Zły i za drogi zarządca, jak się go pozbyć?

Zarząd wspólnoty sprawowany przez osoby fizyczne wybrane spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.
Wiadomość
Autor
spartaccus
.
.
Posty: 40
Rejestracja: 27-04-2011, 07:28

Zły i za drogi zarządca, jak się go pozbyć?

#1 Post autor: spartaccus » 27-04-2011, 18:41

Naszą wspólnotą zarządza Spółdzielnia Rolnik z Choszczna. Za obsługę 4 bloków 62 mieszkania liczy sobie niecale 26 tysięcy zł rocznie.

Są głosy żeby bloki się rozdzieliły na mniejsze jedno blokowe wspólnoty ale czy nawet zostając we wspólnocie 4 blokowej, możemy sami wynająć księgową i poprowadzić nasze sprawy ?
Obecny zarząd jest drogi, arogancki, nieskuteczny. Zachowują się jak własciciel naszych bloków , mi nie podoba się taka sytuacja.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

andrzejL
moderator
moderator
Posty: 2792
Rejestracja: 24-06-2007, 22:11
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Wspólnota

#2 Post autor: andrzejL » 27-04-2011, 20:30

spartaccus pisze: Za obsługę 4 bloków 62 mieszkania liczy sobie niecale 26 tysięcy zł rocznie
Bloki są na jednej działce ?
andrzejL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Zły i za drogi zarządca, jak się go pozbyć?

#3 Post autor: ondrasz » 27-04-2011, 20:47

czy ja wiem czy to aż tak drogo? W zasadzie wszystko zależy od powierzchni użytkowej i zakresu obowiązków.
Tak na oko szacuję że bierze ok. 70gr/m2 - to w zależności od warunków może być dużo może być całkiem przyzwoicie.
U mnie w miejscowości stawki są w granicach 0,5-0,6 zł/m2 ale też są budynki gdzie ta stawka sięga 1zł/m2 i więcej.

Natomiast wracając do meritum - oczywiście że możecie sami swoje sprawy prowadzić. Na początek należałoby ustalić w jakiej formie ten zarząd jest prowadzony - czy jest wpisany w KW czy też nie. Czy macie Zarząd, czy to jest jedna czy 4 wspólnoty itd itd

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

spartaccus
.
.
Posty: 40
Rejestracja: 27-04-2011, 07:28

Odp.: Wspólnota

#4 Post autor: spartaccus » 27-04-2011, 22:36

andrzejL pisze:
spartaccus pisze: Za obsługę 4 bloków 62 mieszkania liczy sobie niecale 26 tysięcy zł rocznie
Bloki są na jednej działce ?

działka jest jedna ale każdy ma swój udział.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Zły i za drogi zarządca, jak się go pozbyć?

#5 Post autor: owner » 28-04-2011, 12:20

Odpowiedz na pytania ondrasza: czy spółdzielnia jest wpisana do księgi wieczystej jako Wasz zarządca? Czy jest wpisana do pierwszego aktu notarialnego?
Czy macie zarząd wspólnoty, wybrany uchwałą?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Zły i za drogi zarządca, jak się go pozbyć?

#6 Post autor: owner » 28-04-2011, 12:25

Podział wspólnoty na dwie lub kilka mniejszych to podział nieruchomości. Wymagana jest zgoda wszystkich właścicieli lokali. Procedura jest żmudna i kosztowna. Dopóki nie macie zarządu wspólnoty (tak zrozumiałem Twoje posty), nie ma co o tym marzyć, bo nie będzie miał kto się tym zająć. Zresztą, nawet po uwolnieniu się od spółdzielni i powołaniu zarządu, uzyskanie zgody 62 właścicieli będzie bardzo trudne. Trzeba się zastanowić, czy warto tracić czas, nerwy i pieniądze.

Dlaczego chcecie podzielić wspólnotę?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarząd wspólnoty”