INWENTARYZACJA - kto ponosi koszty manipulacyjne?

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
ewa_no
.
.
Posty: 17
Rejestracja: 14-12-2007, 23:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

INWENTARYZACJA - kto ponosi koszty manipulacyjne?

#1 Post autor: ewa_no » 31-01-2008, 15:22

Przy sprawdzaniu metrażu mieszkań z aktów notarialnych okazało się, że ile mieszkań w tym samym pionie, tyle różnic w metrażach. Niektóre różnią się cyferkami po przecinku, ale są też różnice ok. 2m2. W AN-ie powiedzieli mi, że wynika to z tego, że w zależności kiedy mieszkanie było sprzedawane i jakie obowiązywały przepisy, to takie były wyliczenia metrażu. Np. był czas, że odejmowano po 2cm na tynki, w innym roku dodawano do metrażu powierzchnię szaf wnękowych, inni mają wliczone mury… Ale czy to nie powinno być ujednolicone? Czy poza wielkością udziałów, ma to znaczenie?
Przyszło mi do głowy, że można by było przeprowadzić inwentaryzację, na razie gmina ma u nas jeszcze 34% udziałów i należało by się, żeby to zrobiła na swój koszt. Ale Dyrektor AN-u powiedział, że koszty manipulacyjne (typu notariusz na zebraniu i nie wiem co jeszcze) to ok. 2000zł. i będzie za to musiała zapłacić Wspólnota.
1.Czy te koszty powinna pokryć Wspólnota, czy też gmina?
2.Czy jest sens przeprowadzać taką inwentaryzację? Jakie można mieszkańcom przedstawić argumenty „za” poza ujednoliceniem metrażów mieszkań? Bo bez sensownych argumentów na taki wydatek się nie zgodzą.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gosiakz
.
.
Posty: 315
Rejestracja: 21-12-2006, 22:31
Lokalizacja: Łódź

Odp.: INWENTARYZACJA - kto ponosi koszty manipulacyjne?

#2 Post autor: gosiakz » 31-01-2008, 22:46

ewa_no pisze:Przy sprawdzaniu metrażu mieszkań z aktów notarialnych okazało się, że ile mieszkań w tym samym pionie, tyle różnic w metrażach. Niektóre różnią się cyferkami po przecinku, ale są też różnice ok. 2m2. W AN-ie powiedzieli mi, że wynika to z tego, że w zależności kiedy mieszkanie było sprzedawane i jakie obowiązywały przepisy, to takie były wyliczenia metrażu
Sorry, odpuść sobie tę inwentaryzację na razie. Przyjdzie na nią czas.To co mówią pracownicy ANu jest mało ważne. Najważniejsze są udziały i powierzchnie z aktualnych aktów notarialnych.
ewa_no pisze:Ale Dyrektor AN-u powiedział, że koszty manipulacyjne (typu notariusz na zebraniu i nie wiem co jeszcze) to ok. 2000zł. i będzie za to musiała zapłacić Wspólnota..
Dopóki gmina będzie miała udziały w nieruchomości to ona jest zobowiązana ( uchwałą właścicieli, z określonym terminem ) do wykonania inwentaryzacji i poniesienia wszystkich kosztów, również kosztów poprawienia aktów notarialnych.

Przykład z Łodzi jak gmina realizuje zobowiązania:
Właściciele nieruchomości zarządzanej przez zakład budżetowy AN"Bałuty Nowe" na podstawie umowy o zarządzanie (!) ( przy wybranym Zarządzie z osób fizycznych)
podjęli w 2005 r. uchwałę zobowiązującą Gminę Łódź do wykonania inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej w terminie 6 miesięcy.
Do dnia dzisiejszego gmina nie wykonała uchwały, Wspólnota nie ma inwentaryzacji, a właściciele głosują nad uchwałami 1x1 ze względu na wyjątkowo "pokręcone" udziały.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Przeglądy techniczne”