Zarząd zachowuje sie jak BÓG

Zarząd wspólnoty sprawowany przez osoby fizyczne wybrane spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.
Wiadomość
Autor
Liones
.
.
Posty: 12
Rejestracja: 10-08-2009, 01:46

Zarząd zachowuje sie jak BÓG

#1 Post autor: Liones » 10-08-2009, 02:16

Otrzymałam w spadku mieszkanie po ojcu. Za swego zycia ojciec doprowadził do odwołania na skutek zaniedbań zarząd.

Załozył także osobie od której kupił mieszkanie sprawę o wady ukryte w mieszkaniu, zmarł, a ja stałam sie w procesie następcą prawnym.

Pani odwolana z zarzadu znowu do niego weszła i postanowiła rzucac mi kłody pod nogi w procesie (kumpluje sie ze sprzedawcą) Polega to np .na niedostarczaniu mi dokumentów, które mogłabym wykorzystać w Sądzie i jednoczesne dostarczanie ich stronie przeciwnej.

Nie jestem prawnikiem, ale z tego co wiem właściciel ma prawo wglądu w dokumenty wspólnoty, natomiast nie wolno zarządowi dostarczać ich osobą trzecim.

I jeszcze jedna sprawa mnie martwi. Podwyżki. Odbyło sie zebranie kilka miesięcy temuo którym zarząd mnie nie poinformował. Podwyższono na nim czynsz (info od sąsiadów).

Do dziś nie mam żadnych informacji od zarzadu na temat podwyżek (ile i za ca mam płacić więcej), płace stare stawki i czy w tej sytuacji nie mam jakiegoś zadłużenia?
Ostatnio zmieniony 10-08-2009, 08:49 przez Liones, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
wokal79
.
.
Posty: 641
Rejestracja: 12-06-2007, 14:48
Lokalizacja: Górny Śląsk

Odp.: Zarząd zachowuje sie jak BÓG

#2 Post autor: wokal79 » 10-08-2009, 16:15

W kwestii podwyżek.

Zarząd powinien poinformować Cię o ewentualnych zmianach opłat na piśmie. Jeśli po śmierci Ojca nie podałaś nowego adresu to korespondencja powinna przyjść na dotychczasowy adres. Nawet gdyby WM podała Cię do Sądu to musi wskazać, że zostałaś poinformowana o zmianach, a zmiany zostały wprowadzone zgodnie z UOWL i regulaminem WM. Generalnie zmiany zaliczek na utrzymanie nieruchomości wspólnej przyjmowana jest uchwałą. Jednak regulamin może dopuścić samodzielną zmianę przez Zarząd wysokości niektórych zaliczek np. wody, CO, wywózki śmieci, wynikających z cennika firm zewnętrznych. Więc spokojnie... płać wg starych stawek,

W kwestii wglądu do dokumentów to poproś o te dokumenty na piśmie. W przypadku odmowy masz kolejny dowód w sądzie.
Serdecznie pozdrawiam

Wokal

Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi w Zabrzu, Piekarach Śl, Gliwicach, Bytomiu, Knurowie i Rudzie Śląskiej.
http://www.domostwo.eu

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Zarząd zachowuje sie jak BÓG

#3 Post autor: elmaz » 25-08-2009, 12:51

To nie takie oczywiste. Pamiętać należy, że zaliczki są tylko zaliczkami - i na koniec roku nastąpi ich rozliczenie.

Oczywiście - jeśli Właściciel nie otrzymał zawiadomienia o zmianie wysokości zaliczki to nie ma zaległości bieżących i nie może np. być obciążany odsetkami karnymi itp.

Jeśli jednak zaliczki zostały podniesione znacząco, a w ślad za tym uchwalono zwiększenie wydatków, to na koniec roku, po rozliczeniu rzeczywistych kosztów, może się okazać, że osoba płacąca zaliczki wg starych wytycznych, mimo regularnych wpłat i braku bieżących zaległości, będzie miała dużą niedopłatę.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

maskotka1
.
.
Posty: 15
Rejestracja: 29-12-2008, 14:43

Odp.: Zarząd zachowuje sie jak BÓG

#4 Post autor: maskotka1 » 25-08-2009, 16:03

Moja rada. Pisz do Zarządu z prośbą o przedlożenie Ci nowo obowiązujących stawek opłat. Zaznacz oczywiście, iż nie otrzymałaś aneksu zmieniającego opłaty. Podaj adres do korespondencji i zaznacz, że zyczysz sobie, żeby pisma dotyczące tego lokalu docierały do Ciebie na ten właśnie adres. Możesz także poprosić, aby udzielono Ci informacji o bieżącym stanie konta. Wyślij pismo poleconym, abyś miała podkładkę, że dotarło. Zawsze to jakieś zabezpieczenie.

Odnośnie dokumentów. To tak jak kolega powyżej napisał - żądaj ich na piśmie i wyślij pismo poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Życzę powodzenia:)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Liones
.
.
Posty: 12
Rejestracja: 10-08-2009, 01:46

Odp.: Zarząd zachowuje sie jak BÓG

#5 Post autor: Liones » 26-08-2009, 13:48

Zarząd pobiera opłaty od właścicieli za wykonywaną pracę. Czy nie oni powinni działać tak aby praca ta była wykonana jak najlepiej?
Ja dowiaduję sie pokątnie, ze były podwyżki, nie jestem o nich informowana od pół roku.
Adres zarząd zna, a w mieszkaniu jest najemca, nie ma problemu z dotarciem do mnie i powiadomieniu mnie o zebraniu i podwyżkach.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Zarząd zachowuje sie jak BÓG

#6 Post autor: irenalo » 26-08-2009, 13:57

Liones - w jednym wątku piszesz, że wystapiłaś o zniesienie współwłasności, w drugim , że:
"Nie jestem prawnikiem, ale z tego co wiem właściciel ma prawo wglądu w dokumenty wspólnoty, natomiast nie wolno zarządowi dostarczać ich osobą trzecim. "
Jeżeli rzecz dotyczy tego samego lokalu, to nie jesteś członkiem wspólnoty i zapisy UoWL Was nie obowiązują.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarząd wspólnoty”