notoryczne przykręcanie kaloryferów

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
Falbala
.
.
Posty: 45
Rejestracja: 10-11-2009, 10:22

notoryczne przykręcanie kaloryferów

#1 Post autor: Falbala » 25-10-2010, 11:28

I kolejny mój dzisiejszy problem dot. instalacji centralnego ogrzewania. W naszej WM zainstalowano piec do CO, który sfinansowała WM. Wcześniej piec należał do SPEC i pomieszczenie gdzie się on znajduje było zamknięte na klucz. Od kiedy mamy własny piec zarząd dowolnie reguluje wysokość temperatury. Jest do WM nieduża - ok 10 lokali. Zarząd i zaprzyjaźnieni z nim sąsiedzi chcą sobie oszczędzać, więc w nocy piec jest praktycznie wyłączany. W naszej WM nie ma liczników ciepła, rachunki za ogrzewanie są rozliczane w stosunku do udziału w nieruchomości wspólnej. Budynek jest zawilgocony i u nas jest zimno, popołudniami i w nocy muszę dogrzewać się kaloryferami elektrycznymi i w związku z tym ponoszę dodatkowo koszty energii elektrycznej, więc oszczędności z tego nie mam żadnej. Pozostali sąsiedzi mają lokale usytuowane w nieco cieplejszych częściach budynku, mniej zawilgoconych. Znam rozporządzenie MI co do min temp w lokalach mieszkalnych. POtrzebuje dobrej rady co mogę zrobić, aby zmienić tą sytuację, nie wiem czy min, temp jest osiągnięta, ale nawet jeśli to i tak jest mi za zimno. Czy znacie jakieś skutecznie rozwiązanie mojego problemu. Ta WM mnie nerwowo wykończy :(( pozdrawiam serdecznie, F

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

andrzejL
moderator
moderator
Posty: 2792
Rejestracja: 24-06-2007, 22:11
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Ciepło

#2 Post autor: andrzejL » 25-10-2010, 18:18

Falbala pisze: Czy znacie jakieś skutecznie rozwiązanie mojego problemu
Nie ma jakiegoś standardowego rozwiązania takiego rodzaju problemu. Rozwiązanie tkwi w waszych rękach, w waszych uchwałach. Ciepło powinno być dostarczane w sezonie ogrzewczym w taki sam sposób, w jaki sposób dostarczana jest woda, gaz czy prąd - non stop. Sama nic nie zdziałasz, może weź do pomocy matki z małymi dziećmi. Razem raźniej !

P.S. Kliknij może tu: http://zarzadca.pl/pytania-i-odpowiedzi ... ewczy.html
Ostatnio zmieniony 25-10-2010, 18:30 przez andrzejL, łącznie zmieniany 1 raz.
andrzejL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Falbala
.
.
Posty: 45
Rejestracja: 10-11-2009, 10:22

Odp.: notoryczne przykręcanie kaloryferów

#3 Post autor: Falbala » 25-10-2010, 18:59

Witaj, to mała Wspólnota i matek z dziećmi jak na lekarstwo, w większości emeryci. W zasadzie oprócz mnie jeszcze jednej osobie to przeszkadza, ale ona nie chce się wdawać w dyskusje - u nas są same awantury. Co do uchwał to nie mamy większości. Zarząd + przyjaciele zawsze nas przegłosują, a w tym przypadku to tak naprawdę nie ma nad czym głosować. Skręcają grzanie i tyle, chcą nie mieć dopłat na koniec sezonu grzewczego. A ja mam za to astronomiczne rachunki za energię, ale przy dzieciach nie jestem w stanie funkcjonować w tym zimnie.... Przecież musi być jakiś sposób:( :<

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

andrzejL
moderator
moderator
Posty: 2792
Rejestracja: 24-06-2007, 22:11
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Duża czy mała wspólnota ?

#4 Post autor: andrzejL » 25-10-2010, 19:25

Falbala pisze: to mała Wspólnota
Falbala pisze: Jest do WM nieduża - ok 10 lokali
Musisz się zdecydować. Przepisy wyróżniają dwa rodzaje wspólnot, "małe" do 7 lokali i "duże" powyżej 7 lokali. Pozdrawiam
andrzejL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Falbala
.
.
Posty: 45
Rejestracja: 10-11-2009, 10:22

Odp.: notoryczne przykręcanie kaloryferów

#5 Post autor: Falbala » 25-10-2010, 19:35

Toż napisałam, że ok. 10 lokali, uchwały większością głosów, a mała w znaczeniu, że mieszkańców niewielu, nie kilkudziesięciu, stąd i matek z dziećmi mało... ust. o Wł Lokali znam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Haneczka
.
.
Posty: 2157
Rejestracja: 26-04-2007, 18:07

Odp.: notoryczne przykręcanie kaloryferów

#6 Post autor: Haneczka » 26-10-2010, 00:18

Falbala pisze:W naszej WM zainstalowano piec do CO, który sfinansowała WM. Wcześniej piec należał do SPEC i pomieszczenie gdzie się on znajduje było zamknięte na klucz.
Piec czy węzeł cieplny?
Falbala pisze:POtrzebuje dobrej rady co mogę zrobić, aby zmienić tą sytuację, nie wiem czy min, temp jest osiągnięta, ale nawet jeśli to i tak jest mi za zimno.
Zacznij od pisma do zarządu ze skargą na to, że masz zbyt niską temperaturę w domu i z informacją, że nie będziesz płacić wymaganej stawki za c.o. (zaliczki), bo masz niedogrzane mieszkanie, jesteś zmuszona korzystać z ogrzewania elektrycznego, co stanowi poważny wydatek w Twoim budżecie, dzieci chorują - a więc lekarz, lekarstwa itd.
Wyznacz zarządowi czas na odpowiedź, a następnie zaczniej wpłacać zaliczki za c.o. w połowie ustalonej przez wspólnotę wysokości.

Poza tym, możesz poszukać jakiegoś fachowca ze SPEC i poprosić "o ocenę ciepła" grzejników w Twoim mieszkaniu. Są specjalne termometry twz. pirometry, którymi można zmierzyć temperaturę grzejników i ocenić ich wydajność w zakresie ogrzania pomieszczenia.
Ostatnio zmieniony 26-10-2010, 00:20 przez Haneczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nieruchomość wspólna”