Ignorancja niektórych członków WM wobec swojego Zarządu.

Czyli o stosunkach i problemach wewnątrz naszych wspólnot.
Wiadomość
Autor
cezar138
.
.
Posty: 172
Rejestracja: 05-04-2012, 11:31

Ignorancja niektórych członków WM wobec swojego Zarządu.

#1 Post autor: cezar138 » 18-04-2012, 08:32

Witam, chcialbym jeszcze poruszyc taka oto kwestie, jak ignoracja niektocyh czlolnkow WM wobec zarzadu. jestem w zarzadzie, na 80 mieszkan około 10 mieszkanców-czlnkow od zawze (czyl u mnie od 1,5 roku) ignoruje moje chodznei za podpsiami, mowienie o co chodzi, odpwoiedzi dosc kompetnetne. Oczyiwsice nie sa obecni an zebraniach, nigdy normlnie nie porozmawiaj o sytuacji we W., czy ich indywidlanych uwagach. Nastomiast ja pukajac do ich dziw, lub natkajac sie, z lista do podpisów ws. uchwał/y jestem skazany na nimile uwagi, rozgorycznie i permanetne pretnesje.
czy jest na take zachowanie jakis skiteczny, wyproboany spoosb obrony, zaradczy? Bo oni nawet nie oddadza glosu na liscie uchwały "przeciw"... co jest zatrwazajace. Dodam, ze koplenie "czarna i obca magia" jest dla nich UoWL, jak domniemywam.
Dziekuje, pozdrawiam.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Ignorancja niektórych członków WM wobec swojego Zarząd

#2 Post autor: elmaz » 18-04-2012, 10:34

Z obyczajami jest największy problem. Pozostaje cierpliwa i konsekwentna edukacja. Możesz zastanowić się, jaka jest przyczyna takiego stanowiska - część tak po prostu ma, ale część może widzi jakieś powody?

Mówisz, że ludzie narzekają - a przeanalizowałeś te narzekania? Może chociaż w części mają rację?

Z doświadczenia wiem, że poprawieniu atmosfery nieco sprzyja jawność pracy zarządu. Możesz okresowo (np. do skrzynek pocztowych, żeby było taniej) składać sprawozdania ze swojej pracy (np. raz na kwartał), możesz ustalić jakiś dyżur, na który każdy może przyjść i zgłosić swoje uwagi, może coś da założenie forum internetowego.

Poza zebraniami warto robić przy różnych okazjach nieformalne spotkania właścicieli - najlepiej na osiedlu - żeby przedyskutować jakiś problem. Niech ludzie wiedzą, że coś od nich zależy.

To nie zawsze pomaga - ale czasem tak - może część przynajmniej inaczej zacznie na to wszystko patrzeć.

Ale dla pocieszenia (albo zmartwienia) Cię powiem, że 10%, które się tak zachowuje to i tak wyjątkowo mało. W wielu wspólnotach zachowuje się tak 30 i więcej procent - i wtedy jest dopiero problem.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cezar138
.
.
Posty: 172
Rejestracja: 05-04-2012, 11:31

Odp.: Ignorancja niektórych członków WM wobec swojego Zarząd

#3 Post autor: cezar138 » 18-04-2012, 10:56

elmaz dziekuje za uwagi. Niech ludzie narzekaja, ja sam narzekam, ale boli, że czynia to w sposób wyniosły, traktujac osobe z zarzadu z góry. Nie dajac mzowliosci spokojnego wypowiedzenia sie. Nigdy nie były na zebraniu. W obliczu poswiecenia godziny czasu na zebranie podpisów z 2 klatek, ciezko jest poswiecac np. 10-20 min. jednej osobie...
Moja praca jest jawna, ale faktycznie w obliczu wybory wykonwacy remontu, zrobie informacje do kazdego członka o efekatch, no i koniecznie zebranie. Poza tym stworze grupke ludzi chcacych uczestniczyc w wyborze firmy remontowej.
Acz zawsze te 10 % jak w spoleczenstwie...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Ignorancja niektórych członków WM wobec swojego Zarząd

#4 Post autor: jaceko » 18-04-2012, 11:01

Zaproś te 10% do tej grupy. Musisz ich uświadomić, że powinni i mogą współdecydować o wszystkim na równi z Tobą.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cezar138
.
.
Posty: 172
Rejestracja: 05-04-2012, 11:31

Odp.: Ignorancja niektórych członków WM wobec swojego Zarząd

#5 Post autor: cezar138 » 18-04-2012, 11:12

do jaceko - bardzo dziekuje za taką propozycje. Niestety, ja oprocz działania/pracy w zarzadzie swojej WM, mam swe życie zawodowo-osobiste. Poza tym wyjsciem do rozmowy i współpracy wg. mnie jest zaznajomienie sie z UoWL przez członków WM.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cezar138
.
.
Posty: 172
Rejestracja: 05-04-2012, 11:31

Odp.: Ignorancja niektórych członków WM wobec swojego Zarząd

#6 Post autor: cezar138 » 18-04-2012, 11:36

Jeszcze jedna sprawa w pytaniu - czesto są sytuacje że członek WM "zagotuje się" w swej wypowiedzi/pretensjach przed Zarzadem i ostatecznie nie udziela głosu/podpisu: ani "za", ani "przeciw". To ignorancja, bo do tego zamyka dzwi, no i ja nie mam już siły na ta sytuację. Mozna za pewnien czas ponwinie zawitac, ale mi nikt straty zdrowia nie wynagardza we WM.
Do tego duzo zalezy gdzie dana WM znajduje sie w Polsce. Moja jest na ścianie wschodniej kraju, a tu ludzie w miastach są dosc a'wspolnotowi...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Obyczaje we wspólnocie mieszkaniowej”