Oferty banków - poręczenia/gwarancje

Rachunki bieżące, lokaty, kredyty.
Wiadomość
Autor
HR
.
.
Posty: 324
Rejestracja: 23-09-2005, 17:53
Kontakt:

Oferty banków - poręczenia/gwarancje

#1 Post autor: HR » 27-10-2005, 19:52

BISE

gwarancje spłaty kredytów


Wszystkim wspólnotom, które ze względu na brak wystarczającego zabezpieczenia mają trudności z uzyskaniem kredytu, polecamy gwarancję zapłaty udzielaną przez Caisse Centrale de Credit Cooperatif.

Warunki udzielenia gwarancji CCCC:

* kredytobiorcą jest wspólnota mieszkaniowa, której liczba członków nie jest mniejsza niż 10 osób,
* gwarancja spłaty kredytów dotyczy kredytów przeznaczonych na prace remontowe, konserwacyjne w budynkach wspólnot,
* okres gwarancji do 10 lat,
* kwota gwarancji:
o gwarancją CCCC może być objęte 100% kredytu,
o maksymalna kwota gwarancji może wynieść do 65 000 EUR (równowartość w złotych)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kikibobo
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 05-12-2005, 11:30

Odp.: Oferty banków - poręczenia/gwarancje

#2 Post autor: kikibobo » 05-04-2006, 15:13

Witam!
BOŚ ze względu na brak poręczenia udzielił nam kredytu na ocieplenie w wysokości 300.000 zł. - przy pełnomocnictwie do rachunku bankowego ( srodki własne 76.000).
Pozostała nam do ocieplenia jedna ściana z kosztem 250.000.
Czy i w jaki sposób instytucja przez Ciebie wskazana mogłaby poręczyc nam dodatkowy
kredyt w BOŚ na 200.000?
Anna

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

HR
.
.
Posty: 324
Rejestracja: 23-09-2005, 17:53
Kontakt:

Odp.: Oferty banków - poręczenia/gwarancje

#3 Post autor: HR » 05-04-2006, 15:42

Hmmm....

Wiesz najlepiej byłby się zapytać w BiSE . Tutaj podstawowym problemem jest to, że chcecie zaciągnąć kredyt w innym niż BiSE banku.... a w zasadzie to, że już BOŚ ustanowił zabezpieczenie (chyba na wpłatach na FR ?) - więc kalkulacja opłacalności dla banku i ryzyka kredytowego robione ewentualnie przez BiSE będzą już to musiały uwzględniać - co z oczywistych względów nie jest dla Was zbyt korzystne...

Myślę, że gdybyście wybrali BiSE na początku to on z automatu (no prawie) uruchomił by procedurę gwarancji kredytowej przez CCCC.

Kwestia dodatkowa : wzięliście 300000 PLN kredytu czyli w przeliczeniu na euro 75 500 EUR , chcieliby się ubiegać o kolejne 250000 czyli 63000 EUR - wg. mnie nie ma szans na ustanowienie tak wysokiej gwarancji uwzględniając ocenę Waszej zdolności kredytowej liczonej pierwotnie przez BOŚ. Wydaje mi się, że BiSE - a w zasadzie CCCC - nie zaryzykuje poręczenia tak wysokiej kwoty (poza tym koszty obsługi takiej gwarancji będą ewentualnie wysokie).

Być może jednak BiSE będzie chciał, by ten drugi kredyt zaciągnąć u niego - wtedy może być różnie...

Zapytaj się w bok bise przez maila : zawsze szybciutko odpowiadają... (no i jak dostaniesz odpowiedź zamieść ją proszę w tym temacie).

Pozdrawiam
HR

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kikibobo
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 05-12-2005, 11:30

Odp.: Oferty banków - poręczenia/gwarancje

#4 Post autor: kikibobo » 05-04-2006, 20:44

dziekuję
zrozumiałam, że ta instytucja poręcza tylko przy kredycie w BISE.
W ubiegłym roku nie było tak wiele banków z kredytami dla wspólnot. BPh wprowadził ten produkt dopiero w tym roku i jak zdążyłam zauważyć byłby dla nas korzystniejszy.
Może w Bosiu tez coś wymyslą..
Nie moglismy zwlekać z ociepleniem ponieważ mielismy dużo szkód zalaniowych, nieszcelnośćv na łączenich płyt i ich pękniecia. Mimo,że mieliśmy audyt nie skorzystaliśmy z ustawy o termomodernizacji, za długa procedura i odmowa porzy weryfikacji audytu.
no nic, zaczekamy z ta ściana3 lata, uda nam sie spłacić wczesniej kredyt, bo obecne raty angazuja 70 % wplat na fundusz a powzielismy decyzje , że przy sprawach awaryjnych właściciele dodatkowo uchwalą wpłaty na fundusz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Usługi bankowe”