adaptacja strychu błądze czy ktoś mi rękę poda?

Czyli o adaptacji, wyodrębnianiu, sprzedaży, podziałach, sposobach korzystania na wyłączność itp.
Wiadomość
Autor
monikiwi
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 16-03-2009, 13:56

Odp.: adaptacja strychu błądze czy ktoś mi rękę poda?

#7 Post autor: monikiwi » 18-03-2009, 00:13

$- czy zawarłaś ze wspólnotą umowę przyrzeczenia zbycia strychu po jego adaptacji,
- podaj daty najważniejszych czynności (ponieważ w międzyczasie mogły zmienić się przepisy).[/quote] PRZEPRASZAM,byłam ciekawa czy ktoś to czyta,z kropkami to już niestety nic nie zrobie czas minął -adaptację przeprowadziłam po zawarciu umowy z ZDK z 1999r na podstawie uchwał WM w sprawie adaptacji i sprzedaży powierzchni strychowej na powiększenie lokalu mieszkalnego oraz uchwały Zarządu DzielnicyŚródmieście Gminy W-wa w sprawie upoważnienia dwóch członków Zarządu do działań wynikających z uchwały WM i oświadczenia woli Członkow Zarządu Dzielnicy Śródmieście–zobowiązania się do sprzedaży,w formie aktu notarialnego w/w powierzchni -czy za podjęciem uchwały głosowali wszyscy właściciele trudno stwierdzić, jak pisałam wcześniej większość udziałów w budynku miał ZDK i wiele uchwał przechodziło tylko ze wzgłędu na tą większość, a mieszkańcy np.ze względu na to ,że trudno było ich zastać dowiadywali sie tylko ,że dana uchwała weszła w życie.Za podpisami w sprawie pozwolenia na adaptację chodziłam osobiście i dotarłam prawie do wszystkich. -warunki umowy:projekt arch.-bud.,kosztorys, kaucja,zgoda konserwatora,pozwolenie na budowę. Po zakończeniu adapt. tj.w 2003r.zgodnie z umową,złożyłam do wydz.urbanistyki,architektury i ochrony środowiska urzędu dzielnicy prośbe o zezwolenie na użytkowanie adopt.lokalu,poinformowano mnie że urząd nic takiego nie wystawia i że wystarczy protokół odbioru przez ADK.ADK.odebrało.Czy potrzebne są jeszcze jakieś szczegóły dot. tej sprawy? DZIĘKUJE za zainteresowanie.pozdrawiam serdecznie
monikiwi

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

monikiwi
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 16-03-2009, 13:56

pomocy

#8 Post autor: monikiwi » 19-03-2009, 00:19

więc nikt mi nie pomoże?
monikiwi

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

monikiwi
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 16-03-2009, 13:56

Odp.: adaptacja strychu błądze czy ktoś mi rękę poda?

#9 Post autor: monikiwi » 22-03-2009, 22:23

[quote="andy"]Po pierwsze - nie poganiaj, bo to nie jest piekarnia, ani serwis płatnych porad z dyżurnymi prawnikami faktycznie,każesz długo czekać na odpowiedz,czy to kara za te kropki...
monikiwi

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: adaptacja strychu błądze czy ktoś mi rękę poda?

#10 Post autor: bykira » 22-03-2009, 22:46

To nie takie proste, przy tak skąpych informacjach.
Nie widzimy uchwał i umów ze wspólnotą.
Masz prawo domagać się realizacji umów, pod groźbą wystąpienia z powództwem o zwrot poniesionych nakładów od wspólnoty z uwagi na niedotrzymanie umowy.
Nadal twierdzę, że roszczenie i ewentualne sprawy w sądzie byłego właściciela przeciwko gminie o zwrot nieruchomości, nie maja nic do rzeczy w Twojej sprawie.
Skoro jest w tej nieruchomości odrębna własność lokali to poprzedni właściciel dostanie ewentualnie odszkodowanie, a wspólnota nie przestanie być wspólnotą. Zmiany prawne tej nieruchomości są nieodwracalne w skutkach prawnych.
Ktoś Ci mydli oczy tą sprawą sądową, ona nie ma nic do rzeczy, w Twojej sytuacji.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: adaptacja strychu błądze czy ktoś mi rękę poda?

#11 Post autor: andy » 23-03-2009, 00:41

Z Twojego opisu wynika, że w sprawie wykonania przyrzeczenia sprzedaży strychu stronami jesteś Ty i wspólnota. Gmina ma z tą sprawą do czynienia tylko tyle, ile pozostali właściciele lokali we wspólnocie. Roszczenia poprzednich właścicieli kamienicy to sprawa gminy, a nie wspólnoty.

Powinnaś wystąpić z pozwem o zobowiązanie wspólnoty do złożenia oświadczenia woli o ustanowieniu odrębnej własności i sprzedaży lokalu powstałego wskutek przebudowy strychu. Orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie legitymacji biernej wspólnoty -> http://www.sn.pl/orzecznictwo/uzasadnie ... 091_08.pdf

Do prowadzenia tej sprawy powinnaś wynająć prawnika.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Wszystko o strychach i zmianach przeznaczenia innych części wspólnych nieruchomości”