer, łącznie zmieniany 2 razy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

JohnnyG
.
.
Posty: 579
Rejestracja: 12-03-2008, 23:10

Odp.: Odmowa wydania dokumentów przez stary zarząd

#5 Post autor: JohnnyG » 19-07-2009, 21:42

Tracer pisze:Czy członkowie starego zarządu po złozeniu rezygnacjina na NZW ,w okresie zbierania głosów za uchwałami mają prawo podpisywac umowy z wykonawcami na znaczne kwoty??
Według mnie liczą się daty. Jeśli podpisali umowę w chwili gdy ich już odwołano,
albo złożyli rezygnację, to złamali prawo i takie umowy są nieważne.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”