Remont kanalizacji

Czyli wszystko o wszelkiego rodzaju remontach i modernizacjach.
Wiadomość
Autor
Westa

Remont kanalizacji

#1 Post autor: Westa » 31-08-2008, 16:30

Wspólnota mieszkaniowa podjęła uchwałę o remoncie instalacji kanalizacyjnej w dwóch klatkach, poniewaz mniej wiecej raz w roku kanalizacja sie zapycha i trzeba przeczyszczac za pomoca spręzyny. Brygada remontowa z ADM rozkopała nam korytarze w piwnicy po czym stwierdziła,ze nie wie gdzie idą stare rury a nowych nie moze połozyc pod piwnica, poniewaz ławy fundamentowe sa szersze niz w planach i nadzór budowlany nie wyraza zgody na naruszenie tych ław. W zwiazku z tym adm chce połozyc kanalizacje na scianach czterech piwnic. Ja i mój sasiad nie zgodzlismy sie na to, bo wiadomo,że jesli bedziemy mieć kanalizacje w piwnicy ( trzymamy tam słoiki, ziemniaki itp.), to wczesniej czy później ( raczej wczesniej) bedziemy miec problem np. z przeciekaniem lub peknieciem rury, a w przypadku jakiegos pozaru w piwnicy to będzie wszystko zalane i wodą i g...enkiem :). ADM straszy nas sprawą w sadzie. Czy my mamy jakąś szansę, zeby kanalizacja nie była położona w naszych piwnicach? Pomoże ktoś?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

czajnik

Odp.: Remont kanalizacji

#2 Post autor: czajnik » 01-09-2008, 08:28

AlterEgo pisze:2. Jeżeli (...) projekt i przedmiar robót, nie zawierają określenia miejsca, sposobu itd. instalacji to jak najszybciej wspólnota musi to ustalić
:> . Jeżeli projekt nie zawierałby takich rzeczy, to co miałby zawierać? :>

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Westa

Odp.: Remont kanalizacji

#3 Post autor: Westa » 01-09-2008, 12:41

Administracja Domów Mieszkalnych, to nasz zarząd. Mamy z nimi podpisaną umowe, ze zobowiazują sie do wykonywania remontów.
Nie wiem jeszcze, co dokładnie zawiera uchwała. Czy mozna uchwałę anulować?
Dwie duze firmy, odmówiły dzis wykonia kanalizacji w naszej piwnicy, bo nie zajmuja sie tak małymi remontami. Sąsiad popyta w mniejszych firmach.
Dostalismy pisma z ADM nakazujące udostępnienie piwnic w celu poprowadzenia kanalizacji.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Remonty i modernizacje”