Rozszczelniona deszczówka

Czyli wszystko o wszelkiego rodzaju remontach i modernizacjach.
Wiadomość
Autor
PawełP
.
.
Posty: 287
Rejestracja: 25-03-2008, 15:20

Rozszczelniona deszczówka

#1 Post autor: PawełP » 10-06-2009, 08:57

Przed naszym budynkiem jest bezpośrednio chodnik. Budynek nasz jest plombą w szeregu budynków. Po dużych opadach deszczu w chodniku w sąsiedztwie miejsca gdzie rura spustowa wchodzi w grunt w chodniku powstaje dziura tzn chodnik się zapada wraz z płytkami chodnikowymi w głąb ziemi. Wskazywać może to na to iż jest gdzieś rozszelniona deszczówka w chodniku lub odcinek rury od naszej rury spustowej do jakiegoś głównego kolektora deszczowego. Chodnik jest Gminy (nasze jest po obrysie budynku) zaś deszczówka Wododciągów.
Wystąpiliśmy do wodociągów z pismem o naprawę co wyeliminuje zapadanie się chodnika. Bo chodnik zapad się już z 15 razy tylko przychodzą ludzie z Zakładu Usług Komunalnych tj gminy i zasypują dziurę natomiast powód zapadania nadal gdzieś tkwi w ziemi.
Wodociągi twierdzą że to nasza wspólnota ma naprawić to uszkodzenie bo:
1. prawdopodobnie rozszelniona jest rura prowadząca od naszej rury spustowej do ich rury. Z tym że nie ma na to jednoznacznych dowodów. Dodatkowo 10 lat temu Wodociągi odbierały od Inwestora przykanaliki bo jest na to protokół odbioru.
2. Wodociągi twierdzą że jest to w chodniku przy naszym budynku i to nasz problem. Pytanie tylko co bedzie gdy ktoś wpadnie w dziurę po deszczu i połamie nogi? Kto będzie za to odpowiadał.
Dodatkowo obawiamy się że z rozszelnienia zalewana jest nasza piwnica bowiem przy posadzce pojawia sie po opadach wilgoć.
Pytanie:
Czy faktycznie to my mamy naprawiać? Chodnik nie jest nasz. Nie wspominając o całej infrastrukturze w chodniku tj gaz, energia, woda, telefony, kanalizacje.
Nasze pisma pozostają bez odpowiedzi. Na dzień dzisiejszy po każdym zapadaniu robimy dokumentacje zdjęciową

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Rozszczelniona deszczówka

#2 Post autor: owner » 10-06-2009, 09:09

PawełP pisze:Czy faktycznie to my mamy naprawiać?
Nie. Pisma piszcie do gminy, a nie do wodociągów. Skoro chodnik należy do gminy, jego remont jest problemem gminy. Niech oni ustalają, jaka jest przyczyna ciągłego zapadania się chodnika. Wy nie macie nawet prawa wykonywać jakichkolwiek robót na cudzej nieruchomości. Co innego sprzątanie chodnika, przylegającego do nieruchomości wspólnej (jest to Wasz obowiązek), a co innego remont.

Zwróćcie się do Waszych radnych, zainteresujcie sprawą media - może wtedy urzędnicy zauważą problem.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Łukasz
.
.
Posty: 257
Rejestracja: 04-10-2008, 18:42

Odp.: Rozszczelniona deszczówka

#3 Post autor: Łukasz » 10-06-2009, 10:46

owner pisze:Pisma piszcie do gminy, a nie do wodociągów. Skoro chodnik należy do gminy, jego remont jest problemem gminy.
Ja tak nie uważam. Z powyższego poglądu wynika, że jeżeli ja położę jakieś uzbrojenie pod drogą i to uzbrojenie uszkodzi drogę, to to nie będzie mój problem, ale zarządcy drogi. To śmieszne.
owner pisze:Wy nie macie nawet prawa wykonywać jakichkolwiek robót na cudzej nieruchomości.
owner pisze:Co innego sprzątanie chodnika (...), a co innego remont
"Wy" - może i nie, ale właściciel uzbrojenia - tak. Po pierwsze, usuwanie awarii, to nie są roboty budowlane. Nie jest to również remont. Usuwanie awarii nie podlega pozwoleniu na budowę, ani zgłoszeniu. Po drugie, właściciel terenu, który wyraża zgodę na posadowienie na nim jakiegokolwiek uzbrojenia, wyraża zgodę na wstęp na ten teren celem dokonywania konserwacji, niezbędnych remontów i napraw oraz usuwania awarii tego uzbrojenia (wraz z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego).

Rozszczelnienie przewodu kanalizacyjnego, które spowodowało uszkodzenie ciągu pieszego (które to uszkodzenie stwarza zagrożenie dla przechodniów) jest stanem awaryjnym i nie należy tu deliberować o remontach.
owner pisze:Zwróćcie się do Waszych radnych, zainteresujcie sprawą media - może wtedy urzędnicy zauważą problem.
Ja proponuję uderzyć do Strasburga, a jak to nie pomoże, to przedstawić sprawę na forum ONZ.
ciurlać partacze lenie pijaki - [cenzura białych skarpetek] słownik taki

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Rozszczelniona deszczówka

#4 Post autor: owner » 10-06-2009, 11:05

Widzę, że czajnik-Łukasz już wie, co jest powodem zapadania się chodnika. Ja tego nie wiem, dlatego napisałem:
owner pisze:Skoro chodnik należy do gminy, jego remont jest problemem gminy. Niech oni ustalają, jaka jest przyczyna ciągłego zapadania się chodnika.
Nie pisałem o "robotach budowlanych" lecz ogólnie o robotach (pracach), które należy wykonać. Nie wspominałem też ani o pozwoleniu na budowę, ani o zgłoszeniu, więc dalsze Twoje dywagacje na ten temat są bez sensu.
Łukasz pisze:Rozszczelnienie przewodu kanalizacyjnego, które spowodowało uszkodzenie ciągu pieszego
Jasnowidz czajnik :hahaha:
Zanim rozkopiesz cudzy chodnik i wydasz kasę wspólnoty, upewnij się, czy to Twoja wina i Twój problem. Jak dotąd, to gmina naprawiała chodnik i nie wysuwała roszczeń wobec wspólnoty.
Łukasz pisze:Ja proponuję uderzyć do Strasburga, a jak to nie pomoże, to przedstawić sprawę na forum ONZ.
A ja proponuję spuścić trochę pary, bo znowu nie wytrzymujesz ciśnienia.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Łukasz
.
.
Posty: 257
Rejestracja: 04-10-2008, 18:42

Odp.: Rozszczelniona deszczówka

#5 Post autor: Łukasz » 10-06-2009, 11:11

owner pisze:Widzę, że czajnik-Łukasz już wie, co jest powodem zapadania się chodnika.
owner pisze:Jasnowidz czajnik :hahaha:
To nie jest kwestia jasnowidzenia. To kwestia doświadczenia. Choć oczywiście zawsze istnieje taka możliwość, że przyczyna leży gdzie indziej (bo jednoznacznie można to stwierdzić tylko na miejscu przy oględzinach, względnie po wykonaniu próby szczelności), to jednak warto czasem posłuchać sugestii prawdziwego inżyniera budownictwa z wieloletnim praktycznym doświadczeniem na budowach, nie tylko polskich.

Reszta wypowiedzi - niegodna mojego komentarza.

Apropos próby szczelności - zacząłbym właśnie od tego. Badanie jest śmiesznie tanie i nie ingerujemy ani w infrastrukturę, ani w grunt, ani w chodnik. Natomiast wynik badania jednoznacznie wykaże, czy przyczyną jest nieszczelność przewodu, czy nie.
ciurlać partacze lenie pijaki - [cenzura białych skarpetek] słownik taki

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

PawełP
.
.
Posty: 287
Rejestracja: 25-03-2008, 15:20

Odp.: Rozszczelniona deszczówka

#6 Post autor: PawełP » 10-06-2009, 14:24

Łukasz pisze:Apropos próby szczelności - zacząłbym właśnie od tego. Badanie jest śmiesznie tanie i nie ingerujemy ani w infrastrukturę, ani w grunt, ani w chodnik. Natomiast wynik badania jednoznacznie wykaże, czy przyczyną jest nieszczelność przewodu, czy nie.
No tylko dlaczego cokolwiek ma z tym robić wspólnota? Ani to nasza rura ani nasz chodnik. Kto za to zapłaci? A kto zapłaci jak zaleje nasze piwnice?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Remonty i modernizacje”