rozliczenia C.O WM a wlasne prywatne C.O

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
frodo

rozliczenia C.O WM a wlasne prywatne C.O

#1 Post autor: frodo » 09-07-2008, 11:13

Witam
Prosze bardzo o pomoc
Mieszkam w WM w ktorej sklad wchodzi 5 kamienic (w kazdej po 4 mieszkania)
Dwa lata temu kupilem mieszkanie i podlaczylem sie prywatnie(samodzielnie) do MPEC-U (miejskie Co),poniewaz w budynku bylo tylko ogrzewanie piecowe na wegiel.
proponowalem pozostalym lokatorom podlaczenie wspolne ale nikt nie byl chetny.
obecnie wspolnota wystapila do MPCU o podlaczenie pozostalych mieszkan do Co
plan calego podlaczenia ,wykonania wezla cieplnego itd mnie nie uwzglednia bo wiadomo mam ogrzewanie osobno,prywatni.
pieniadze na ta inwestycje a dokladnie kredyt beda wziete z funduszu remontowego i banku.moje pytanie brzmi:czy ja musze placic pieniadze za ta inwestycje + procenty do banku?
pozdrawiam

masaccio: zmiana/uzupełnienie tematu i opisu
Ostatnio zmieniony 18-07-2009, 12:34 przez frodo, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
wokal79
.
.
Posty: 641
Rejestracja: 12-06-2007, 14:48
Lokalizacja: Górny Śląsk

Odp.: rozliczenia C.O WM a wlasne prywatne C.O

#2 Post autor: wokal79 » 16-07-2008, 10:07

W ogóle co to za luzaki, że pozwolili Ci podłączyć się do nitki CO i poprowadzić instalacje CO w budynku. :bad:

Generalnie mogą być trzy sytuacje:

1. Istnieją dwie instalacje: Twoja i WM, to rodzi olbrzymie komplikacje:
- kwestia pokrycia kosztów instalacji (logika dyktuje, że ciebie to nie dotyczy więc nie powinieneś być obciążony kosztami nie swojej instalacji),
- kwestia rozliczeń, Jeśli będzie kaloryfer na klatce schodowej (normalnie jest) to również powinieneś za niego zapłacić swoją część kosztów (instalacja i utrzymanie). Tylko teraz ile ????
- kolejna kwestia to koszty ewentualnych remontów etc..., jak to rozliczać,

Jasne można zrobić dwa fundusze remontowe (jeden na cele ogólne i jeden na cele CO), ale to jest dosyć skomplikowane.

2. Dlatego też najlepsza sprawa to włączenie Cię do projektowanej instalacji - najlepiej bez zbędnych przeróbek. Proste i skuteczne.

3. W twoim budynku masz tylko 3 sąsiadów - może pójść za ciosem i zamiast podpisywać umowę ze WM to niech pozostali sąsiedzi również podpiszą umowy indywidualne + kolejna umowa ze WM na montaż kaloryfera na klatce schodowej (tymi kosztami będziecie się dzielili na czworo, w ramach subkonta księgowego WM),

Ale najlepsze jest wyjście 2 gdyż w życiu należy sobie upraszczać, a nie utrudniać. Po prostu idź do Zarządu i porozmawiaj. Inwestycja jest wykonywana z środków FR, czyli Twoich, więc Ty również masz prawo do korzystania z jej dobrodziejstw. Po prostu należy potraktować twoją umowę na CO, tak jak każde inne ogrzewanie indywidualne - jeden ma prąd, drugi gaz, trzeci miejskie CO, czwarty węgiel. A teraz cała WM robi jedno wspólne ogrzewanie - miejskie CO.
Serdecznie pozdrawiam

Wokal

Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi w Zabrzu, Piekarach Śl, Gliwicach, Bytomiu, Knurowie i Rudzie Śląskiej.
http://www.domostwo.eu

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

czajnik

Odp.: rozliczenia C.O WM a wlasne prywatne C.O

#3 Post autor: czajnik » 16-07-2008, 14:45

wokal79 pisze:Jeśli będzie kaloryfer na klatce schodowej (normalnie jest)
Oooops! U mnie nie ma. U mnie jest nienormalnie. :| .

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

frodo

Odp.: rozliczenia C.O WM a wlasne prywatne C.O

#4 Post autor: frodo » 16-07-2008, 17:43

Witam dziekuje bardzo za odpowiedz!
Chcialem wyjasnic ze na klatce schodowej nie ma kaloryfera a rury do ogrzewania tzn do kaloryferow ida w scianie i sa prowadzone bezposrednio z mojej piwnicy do mieszkania -nie bylo zadnej ingerencji na klatce schodowej .
jezeli chodzi o koszty- to podlaczenie do mieszkan kazdy robi sobie sam tzn z piwnicy sam sobie doprowadzi rury do mieszkania i zaklada kaloryfery.
WM wycenila ze doprowadzenie Co i zrobienie w piwnicy wezla cieplnego wyniesie najmniej w moim budynku poniewaz jedno mieszkanie odpada(chodzi tu o budowe wezla i zamowiona moc cieplna)oraz odpadaja koszty doprowadzenia przylacza do budynku za ktore przylacze to ja placilem a teraz WM chce sie podlaczyc-pozostale budynki musza miec doprowadzone przylacze bo go nie maja .tak wiec Wm obnizyla sobie koszty znacznie moim kosztem i do tego chce zebym placil normalnie.Moze trzeba zasiegnac porady prawnika ?
pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”