Egoistka w zarządzie

Zarząd wspólnoty sprawowany przez osoby fizyczne wybrane spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.
Wiadomość
Autor
ola miedziejko
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 23-03-2011, 09:14

Egoistka w zarządzie

#1 Post autor: ola miedziejko » 23-03-2011, 09:23

Witam!

Pojawiłam się na tym forum, bo szukam pomocy. Otóż nasza wspólnota liczy 16 rodzin, z czego większość ma w nosie nasze sprawy.

Ale są dwie panie pilnie działające w zarządzie i one dyktują nam, jak żyć. Zwłaszcza jedna z nich. Czy jako zarząd, panie te mogą zdecydować np. o usunięciu z terenu wspólnego batutu, bo dziecko jednej z nich ma dwa lata i ona sie o nie boi ?

Podczas, gdy mamy na posesji sześcioro dzieci, które są starsze i korzystają z tego urządzenia ? Albo czy może ona likwidowac huśtawki na rzecz zabawek dla maluchów, bo jej syn tego potrzebuje ? Albo czy może ona kazać ADM-owi wykręcać żarówkę z latarni na parkingu, bo jej świeci w oczy w nocy ?

Nie ? A ona to robi. I co ja mogę zdziałaćc, żeby temu zapobiec ? I gdzie mogę naskarżyć na uległy jednej osobie adm? I czy nie jest to przekraczanie czynności zwykłych zarządu ?

To ADM z Poznania, z ul. Piątkowskiej i oni tam tak wchodza tej pani w tyłek, że nie wiem... A może coś się za tym kryje ? Pozdrawiam i czekam na radę.

Ola
Ostatnio zmieniony 24-03-2011, 04:12 przez ola miedziejko, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Egoistka w zarządzie

#2 Post autor: jaceko » 23-03-2011, 10:36

Oczywiście że nie może sama o tych rzeczach decydować. Zakładając że macie rzeczywiście Zarząd właścicielski, a nie zarządcę ADM wpisanego do KW.
Art21
2. Gdy zarząd jest kilkuosobowy, oświadczenia woli za wspólnotę mieszkaniową składają przynajmniej dwaj jego członkowie.
ola miedziejko pisze:I co ja mogę zdziałaćc, żeby temu zapobiec?
Musisz uświadomić innych właścicieli że łamane są ich prawa. Po drugie wybierzecie lepszy zarząd.
Art. 20 2. Zarząd lub poszczególni jego członkowie mogą być w każdej chwili na mocy uchwały właścicieli lokali zawieszeni w czynnościach lub odwołani.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

andrzejL
moderator
moderator
Posty: 2792
Rejestracja: 24-06-2007, 22:11
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Odp.: Egoistka w zarządzie

#3 Post autor: andrzejL » 24-03-2011, 04:14

ola miedziejko pisze: oni tam tak wchodzą tej pani w tyłek, że nie wiem... A może coś się za tym kryje ?
Musisz koniecznie dociec !
andrzejL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ola miedziejko
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 23-03-2011, 09:14

Odp.: Egoistka w zarządzie

#4 Post autor: ola miedziejko » 24-03-2011, 08:37

No właśnie!

Póki co, jedna z tych pań pracuje w firmie, która obsługuje nasze domy w dostawie i czyszczeniu wycieraczek. Czy to jest ok? Ponadto rok temu odbyła sie u nas wymiana domofonów- szesnastu za kwotę ponad 30 tys zł. Z roczną tylko gwaranacją. A są one- te domofony- do kitu, cyferki sie zatarły itp. Czy to nie pachnie jakimś szwindlem? Ja wiem, że zarząd można odwołać, tylko że większośc rodzinma to w nosie, pracuja śpią itp, co ich obchodzi zarząd. A czy jest jakaś wykładnia ,co to są czynności zwykłego zarządu? Dzięki za odzew- Ola Miedziejko

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Egoistka w zarządzie

#5 Post autor: jaceko » 24-03-2011, 10:45

Nadal nie wiemy czy masz zarządcę czy Zarząd właścicielski. 16 rodzin i wszyscy dają sobą rządzić? Musisz przemówić im do kieszeni. Domofony to dobry przykład - może i gwarancję producent daje na 2 lata, ale KC zapewnia konsumentowi 2 lata rękojmi u sprzedawcy.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

andrzejL
moderator
moderator
Posty: 2792
Rejestracja: 24-06-2007, 22:11
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Szwindel

#6 Post autor: andrzejL » 24-03-2011, 12:36

ola miedziejko pisze: obsługuje nasze domy w dostawie i czyszczeniu wycieraczek
Jaka jest częstotliwośc wymiany wycieraczek w waszej WM, posiadacie regulamin w tym zakresie ?

ola miedziejko pisze: Czy to nie pachnie jakimś szwindlem ?
"Pachnie".
andrzejL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarząd wspólnoty”