rozliczenie wody

Projekty uchwał i innych decyzji oraz ich zakres temetyczny
Wiadomość
Autor
darop

rozliczenie wody

#1 Post autor: darop » 09-08-2007, 13:58

Witam, moj problem polega na tym, ze w terminie nie oddalem kwitu odczytu
licznikow ZW i CW. W ogole go nie znalazlem w skrzynce a ogloszen nie
doczytalem z prostego powodu - ciagle jestem w sluzbowych rozjazdach.
Mieszkam u siebie niemal weekendowo, zuzywam sladowe ilosci mediow. Jakiez
bylo moje zdziwienie gdy znalazlem w skrzynce rozliczenie z ktorego wynika,
ze mam doplacic jakas duza kwote ( jakies 10 krotnie wyzsza niz dotychczas)
bo zryczaltowali nierozliczona pozostalosc miedzy tych, co nie spisali
(nieudostepnili do wgladu)wodomierzy. Podawalem w biurze wspolnoty telefon i
maila do siebie w razie jakis naglych spraw bo czesto dlugo mnie nie ma w
mieszkaniu ale nikt nie dzwonil ani nie pisal. Regulamim rozliczenia wody jakis tam istnieje natomiast ten szczegolny przepis o podziale nieopomiarowanej wody porówno miedzy tych co licznika nie udostepnili (lub nie spisali) jest dzielem
zarzadu nie popartym zadna uchwala
wiekszosci wlascicieli. Informację ta umieszczono gdzies na stronie
internetowej wspolnoty i byla rowniez dopisana pod kwitem odczytu
ale ja mialem prawo tego nie zauwazyc. Czy decyzje zarzadu
pociagajace za soba konsekwencje finansowe dla wlascicieli nie
powinny byc sankcjonowane glosowaniem wiekszosci czlonkow wspolnoty
i nastepnie wysylane listem poleconym do wszystkich?
Mam jakies szanse na odwolanie w tej sytuacji? (tzn chodzi mi o podstawy prawne dalszych reklamacji z mojej strony bo moj wniosek juz został odrzucony przez zarząd)
Co w tej sytuacji robic?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

jarojk
.
.
Posty: 186
Rejestracja: 15-03-2006, 22:23
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Odp.: rozliczenie wody

#2 Post autor: jarojk » 09-08-2007, 14:40

zdaje mi sie ze jeżeli jesteś w stanie udowodnić faktyczne zużycie mediów to po prostu poproś o ponowne przeliczenie jeżeli masz "życiowy" zarząd i administratora to powinni jeszcze raz to przeliczyć, z drugiej strony - za gapiostwo sie płaci ;-)
jarek

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: rozliczenie wody

#3 Post autor: owner » 09-08-2007, 21:51

jarojk dał Ci praktyczną radę, którą popieram. Wyjaśnij pisemnie powód Twojej nieobecności, przypomnij, że podałeś namiary na siebie i mimo to nie dostałeś żadnej informacji. Jeśli już tak zrobiłeś i nie przyniosło to skutku (piszesz, że Twój "wniosek juz został odrzucony przez zarząd"), to wykaż faktyczne zużycie i oświadcz pisemnie, że zapłacisz tylko za to, co zużyłeś. Zarząd nie ma prawa ustanawiać "dodatkowych" zasad rozliczeń mediów - masz rację, że na to powinna być uchwała. Jeśli nie ma uchwały, zarząd do sądu nie pójdzie.
darop pisze:Czy decyzje zarzadu pociagajace za soba konsekwencje finansowe dla wlascicieli nie powinny byc sankcjonowane glosowaniem wiekszosci czlonkow wspolnoty i nastepnie wysylane listem poleconym do wszystkich?
Jeśli uchwała została przyjęta wymaganą większością na zebraniu, to nie ma obowiązku informowania wszystkich właścicieli o jej treści. Taki wymóg dotyczy uchwał, które zostały przyjęte z udziałem głosów, zbieranych indywidualnie (art. 23 ust. 3 ustawy o własności lokali).

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

darop

rozliczenie

#4 Post autor: darop » 10-08-2007, 07:51

Wielkie dzięki - o to mi chodziło. Zorientuję sie dokładnie co moj zarząd uchwalił w sprawie rozliczenia i odezwę sie jeszcze. Co do odwołania - faktycznie tak zrobiłem. Pisemko z uzasadnieniem zostało przez nich odrzucone

[ Dodano: Pią 10 Sie, 2007 ]
to co znalazłem na stronie wspołnoty :


2007-01-12 Rozliczenie zużycia wody.

Przed nami termin rozliczenia zużycia ciepłej i zimnej wody. Pomimo wywieszanych informacji część właścicieli nie dostarcza w wyznaczonym terminie odczytu liczników do administracji. Dlatego Zarząd w drodze głosowania wybrał następujący wariant rozliczenia:
Rozliczenie na podstawie sumy metrów sześciennych pozostałości zużytej ciepłej i zimnej wody w danym okresie rozliczeniowym, podzielonej proporcjonalnie na liczbę lokali, w których nie został dokonany odczyt zużycia ciepłej i zimnej wody z winy właściciela.
Odczyty liczników bez legalizacji nie mogą być wzięte pod uwagę.
Właściciele , którzy nie dokonali wymaganej wymiany liczników w określonym czasie zostaną obciążeni również różnicą kosztów tej operacji wynikającej z innej ceny obecnie zakładanych liczników.

To tyle, dodatkowa ciekawostka moim zdaniem jest tu uzycie slowa proprcjonalny, ktore chyba troche wyklucza sie ze stwierdzeniem "po rowno"
wg slownika - proporcjonalny :
1. «majacy okreslony stosunek czesci do calosci lub wyrazajacy okreslony stosunek do jakiejs wielkosci» 2. «majacy proporcje zgodne z kanonami piekna»• proporcjonalnie
proporcjonalnosc
1. «harmonijny stosunek czesci skladowych jakiejs calosci do siebie nawzajem lub do tej calosci» 2. mat. «zaleznosc miedzy dwiema wielkosciami, w ktorej przy powiekszeniu lub pomniejszeniu wartosci jednej z nich, wartosc

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

jarojk
.
.
Posty: 186
Rejestracja: 15-03-2006, 22:23
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Odp.: rozliczenie wody

#5 Post autor: jarojk » 10-08-2007, 09:18

proporcjonalnie do udziału w części wspólnej, ew jakiś przelicznik do liczby osób w lokalach
jarek

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

darop

Odp.: rozliczenie wody

#6 Post autor: darop » 10-08-2007, 09:45

albo po prostu dotychczasowe zuzycie wody... (poprzedni okres rozliczeniowy)Niektorym chyba jednak nie chce sie uzywac kalkulatora

Jaki jest mozliwy dalszy scenariusz w przypadku gdy podam aktualny stan licznika i oswiadcze ze zaplace tylko za to co zuzylem? Musza sie jakos ustosunkowac? (tzn anulowac poprzednia naleznosc?)
Jakby co oni naliczaja 30 % odsetek od niezaplaconych rachunkow

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Uchwały, regulaminy, statuty”