głosowania a zmiana właściciela lokalu

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
elmaz
.
.
Posty: 3199
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: głosowania a zmiana właściciela lokalu

#7 Post autor: elmaz » 05-01-2011, 11:34

ona_ika pisze:hmy - mam wrażenie skołowacenia - jednej Twojej wypowiedzi w stosunku do drugiej wypowiedzi, ale...
???
ona_ika pisze: ... tu mamy do czynienia z bardziej złożonym stanem:

głosowanie przebiegało w sposób mieszany - część w trakcie zebrania, część w toku indywidualnego zbierania głosów.

Po zebraniu Komisja skrutacyjna ogłosiła wyniki głosów zebranych w trakcie obrad, w których uwzględniony został udział byłego właściciela.
I - jeśli uchwała została rozstrzygnięta, to temat mamy zamknięty. Jeśli nie - temat jest (moim zdaniem) otwarty - identycznie jak przy głosowaniu uchwały obiegiem.
ona_ika pisze:
Podobnie -wg mnie - do czasu zakończenia głosowania każdy Właściciel powinien mieć prawo do zmiany decyzji i ponownego odmiennego zagłosowania.
przyznam, że przy takiej interpretacji niektóre głosowania mogą "się" nigdy nie zamknąć :dribble:
ostatnio zamknęliśmy głosowanie po 1,5 roku, przy czym nie doszło tu do zmian przez właścicieli - nie chcę myśleć jak długo mogłoby trwać gdyby dochodziło do zmian decyzji.
Nie rozumiem dlaczego tak uważasz. Typowe głosowanie we wspólnocie trwa zwykle maksymalnie kilka tygodni. Ile lokali w tym czasie zmieni właścicieli?
Poza tym - jestem zwolennikiem procedury, w myśl której trzeba dać każdemu właścicielowi możliwość zagłosowania, ale nie ciągnąć go aż się wypowiedzą wszyscy.

Jak uchwała jest rozstrzygnięta, to dajemy maruderom określony termin na dogłosowanie (ew. zmianę decyzji), a potem zamykamy temat. Ile osób nagle zmieni zdanie? W ilu przypadkach pojedyncza zmiana decyzji zmieni wynik głosowania?

ona_ika pisze: Z drugiej też strony (nie jestem pewna czy słusznie) patrząc na wybory ogólno społeczne - wybierając np. prezydenta RP, po wrzuceniu Karty z głosem do urny nie mam prawa wyciągnięcia tej Karty godzinę później (w trakcie głosowań) i zmiany mojego zdania. Głos oddaję raz - ponoszę odpowiedzialność za to jeśli nawet zakreśliłam pomyłkowo Kandydata.
Tak - ale tam decydują w dużej mierze względy techniczne. Głosowanie jest tajne - zatem jak sobie wyobrażasz odszukanie karty i poprawę swojego głosu? We wspólnocie nie ma tego problemu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”