Wycofanie zgody na podjętą Uchwałę.

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
darek2805
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 13-06-2012, 21:01

Wycofanie zgody na podjętą Uchwałę.

#1 Post autor: darek2805 » 13-06-2012, 21:55

Witam, moja znajoma poprosiła mnie o pomoc a ja nie znam odpowiedzi. Opiszę ich problem. Otóż jest to WM duża, na jednej działce są 4 budynki wielorodzinne. Każdy budynek ma Zarząd odrębny??? Sprawa dotyczy remontu i poprawy nawierzchni parkingu znajdującego się prze bud. nr 1. Około 5 tygodni temu wszystkie 4 Zarządy podjęły uchwałę w sprawie poprawy stany nawierzchni, poprawy estetyki funkcjonalności itp. W Uchwale zawarto zapis, że prace w tejże sprawię będą podejmowane po upływie 6 tygodni. Obecnie prze zbliżającym się tym terminem, jeden Zarząd wycofał swą zgodę na inwestycję. Pytanie brzmi: co mają zrobić pozostałe Zarządu aby jednak wykonać ten parking. Dodam, że większość zgadza się na przeprowadzenie inwestycji. Myśląc na ten temat doszedłem do wniosku, że po pierwsze mają za dużo Zarządów, bo przecież Zarząd jest dla WM a ona dotyczy wszystkich 4 budynków. Po drugie może indywidualne zbieranie głosów coś pomoże, bo przecież będą mieć większość udziałową. Z uwagi na to,że od lat "działam" we wspólnocie małej, nie umiem udzielić prawidłowej odpowiedzi. Proszę o pilną pomoc. Pozdrawiam czytających.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Wycofanie zgody na podjętą Uchwałę.

#2 Post autor: irenalo » 13-06-2012, 22:24

darek2805 pisze:Witam, moja znajoma poprosiła mnie o pomoc a ja nie znam odpowiedzi. Opiszę ich problem. Otóż jest to WM duża, na jednej działce są 4 budynki wielorodzinne. Każdy budynek ma Zarząd odrębny???
Jeżeli to jest jedna wspólnota to nie mogą mieć odrębnych zarządów. Co najwyżej w zarządzie wspólnoty może być przedstawiciel mieszkańców każdego z budynków.
darek2805 pisze:Sprawa dotyczy remontu i poprawy nawierzchni parkingu znajdującego się prze bud. nr 1
Nie ma znaczenia , przed którym budynkiem się znajduje. Ma znaczenie do kogo należy grunt.
darek2805 pisze:Dodam, że większość zgadza się na przeprowadzenie inwestycji
Jeżeli to jest grunt wspólny, to o remoncie nie decyduje zarząd a właściciele podejmując stosowną uchwałę.
Jeżeli taka uchwała została podjęta, to niezadowoleni mogą ją zaskarżyć w sądzie.
Jeżeli nie, to zarząd nie ma prawa do podejmowania jakichkolwiek działań.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nieruchomość wspólna”