Głosowanie bez pełnomocnictwa

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
kira
.
.
Posty: 92
Rejestracja: 16-12-2008, 19:28
Lokalizacja: z krakowa

Głosowanie bez pełnomocnictwa

#1 Post autor: kira » 09-05-2009, 12:34

Witam,

na zebraniu rocznym naszej wspólnoty brał udział ojciec jednej właścicielki. Kiedy go zapytałam o jego pełnomocnictwo, stwierdził że ma pełnomocnictwo. Kiedy prosiłam go o pokazanie pełnomocnictwa, powiedział że nie ma tego pełnomocnictwa przy sobie, ale że może je mieć i przed sądem i wszędzie gdzie trzeba. Nasz niby-zarządca pozwolił mu i bez pełnomocnictwa brać udział we głosowaniach. Czy to może być argument przy zaskarżeniu poszczególnych uchwał tego zebrania?

Dzięki za rady i pozdrawiam,

Kira

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Głosowanie bez pełnomocnictwa

#2 Post autor: jaceko » 09-05-2009, 15:36

Można chyba warunkowo przyjąć że ma pełnomocnictwo, zaznaczając to w protokole. Warunkowo rozumiem, że dostarczy je do "niby zarządcy" powiedzmy następnego dnia roboczego pod rygorem unieważnienia głosu. Jak zapomniał tak ważnego dokumentu, to niech się pofatyguje. Można na szybko też przegłosować możliwość warunkowego uznania pełnomocnictwa, jeśli nie przejdzie to w ogóle udział w zebraniu. Można też spróbować zadzwonić do właścicielki i zapytać czy potwierdza pełnomocnictwo (to także umożliwiłoby tylko oddanie warunkowo głosu).

To moja opinia, ale poczekaj jeszcze na opinię kogoś jeszcze, najlepiej ownera, andy'ego albo bykiry .

Zobacz jeszcze tutaj
Ostatnio zmieniony 09-05-2009, 15:39 przez jaceko, łącznie zmieniany 2 razy.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Głosowanie bez pełnomocnictwa

#3 Post autor: andy » 09-05-2009, 16:37

Głosowanie przez osobę nie posiadającą pełnomocnictwa jest nieważne, ale dotyczy to tylko pojedyńczego głosu, a nie całego głosowania uchwały. Jednakże gdy prowadzący zebranie, zgodził się na udział osoby powołującej się na posiadanie pełnomocnictwa w głosowaniu - to czynność głosowania jest ważna, ale stosuje się przepisy kodeksu cywilnego o zawarciu umowy bez umocowania. Oznacza to, że zarząd wspólnoty może wyznaczyć pełnomocnikowi odpowiedni termin na dostarczenie pełnomocnictwa lub właścicielowi lokalu termin na potwierdzenie głosowania dokonanego w jego imieniu.

Prowadzący zebranie postąpił prawidłowo dopuszczając do działania członka rodziny właściciela lokalu powołującego się na posiadanie pełnomocnictwa, ale należy tę okoliczność zweryfikować po zebraniu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kira
.
.
Posty: 92
Rejestracja: 16-12-2008, 19:28
Lokalizacja: z krakowa

Odp.: Głosowanie bez pełnomocnictwa

#4 Post autor: kira » 09-05-2009, 17:33

dzięki za informację. Córka mieszka w Anglii, ale ojciec już występuje od 2003 roku jako jej pełnomocnik i jeszcze nigdy nie pokazywał tego pełnomocnictwa, na które on się wciąż powołuje. Sądzę że dostanie je bez kłopotów, tylko nie w krótkim terminie. Dla zaskarżenia uchwał mam dużo więcej powaźniejszych powodów, tylko chodziło mi o to, czy to była kolejna nieprawidłość przy tym zebraniu.

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam,

Kira

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”