ROZLICZENIE FUNDUSZU REMONTOWEGO

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
terdom
.
.
Posty: 31
Rejestracja: 28-07-2008, 11:07

ROZLICZENIE FUNDUSZU REMONTOWEGO

#1 Post autor: terdom » 23-10-2008, 10:32

WITAM
przenosze ten temat do tego dzialu ,bo wydaje mi sie ze tu otrzymam odpowiedz na moje pytanie. od sierpnia br. wlasciciele lokali przejeli zarzad nad budynkiem w ktorym sa dwa mieszkania komunalne /czyli sa wlasnoscia gminy/.we wrzesniu byly zarzad "komunalny" rozliczyl sie z funduszu remontowego i przelal pieniadze na nasze konto.w rozliczeniu ujal tylko wlascicieli lokali ,natomiast nie rozliczyl funduszu remontowego za te dwa mieszkania komunalne.wydaje mi sie ze jezeli gmina jest wlascicielem tych lokali tez powinna jak wszyscy inni wlasciciele przekazac na nasze konto kwote za te mieszkania.czy mam racje?
prosze o rade jak to zalatwic.w tym roku nie przeprowadzano zadnego remontu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: ROZLICZENIE FUNDUSZU REMONTOWEGO

#2 Post autor: owner » 23-10-2008, 11:12

Oczywiście, że masz rację.
"Art. 4. 1. Dotychczasowemu właścicielowi nieruchomości przysługują co do niewyodrębnionych lokali oraz co do nieruchomości wspólnej takie same uprawnienia, jakie przysługują właścicielom lokali wyodrębnionych; odnosi się to także do jego obowiązków." (ustawa o własności lokali).

Gminy często się tłumaczą, że:
1) Fundusz Remontowy nie jest obowiązkowy
2) przypadającą na gminę część kosztów wpłaci ona po wykonaniu remontu i okazaniu faktury.

Utrudnia to wspólnotom planowanie remontów. Jeśli gmina ma spore udziały, to brak jej zaliczek remontowych na koncie wspólnoty często uniemożliwia rozpoczęcie remontów z powodu braku pokrycia finansowego.

W przypadku zamiaru sfinansowania remontu z kredytu bankowego, środki FR na koncie bankowym stanowią zabezpieczenie kredytu. Brak wpłat ze trony gminu dramatycznie obniża wiarygodność wspólnoty jako kredytobiorcy, a często uniemożliwia zaciągnięcie kredytu.

Należy wystosować do gminy wezwanie do zapłaty z ostrzeżeniem wstąpienia na drogę postępowania sądowego. Jeśli nie poskutkuje - egzekwować sądownie.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

terdom
.
.
Posty: 31
Rejestracja: 28-07-2008, 11:07

Odp.: ROZLICZENIE FUNDUSZU REMONTOWEGO

#3 Post autor: terdom » 23-10-2008, 13:02

serdeczne dzieki za odpowiedz

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Fundusze celowe”