Zgoda na kablówkę

Wiadomość
Autor
liom
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 19-10-2008, 12:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Zgoda na kablówkę

#1 Post autor: liom » 19-10-2008, 13:15

Witam forumowiczów.
Czy wie ktoś na jaki artykuł mogę się powołać przy odmowie prezesa spółdzielni na montaż innej kablówki niż ta która jest obecnie zamontowana w lokalu?Sprawa wygląda następująco.Za miesiąc przeprowadzam się do innego mieszkania i postanowiłem zmienić kablówkę na inną niż ta która jest zamontowana w danym lokalu.Złożyłem pismo do "nowej kablówki" z prośbą o montaż.Po dwóch tygodniach otrzymałem odpowiedź negatywną,gdyż prezes spółdzielni nie wyraża zgody na montaż instalacji na klatce.Udałem się z zapytaniem do prezesa spółdzielni i odpowiedział mi, że nie ma możliwości montażu innej kablówki niż ta która jest założona.Bo on sobie nie życzy żeby ktoś mu pajęczyny na klatce robił.W tej chwili mieszkam w innej spółdzielni gdzie mam dostęp do dwóch kablówek i tu mam prawo wyboru.Poratujcie mnie bo naprawdę nie wiem co mam z tym zrobić.Nowa kablówka niby miała walczyć o montaż w całym bloku,ale minęło 6 miesięcy i cisza.Jako jedyny z całego bloku złożyłem pismo o montaż reszta się boi prezesa.Kablówka ,która jest już zamontowana ma gorszą ofertę programową a przede wszystkim cenową.Proszę pomóżcie bo pisałem na różnych forach ,ale nigdzie nie dostałem jakiejś konkretnej odpowiedzi.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
mirdem
.
.
Posty: 486
Rejestracja: 29-06-2008, 18:14

Odp.: Zgoda na kablówkę

#2 Post autor: mirdem » 19-10-2008, 19:27

A kto jest właścicielem mieszkania?
PWM

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

liom
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 19-10-2008, 12:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Odp.: Zgoda na kablówkę

#3 Post autor: liom » 19-10-2008, 20:19

W tej chwili właścicielem mieszkania jest moja narzeczona.Ja będę zameldowany za miesiąc.Pismo do kablówki było podpisane jej imieniem i nazwiskiem.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
mirdem
.
.
Posty: 486
Rejestracja: 29-06-2008, 18:14

Odp.: Zgoda na kablówkę

#4 Post autor: mirdem » 19-10-2008, 21:49

USTAWA z dnia 16 lipca 2004 r.

Prawo telekomunikacyjne1)

(Dz. U. z dnia 3 sierpnia 2004 r.)
Art. 58. 1. W przypadku posiadania przez użytkownika końcowego tytułu prawnego do nieruchomości innego niż prawo własności, prawo użytkowania wieczystego lub spółdzielcze prawo do lokalu, przyłączenie pojedynczego zakończenia sieci wymaga przedstawienia przez niego pisemnej zgody odpowiednio właściciela, użytkownika wieczystego nieruchomości lub członka spółdzielni mieszkaniowej.
PWM

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kosey
.
.
Posty: 126
Rejestracja: 07-07-2008, 19:05

Odp.: Zgoda na kablówkę

#5 Post autor: kosey » 19-10-2008, 22:07

liom pisze:Po dwóch tygodniach otrzymałem odpowiedź negatywną,gdyż prezes spółdzielni nie wyraża zgody na montaż instalacji na klatce.Udałem się z zapytaniem do prezesa spółdzielni i odpowiedział mi, że nie ma możliwości montażu innej kablówki niż ta która jest założona
To nie prezes wyraża zgodę lecz zarząd spółdzielni. Spółdzielnia to nie wspólnota. Decyzje o zabudowie klatki schodowej podejmuje zarząd spółdzielni bo budynek stanowi własność spółdzielni. Jeżeli narzeczona nie zgadza się z decyzją zarządu to może odwołać się do rady nadzorczej spółdzielni.
kosey52

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

liom
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 19-10-2008, 12:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Odp.: Zgoda na kablówkę

#6 Post autor: liom » 19-10-2008, 22:31

No właśnie w tej spółdzielni jest jakoś dziwacznie bo wszystkie pisma przechodzą przez prezesa.Nawet z tego co się dowiedziałem to kablówka do której chcę przejść prowadziła rozmowy właśnie z prezesem.Nawet nie mam zielonego pojęcia jak dotrzeć do zarządu.Wysłać pismo na adres spółdzielni z adresatem "zarząd"?Czy jak to najlepiej zrobić?Najgorsze ,że w tym zarządzie siedzą kolesie prezesa.Taka jedna klika.Jak można to najlepiej rozwiązać?Bo nie wiem od czego zacząć.A jestem tak wpieniony,że mogę iść nawet do sądu.
mirdem przetłumacz mi to na chłopski język: :D
Jakoś mi nie idzie rozszyfrowywanie art. :bad:
Dziękuję za zainteresowanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Spółdzielnia - Wspólnota. Różnice”