GŁÓWNY WYŁĄCZNIK PRĄDU

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
terdom
.
.
Posty: 31
Rejestracja: 28-07-2008, 11:07

Odp.: GŁÓWNY WYŁĄCZNIK PRĄDU

#7 Post autor: terdom » 12-08-2008, 21:21

:hahaha: dziekuje za ta niezwykle pozyteczna informacje odnosnie ogorkow,niezwlocznie powiadomie o tym wlascicielke ,przeciez to sezon kiszenia

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: GŁÓWNY WYŁĄCZNIK PRĄDU

#8 Post autor: bykira » 12-08-2008, 21:53

andy pisze:Więcej - w polu elektromagnetycznym kiszone ogórki robią się wodniste,
No to u mnie tego pola nie ma , bo moje ogórki są przedmiotem westchnień moich znajomych !!

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: GŁÓWNY WYŁĄCZNIK PRĄDU

#9 Post autor: owner » 12-08-2008, 21:55

andy pisze:Główny wyłącznik prądu powinien znajdować się w miejscu dostępnym dla zarządzającego budynkiem - powinien więc zostać przeniesiony z prywatnej piwnicy
Gdyby w ten sposób interpretować najnowsze przepisy prawa budowlanego, normy i przepisy techniczno-budowlane, to właściciele lokali w starym budownictwie ciągle musieliby prowadzić gruntowne remonty i inwestycje. Są kamienice z drewnianymi stropami, bez łazienek w mieszkaniach, ze starymi instalacjami wod-kan., elektrycznymi i gazowymi itp., itd. Na szczęście nikt nie nakazuje ich współwłaścicielom wymieniać stropów i instalacji, wynosić gazomierzy na klatkę schodową etc.

Nowe przepisy dotyczą nowych budynków: projektowanych i budowanych pod rządami aktualnie obowiązujących przepisów.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
mirdem
.
.
Posty: 486
Rejestracja: 29-06-2008, 18:14

Odp.: GŁÓWNY WYŁĄCZNIK PRĄDU

#10 Post autor: mirdem » 12-08-2008, 22:45

owner pisze:
mirdem pisze:Koszty wymiany/przesunięcia gł. wyłącznika i położenia nowej instalacji do nowego miejsca wyłącznika pokrywa Wspólnota, ponieważ jest właścicielem tego sprzętu.
Czy jesteś pewien, że jest konieczne przeniesienie tego wyłącznika? Skąd wynika ten wymóg dostosowania rozwiązań w starych budynkach do ciągle zmieniających się przepisów techniczno-budowlanych? Jakoś nie widać powszechnej krzątaniny w budynkach komunalnych i starych blokach spółdzielczych. Czy wspólnota terdomy ma być wyjątkiem?
Nie nie jestem pewien,jak zauważyłeś nie ma w tym paragrafie informacji odnośnie jakiegoś wymogu wymiany czy przeniesienia włącznika w starych budynkach więc wskazałem tylko przepis, który mówi o umiejscowieniu.
Ostatnio zmieniony 12-08-2008, 22:47 przez mirdem, łącznie zmieniany 2 razy.
PWM

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: GŁÓWNY WYŁĄCZNIK PRĄDU

#11 Post autor: bykira » 12-08-2008, 22:46

Przepisy należy zawsze odnosić do czasu ich zastosowania

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
mirdem
.
.
Posty: 486
Rejestracja: 29-06-2008, 18:14

Odp.: GŁÓWNY WYŁĄCZNIK PRĄDU

#12 Post autor: mirdem » 12-08-2008, 22:49

bykira pisze:Przepisy należy zawsze odnosić do czasu ich zastosowania
Czyli co?Jest to martwy przepis?
Chyba jednak nie, obok mnie w budynku komunalnym po kontroli PSP nakazano zainstalowanie takiego włącznika bo nie było.
Ostatnio zmieniony 12-08-2008, 22:53 przez mirdem, łącznie zmieniany 1 raz.
PWM

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”