Udział powierzchni garażu w remontach lokali mieszk.

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
Boo31
.
.
Posty: 44
Rejestracja: 22-07-2023, 21:26

Re: Udział powierzchni garażu w remontach lokali mieszk.

#13 Post autor: Boo31 » 04-08-2023, 10:20

Drodzy Państwo mam jeszcze jedno pytanie. Czy harmonogram wpłat na Fundusz Celowy powinien zostać przyjęty uchwałą mieszkańców, jakims zarządzeniem czy Wspólnota ma wolną rękę?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

lolekanabolek
.
.
Posty: 57
Rejestracja: 04-05-2018, 13:34

Re: Udział powierzchni garażu w remontach lokali mieszk.

#14 Post autor: lolekanabolek » 04-08-2023, 10:29

A co to za fundusz celowy?? Masz na myśli fundusz remontowy??

Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka



Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Boo31
.
.
Posty: 44
Rejestracja: 22-07-2023, 21:26

Re: Udział powierzchni garażu w remontach lokali mieszk.

#15 Post autor: Boo31 » 04-08-2023, 10:45

Nie, jest to fundusz celowy na remont instalacji wodnej.
Większością głosów podjęto uchwałę o przeprowadzeniu remontu instalacji. W uchwale nie ma terminu jej wykonalności, a Zarząd wspólnoty przygotował bardzo napięty harmonogram wpłat - podobno ustalony na podstawie głosowania mieszkańców na zebraniu online. Nikt nie podał niestety frekwencji na tym zebraniu, ani informacji jak zostały liczone głosy. Czy zatem harmonogram nie powinien zostać jakoś oficjalnie zatwierdzony?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5984
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Udział powierzchni garażu w remontach lokali mieszk.

#16 Post autor: piotrusb » 04-08-2023, 11:40

Harmonogram wpłat dla funduszu tego typu powinien być bezwzględnie określony w uchwale. Zarząd nie może tego narzucać samodzielnie właścicielom. Jeśli w uchwale będzie, że właściciele zapłacą po 10 tys., to czym innym będzie wpłacanie po przez rok po 830 zł miesięcznie, a czym innym - jednorazowo całej kwoty. To zupełnie inny poziom obciążenia i to uchwała musi to określić.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

lolekanabolek
.
.
Posty: 57
Rejestracja: 04-05-2018, 13:34

Re: Udział powierzchni garażu w remontach lokali mieszk.

#17 Post autor: lolekanabolek » 04-08-2023, 11:43

Dokładnie, przy okazji nauczka na przyszłość - chodzić na zebrania. Masz wtedy szansę reagować na bieżąco na wszelkie nieprawidłowości

Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka


Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Boo31
.
.
Posty: 44
Rejestracja: 22-07-2023, 21:26

Re: Udział powierzchni garażu w remontach lokali mieszk.

#18 Post autor: Boo31 » 04-08-2023, 13:03

piotrusb pisze:
04-08-2023, 11:40
Harmonogram wpłat dla funduszu tego typu powinien być bezwzględnie określony w uchwale. Zarząd nie może tego narzucać samodzielnie właścicielom. Jeśli w uchwale będzie, że właściciele zapłacą po 10 tys., to czym innym będzie wpłacanie po przez rok po 830 zł miesięcznie, a czym innym - jednorazowo całej kwoty. To zupełnie inny poziom obciążenia i to uchwała musi to określić.
Czy jest jakiś akt prawny który to reguluje? Jest jakaś podstawa prawna? Niestety nie mogłam uczestniczyć w zebraniu z przyczyn niezależnych. O harmonogramie dowiedziałam się jak dostałam pismo. Telefonicznie w administracji wspólnoty powiedziano mi, że harmonogram został ustalony z mieszkańcami na zebraniu, przy czym sąsiadka będąca na tym zebraniu nie przypomina sobie, aby było w tej sprawie jakiekolwiek głosowanie. Temat był poruszany ale głosowania nie było, jedynie dyskusja na temat rozbicia płatności.
Czy mogę zatem oczekiwać od wspólnoty protokołu takiego głosowania? Czy jeśli zadzialo się to na takich warunkach jak opisalam powyzej jestem zobowiązana do placenia zgodnie z tym harmonogramem? Zarzad wspólnoty straszy odsetkami jak sie nie zaplaci. W Uchwale napisano że właściciele płacą stosownie do posiadanych udziałów.
Dodam że Zarząd WM odmawia rozłożenia wpłat na więcej niż sami zaproponowali z uwagi na to, że wspolnota zostala zobiligowana do wykonania zadania w określonym czasie. Jednak zapisu o terminie wymagalności realizacji uchwały nie ma w jej treści podobnie jak harmonogramu i samych kwot inwestycji.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nieruchomość wspólna”