Nowości dla Poczekalnia i tematy ogólne

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 30-08-2016, 05:04

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Poczekalnia i tematy ogólne

Mapa strony Poczekalnia i tematy ogólne » Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.

[ Liczba tematów: 608 Przejdź na stronę 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 61

Wiadomość
 Tytuł: Centralne ogrzewanie PEC
Chciałbym się poradzić w pewnej sprawie. Sprawa jest trochę skomplikowana. Mianowicie moja mama jest właścicielka mieszkania w bloku którym zarządza wspólnota mieszkaniowa (zarząd wspólnoty został wybrany spośród mieszkańców bloku). Do 2008r. w blokach było tzw. ogrzewanie etażowe (piece na węgiel). Jak dobrze pamiętam w 2007r. podczas zebrania została podjęta uchwała o podłączeniu bloku do sieci centralnego ogrzewania(PEC).Więc w 2008 podłączono blok do sieci i podłączyć się mogli wszyscy chętni. Ale jak to w życiu bywa ...

Czytaj więcej : Centralne ogrzewanie PEC | Odsłony : 3116 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: Demontaż zeberek jako modernizacja systemu grzewczego
Witam.
Mam problem w ramach modernizacji systemu grzewczego chciano zmniejszyć mi ilość żeberek w mieszkaniu. Zarząd powoływał się w piśmie na dokumentację techniczną.
Nasz budynek dopiero ma być ocieplany,była uchwała o modernizacji sytemu,ale wiem z rozmowy z sasiadką( nie mogłam bowiem uczestniczyć w zebraniu),ze nie było tam mowy o demontażach zeberek( podobno jest ich zbyt wiele).Na razie napisałam pismo odwoławcze, ale co dalej robić z ty fantem?

Czytaj więcej : Demontaż zeberek jako modernizacja systemu grzewczego | Odsłony : 2500 | Odpowiedzi : 6

Tytuł: Kto podpisuje porozumienie między wspólnotami?
Mamy podpisać z sąsiednią wspólnotą porozumienie w sprawie rozliczania poboru zimnej wody do podgrzania. (u nich jest węzeł cieplny)

Wspólnota ta ma zarząd właścicielski, ale w porozumieniu ujęte jest: "Porozumienie zawarte pomiędzy WMN X (my) a WMN Y (oni) reprezentowaną przez Zarządcę - Komunalne TBS reprezentowane przez - nazwiska, imiona i funkcje.

dalej treść porozumienia i:

Podpisy stron porozumienia:

Zarząd WMN X (my)

Zarządca WMN Y (oni)

Czy jest OK, że podpisuje administrator? Nigdzie nie ...

Czytaj więcej : Kto podpisuje porozumienie między wspólnotami? | Odsłony : 2002 | Odpowiedzi : 1

Tytuł: Problem wysokiej dopłaty do czynszu.
Witam,
w styczniu wspólnota uchwaliła program remontów na rok 2010, między innymi jest to remont instalacji elektrycznej. Został również podniesiony czynsz o 100%.

Podczas zebrania w czerwcu okazało się iż każda rodzina musi dopłacić jednorazowo ok 2000 zł do końca września.

7 rodzin z 8 zadeklarowało iż zapłaci, ja jednak nie chcę wnosić takiej kwoty, gdyż nie został sporządzony i zaprezentowany kosztorys, płacimy wysoki czynsz oraz nie stać mnie na taki wydatek. Ponadto na następny ...

Czytaj więcej : Problem wysokiej dopłaty do czynszu. | Odsłony : 4747 | Odpowiedzi : 8

Tytuł: Małe Wspólnoty
Witam.
Od pewnego czasu czytam to forum.
Jako osoba/Zarząd -od ponad roku- znajduję wiele cennych informacji .
Ponieważ posiadam mieszkanie w Małej Wspólnocie korzystne byłoby dla mnie a pewny jestem , że dla wielu innych też wyodrębnienie w jakiś sposób postów czy tematów -może stworzenie nowego podrozdziału np. w temacie " Zarządzanie Nieruchomością "- dotyczących właśnie problemów Małych Wspólnot.
Mam tu na myśli tę część tematyki która jest specyficzna dla MW.
Pozdrawiam.

Czytaj więcej : Małe Wspólnoty | Odsłony : 4315 | Odpowiedzi : 3

Tytuł: Przyłącza mediów poza terenem wspólnoty
Krótki opis sytuacji:
Nasze osiedle składa się z kilku przylegających do siebie bloków mieszkalnych, umiejscowionych na kilku działkach ewidencyjnych. Całe osiedle należy do jednej wspólnoty i jest administrowane przez jedną firmę. Problem polega na tym, że opłaty są wysokie a poziom administracji jest żenujący. W związku z tym mieszkańcy naszego bloku postanowili poczynić pewne kroki aby wydzielić osobną wspólnotę tylko dla naszego bloku. Nasz blok leży na osobnej działce ewidencyjnej i jako jedyny w osiedlu ...

Czytaj więcej : Przyłącza mediów poza terenem wspólnoty | Odsłony : 9177 | Odpowiedzi : 24

Tytuł: Kancelaria Notarialna w wielorodzinnym budynku mieszkalnym
W mojej wspólnocie mieszkaniowej jeden z lokali mieszkalnych na parterze został zakupiony na rynku wtórnym przez notariusza. Następnie mieszkańcy dowiedzieli się o zamiarze zlokalizowania w tym lokalu kancelarii notarialnej przy okazji zbierania podpisów pod projektem wykonania schodów wejściowych zewnątrz budynku.
Większość członków wspólnoty złożyło podpisy, ale są to głównie mieszkańcy dwóch pozostałych klatek, większość mieszkańców mojej klatki (w niej jest zlokalizowany przedmiotowy lokal) jest przeciwna takiemu rozwiązaniu, a szczególnie zmianie charakteru użytkowania lokalu. Część mieszkańców ...

Czytaj więcej : Kancelaria Notarialna w wielorodzinnym budynku mieszkalnym | Odsłony : 7508 | Odpowiedzi : 16

Tytuł: Remont budynku
Witam
Po raz pierwszy jestem na tym forum.
Mam pytanie, które mnie nurtuje od dość dawna a wynika z problemów w naszej wspólnocie
Wspólnota 20-to lokalowa ,mamy zarządcę i zarząd 3 osobowy.
Ostatnio podjęliśmy uchwałę o odmalowaniu naszego budynku.
Wstępnie był zrobiony obmiar, na podstawie podanych parametrów ilościowych zapytano kilka firm o kosztorys malowania budynku+ innych prac typu malowania balkonów, daszkow itp.
Otzymaliśmy kosztorysy wybraliśmy najbardziej z naszego punktu korzystny żeby nie poweidzeć najtańszy).
zarząd ...

Czytaj więcej : Remont budynku | Odsłony : 3033 | Odpowiedzi : 5

Tytuł: Rozliczenie kosztów po awarii ciepłomierza
Witam. Według mnie mam problem z którym nie wiem jak sobie poradzić. W 2009 roku kupiłem mieszkanie w bloku, które budował developer. W maju 2009 roku podpisałem protokół odbioru mieszkania oraz liczników energii i ciepłomierzy. W maju przy odbiorze na liczniku ciepła było 9,872GJ. I tak przez rok czasu sobie z małżonką i dzieckiem mieszkaliśmy.
Parę dni temu zadzwonił do mnie Administrator budynku (bo jest to wspólnota mieszkaniowa) że prawdopodobnie mój ciepłomierz nie działa ponieważ ...

Czytaj więcej : Rozliczenie kosztów po awarii ciepłomierza | Odsłony : 4473 | Odpowiedzi : 6

Tytuł: Nikt nie dba o stan techniczny budynku!
Witam i proszę o pomoc. Jeśli w bloku kilku rodzinnym nie ma wspólnoty a blok zamienia się w ruinę , to co można zrobić żeby ktoś się tym zajął ,czy jakiś sąd albo nadzór budowlany jest w stanie mi pomóc?

Czytaj więcej : Nikt nie dba o stan techniczny budynku! | Odsłony : 3129 | Odpowiedzi : 5

[ Liczba tematów: 608 Przejdź na stronę 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 61

Ostatni 10 aktywny temat

Orzecznictwo sądów powszechnych

Nie ma nowych postów Zróżnicowanie opłat, zobowiązanie właścicieli do remontu NW
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Konfilkt we wspólnocie, a uchwała o licytacji lokalu
Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Głosowanie nad odwołaniem zarządu i zarządcy

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Mała wspólnota mieszkaniowa

Nie ma nowych postów Samowolnie postawiony komin
Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów Zadłużenie mieszkań komunalnych
Wyświetl najnowszy post

Uchwały, regulaminy, statuty

Nie ma nowych postów Uchwała o rozliczeniu ciepła po równo na każdy lokal
Wyświetl najnowszy post

LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Nie ma nowych postów Szkody powstałe w czasie remontu elewacji

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Orzecznictwo Sądu Najwyższego

Nie ma nowych postów Użykownik wieczysty nie może podzielić działki
Wyświetl najnowszy post

Orzecznictwo sądów administracyjnych

Nie ma nowych postów Powierzenie zarządu, a umowa o zarządzanie
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Wycinka drzewa w spółdzielni bez zgody właścicieli lokali
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 84225 | Liczba tematów: 7740 | Liczba użytkowników: 6270

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
USTAWA
O WŁASNOŚCI LOKALI
tekst jednolity ogłoszony
w dniu 18.11.2015 r.
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece