grzyb na ścianie

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
cziczi
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 22-10-2011, 09:35

grzyb na ścianie

#1 Post autor: cziczi » 22-10-2011, 09:57

Witam,

Mam problem i zwracam się o radę. Przez rok wynajmowałam mieszkanie wraz z mężem mieszkanie w nowym budownictwie. W trakcie wyprowadzki podczas odsuwania mebli od ściany zauważyliśmy lekkiego grzyba koło balkonu. Właścicielka przyszła na odbiór mieszkania klucze zostały oddane, rachunki są wyrównane. Kilka dni po naszej wyprowadzce zadzwoniła do mnie że mam pokryć koszty remontu pokoju ponieważ go nie wietrzyłam ( mieszkanie było codziennie wietrzone i ogrzewane w zimie ). Pokój posiada balkon od strony północnej również z tej strony jest rzeka i las. Zgodnie z rozmową z fachowcem i administracją osiedla to nie jest nasza wina ponieważ może to być wada konstrukcyjna budynku. Administracja twierdzi że budynki są ubezpieczone i że takie sytuacje się zdarzają natomiast leży to w gestii dewelopera i właściciela mieszkania a nie najemcy. Przedstawiłam właścicielce mieszkania swoje stanowisko w tej sprawie i dostałam odpowiedź że sprawa zostanie oddana do sądu.

Czy takie sprawy w sądach się wogóle toczą? Bo dla mnie to jakiś absurd. Czy czy istnieje możliwość udowodnienia mi winy jeśli chodzi o nie wietrzenie mieszkania ?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: grzyb na ścianie

#2 Post autor: irenalo » 23-10-2011, 12:14

cziczi pisze:Czy takie sprawy w sądach się wogóle toczą?
W sądach toczą się różne dziwne sprawy:
http://tiny.pl/h11l3
cziczi pisze:Czy czy istnieje możliwość udowodnienia mi winy jeśli chodzi o nie wietrzenie mieszkania ?
Oczywiście , że nie.
Ale może poinformuj panią, że wytoczysz jej pozew wzajemny o wynajmowanie zagrzybionych ze słabą wentylacją mieszkań i narażanie wynajmujących na utratę zdrowia.
http://tiny.pl/h114x
Sądy cywilne są zawalone błahymi, absurdalnymi sprawami. :-)
Ostatnio zmieniony 23-10-2011, 12:33 przez irenalo, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MTW
.
.
Posty: 119
Rejestracja: 21-02-2009, 09:12
Kontakt:

Odp.: grzyb na ścianie

#3 Post autor: MTW » 23-10-2011, 13:26

irenalo pisze:cziczi napisał/a:
Czy czy istnieje możliwość udowodnienia mi winy jeśli chodzi o nie wietrzenie mieszkania ?

Oczywiście , że nie.
Ale może poinformuj panią, że wytoczysz jej pozew wzajemny o wynajmowanie zagrzybionych ze słabą wentylacją mieszkań i narażanie wynajmujących na utratę zdrowia.
podobnie jak nie masz możliwości udowodnić że mieszkanie było pozbawione wentylacji - bo już nie masz do niego dostępu.
faktem jednak jest że mieszkanie z prawidłowo wykonaną wentylacją nie potrzebuje wierzenia .
teoretycznie meble nie powinny być przy samej ścianie żeby powietrze i tam mogło sobie swobodnie przepływać , lecz przy prawidłowo zabezpieczonych ścianach i to nie powinno mieć wpływu .
czyli panie właścicielka powinna sprawę z administratorem poruszyć bo coś jest nie tak i sprawa będzie się powtarzać bez względu na to kto będzie tam mieszkał i ile będzie wietrzył

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: grzyb na ścianie

#4 Post autor: irenalo » 23-10-2011, 15:08

MTW pisze:podobnie jak nie masz możliwości udowodnić że mieszkanie było pozbawione wentylacji - bo już nie masz do niego dostępu.
Nie musi mieć. To właścicielka mieszkania będzie musiała udowodnić, że wentylacja jest w porządku.
Ale nie ma co teoretyzować. Mam nadzieję , że sprawa nie trafi do sądu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: grzyb na ścianie

#5 Post autor: ondrasz » 23-10-2011, 16:01

irenalo pisze:To właścicielka mieszkania będzie musiała udowodnić, że wentylacja jest w porządku.
To akurat najprostsza rzecz z tego wszystkiego - wystarczy pozytywna opinia kominiarska albo pozytywny protokół kontroli kominiarskiej - dokument podpisany przez uprawnionego mistrza kominiarskiego.

A przyczyny oczywiście mogą być przeróżne.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cziczi
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 22-10-2011, 09:35

Odp.: grzyb na ścianie

#6 Post autor: cziczi » 23-10-2011, 16:09

Ja informowałam o tym wszystkim właścicielkę ale ona upiera się przy swoim. Ponad to w korespondecji mailowej nazywa nas źle wychowanymi ludzki którzy kierują się cwaniakowaniem i próbujemy ją oszukać. Kontaktowałam się z prawnikiem który stwierdził iż istnieje znikoma szansa to wygranie przez tych Państwa sprawy. Ja mam około 10 świadków którzy potwierdzą w sądzie moje wietrzenie mieszkania i ogrzewanie go. Mam również świadków którzy pomagali nam przy wyprowadzce i potwierdzą że grzyba dopiero wtedy zauważyliśmy. Ci Państwo nie mają żadnych świadków oprócz obecnych najemców. Ponad to daliśmy tym Państwu kaucje w wysokości 2000 zł. Takie usterki moim zdaniem powinny zostać ściągnięte z kaucji. Ja poinformowałam tych Państwa o naszym zamiarze wyprowadzenia się ( dwa i pół miesąca wcześniej ) oni jednak nie przyjechali na oględziny mieszkania żeby stwierdzić co stanie się z kaucją tylko zaproponowali ściągniecie dwóch ostatnich czynszów z kaucji. Więc ja już nie wiem w jakim państwie ja żyję.
dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”