Wycofanie środków z Funduszu Remontowego

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Wycofanie środków z Funduszu Remontowego

#7 Post autor: jaceko » 03-11-2009, 21:17

Coś mi się wydaje że FR można wycofać jedynie w jednym przypadku. Jeżeli nie było uchwały o gromadzeniu FR i uchwalonego planu gospodarczego który by przewidywał wydatkowanie tych środków na określony cel lub tez w inny sposób nie określono na co ma być ten fundusz przeznaczony.
Rzuć okiem tu: http://wspolnota.net.pl/viewtopic.php?t=3706
W takim przypadku można wszystkie wpłaty od współwłaściciela uznać jako zaliczki i po rozliczeniu eksploatacji, resztę traktować jako nadpłatę.
Ostatnio zmieniony 03-11-2009, 21:19 przez jaceko, łącznie zmieniany 2 razy.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Wycofanie środków z Funduszu Remontowego

#8 Post autor: andy » 03-11-2009, 22:41

k@si@ pisze:jedynie ta dwójka obstaje przy swoim
Delikwenci proszą się o sądowy nakaz zapłaty, który uzyskacie bez trudu. Pośpieszcie się z tym, bo po 3 latach roszczenia o wpłaty na fundusz remontowy przedawnią się.
k@si@ pisze:z ABK pieniądze idą na wspólne konto w urzędzie i pieniądze wsiąkają
To też jest bezprawne. Gminy jako właściciele lokali we wspólnotach są zobowiązane wpłacać uchwalone zaliczki na fundusz remontowy na rachunek bankowy wspólnoty systematycznie, co miesiąc, niezależnie od terminów wykonania planowanych remontów. Różne gminy wielokrotnie przegrywały w sądach, gdy wstrzymywały płatności należne wspólnotom mieszkaniowym.
jaceko pisze:Coś mi się wydaje że FR można wycofać jedynie w jednym przypadku. Jeżeli nie było uchwały o gromadzeniu FR
Jeżeli nie było uchwały o gromadzeniu FR - to nie było podstawy do pobierania wpłat na fundusz remontowy, więc w zasadzie, również w tym przypadku, nie ma czego oddawać. Jednak mogą wystąpić takie sytuacje, że wspólnota tworzy co roku, jednoroczny fundusz remontowy. Wówczas faktycznie należy go rozliczyć na tych samych zasadach, co fundusz eksploatacyjny.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Madafaka
.
.
Posty: 274
Rejestracja: 19-01-2012, 13:42

Odp.: Wycofanie środków z Funduszu Remontowego

#9 Post autor: Madafaka » 21-11-2012, 13:58

Wykupiłem mieszkanie od gminy w 2010 roku, do tego czasu z mojego czynszu były odprowadzane przez gminę na konto wspólnoty opłaty eksploatacyjne i na fundusz remontowy. W momencie sprzedaży mieszkania gmina wycofała swój wkład na FR i zostałem z "gołym" kontem. O.K. - to wszystko rozumiem i się zgadzam. Pytanie jest takie - czy gmina mogła sama bez zgody ( wiedzy) zarządu wybrać kasę z konta wspólnoty? Wspomnę jeszcze ,że spółka "córka" gminy administrująca wspólnotami mieszkaniowymi jest naszym adminem.
Jeśli ktoś jest silniejszy od ciebie - oszczędź siebie, jeśli słabszy oszczędź jego.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8829
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Wycofanie środków z Funduszu Remontowego

#10 Post autor: irenalo » 21-11-2012, 14:17

Madafaka pisze:Wykupiłem mieszkanie od gminy w 2010 roku, do tego czasu z mojego czynszu były odprowadzane przez gminę na konto wspólnoty opłaty eksploatacyjne i na fundusz remontowy.
Nie z Twojego czynszu. Gdybyś czynszu nie płacił, gmina i tak miała obowiązek wpłacać ustalone zaliczki.
Przeczytaj ten wątek.
http://wspolnota.net.pl/poczekalnia/now ... t7837.html
Madafaka pisze: Pytanie jest takie - czy gmina mogła sama bez zgody ( wiedzy) zarządu wybrać kasę z konta wspólnoty?
W mojej opinii nie.
Może gmina po prostu nie wpłacała na FR?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Madafaka
.
.
Posty: 274
Rejestracja: 19-01-2012, 13:42

Odp.: Wycofanie środków z Funduszu Remontowego

#11 Post autor: Madafaka » 21-11-2012, 14:58

Wpłacała zaliczki na FR - to sprawdziłem. Pytanie dotyczyło tylko sprawy wycofania środków, bez kwitu ze strony gminy. Niestety jesteśmy obsługiwani przez bank który nie posiada nowoczesnego systemu zatwierdzania przelewów (B.Pocztowy) i wszystkie zastrzeżone faktury do podpisu 2 członków zarządu -biegają do admina z podpisami. Chore i czasochłonne zadanie. Wg mojej oceny sytuacji spółka gminna ,czyli nasz admin bez zgody zarządu przelał w/w środki na konto gminy nie pytając się nawet o zgodę. Czy miała do tego prawo ?
Jeśli ktoś jest silniejszy od ciebie - oszczędź siebie, jeśli słabszy oszczędź jego.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8829
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Wycofanie środków z Funduszu Remontowego

#12 Post autor: irenalo » 21-11-2012, 15:10

Madafaka pisze: Czy miała do tego prawo ?
Napisałam:
irenalo pisze:W mojej opinii nie.
Jeżeli warunkiem sprzedaży lokali komunalnych jest zwrot wpłaconych kwot na FR, to gmina powinna mieć roszczenie w stosunku do Ciebie a nie do wspólnoty.
Madafaka pisze:Chore i czasochłonne zadanie.
Zmieńcie bank.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Fundusze celowe”