Wezwanie do zapłaty od zarządu, którego nie ma

Zarząd wspólnoty sprawowany przez osoby fizyczne wybrane spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.
Wiadomość
Autor
biglaki
.
.
Posty: 19
Rejestracja: 21-05-2006, 00:38

Wezwanie do zapłaty od zarządu, którego nie ma

#1 Post autor: biglaki » 03-07-2012, 14:58

Dziś otrzymałem przesądowe wezwanie do uregulowania zaległości od zarządu, którego nie ma, złożył rezygnacje w marcu 2012 i do dnia dzisiejszego nie ma nowego zarządu, nie było zebrania rocznego rezygnacja odbyła się w formie uchwały podpisanej w drodze indywidualnego zbierania głosów( duża wspólnota 10 rodzin) Zaległości moje niby są za rok, 2011 ale ja wszystko regularnie płaciłem, prawdopodobnie jest to kwota z 2008 roku jest to kolejne wezwanie do mnie, byli członkowie zarządu robią, co chcą rezygnacje złożyli, jeśli ktoś chce się cos dowiedzieć to informują ze zarządu nie ma jesteśmy wspólnotą, która podzieliła się 6 rodzin przeciw 4 i udziałami mają przewagę, nasze 4 rodziny zawsze były traktowane po macoszemu z tego względu ze mieszkamy na samej górze pod dachem, i domagaliśmy się usunięcia usterek z dachu po ostatnim remoncie, nadzór budowlany został poinformowany wtedy to zarząd otrzymał wezwanie do usunięcia usterek a ze było im to nie na rękę to złożyli rezygnacje,

Proszę o poradę, co mam zrobić w tej sytuacji i jak zareagować na to wezwanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Wezwanie do zapłaty od zarządu, którego nie ma

#2 Post autor: jaceko » 03-07-2012, 15:41

Dostałeś wezwanie od Wspólnoty Mieszkaniowej, a ta istnieje. nie ma tylko reprezentacji w postaci zarządu.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Posesja
.
.
Posty: 552
Rejestracja: 08-01-2011, 20:23

Odp.: Wezwanie do zapłaty od zarządu, którego nie ma

#3 Post autor: Posesja » 05-07-2012, 07:49

biglaki pisze:jest to kwota z 2008 roku (...) Proszę o poradę, co mam zrobić w tej sytuacji i jak zareagować na to wezwanie
Zapłacić.
Skoro sam przyznajesz, ze masz dług, to nad czym się jeszcze zastanawiasz?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarząd wspólnoty”