Nowości dla Poczekalnia i tematy ogólne

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 10-12-2016, 08:54

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Poczekalnia i tematy ogólne

Mapa strony Poczekalnia i tematy ogólne » Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.

[ Liczba tematów: 613 Przejdź na stronę 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 62

Wiadomość
 Tytuł: przekazanie wymiennikowni
Witam,
nasza wspólnota ma następujący problem: w budynku wspólnoty znajduje się wymiennikownia cieplna, obsługująca obok naszej wspólnoty jeszcze dwie inne. Urządzenia tej wymiennikowni są własnością Gminy(ma udziały we wszystkich trzech wspólnotach i była zarządcą kiedyś trzech, a teraz dwóch wspólnot). GZM rozlicza też faktury Opec-u, refakturując je na poszczególne wspólnoty. Taki sposób rozliczeń nam nie odpowiada i wspólnoty w uzgodnieniu z ZGM wystosowały wniosek o przekazanie wymiennikowni(urządzeń) do Opec-u. I tu niestety, ani specjaliści z ...

Czytaj więcej : przekazanie wymiennikowni | Odsłony : 3403 | Odpowiedzi : 9

Tytuł: Źle wykonana naprawa-termin rękojmi upłynął.
Witam.

We wrzesniu 2006r nastąpił odbiór naszego mieszkania.Już w listopadzie wynikły wady konstrukcyjne balkonu nad nami,co skutkowało przeciekami na ścianie dokładnie na wysokości prawego i lewego krańca balkonu.Wade a raczej skutek usunięto lecz w kwietniu 2007r plamy pojawiły się ponownie.Deweloper dokonał napraw na balkonie nad nami i do dziś nie było problemu.Niestety ogromne zacieki pojawiły się ponownie.Problem w tym, że minął okres rękojmi(3 lata).

Czy w związku ze złym wykonaniem napraw mam jeszcze jakieś prawa ...

Czytaj więcej : Źle wykonana naprawa-termin rękojmi upłynął. | Odsłony : 2084 | Odpowiedzi : 1

Tytuł: WM a Gmina
Nasza WM to jeden ale z kilku bloków znajdujących się na osiedlu, gdzie każdy blok stanowi odrębną wspólnotę. Do każdej z tych wspólnot należy tylko teren pod blokiem czyli teren po obrysie budynku. Od chwili powstania wspólnot każda z nich dbała o zieleń ( strzyżenie trawy, przycinanie drzew i krzewów). Tak było do tej pory ale teraz chcieolibysmy obcinać koszty a te zw związku z utrzymaniem zieleni są wysokie .W tej chwili miasto chce żebyśmy ...

Czytaj więcej : WM a Gmina | Odsłony : 1879 | Odpowiedzi : 3

Tytuł: W sprawie Małej wspólnoty i Art.199 KC
Witam,
Proszę o poradę. W naszej małej wspólnocie (do 7 lokali) kończymy przeprowadzać przegląd budowlany, w którym prawdopodobnie wyjdzie sporo rzeczy do remontu. Zastanawiamy się jak rozegrać remonty we wspólnocie a dokładnie chodzi o kasę mianowicie.
W naszej wspólnocie jest dwoje właścicieli lokali nieuznających istnienie wspólnoty. Czy mając protokół z przeglądu budowlanego, i po podjęciu decyzji o ustalenie zaliczek na planowane remonty (decyzja przekracza zakres zwykłego zarządu) po uzyskaniu poparcia ponad połowy właścicielu (udziałami) na ...

Czytaj więcej : W sprawie Małej wspólnoty i Art.199 KC | Odsłony : 3846 | Odpowiedzi : 1

Tytuł: Jak udowodnić, że nie ma przeglądów i KOB?
Witam.

Chodzi o prawdopodobną sprawę w sądzie o ustanowienie zarządcy przymusowego. Wspólnota nie ma KOB, nie ma od 10 lat żadnych przeglądów z wyjątkiem kominowych. Modernizacje wykonywane bez pozwoleń, projektów i odbiorów. A ja musiałabym to wykazać.
Jak?

Czytaj więcej : Jak udowodnić, że nie ma przeglądów i KOB? | Odsłony : 2502 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: Centralne ogrzewanie PEC
Chciałbym się poradzić w pewnej sprawie. Sprawa jest trochę skomplikowana. Mianowicie moja mama jest właścicielka mieszkania w bloku którym zarządza wspólnota mieszkaniowa (zarząd wspólnoty został wybrany spośród mieszkańców bloku). Do 2008r. w blokach było tzw. ogrzewanie etażowe (piece na węgiel). Jak dobrze pamiętam w 2007r. podczas zebrania została podjęta uchwała o podłączeniu bloku do sieci centralnego ogrzewania(PEC).Więc w 2008 podłączono blok do sieci i podłączyć się mogli wszyscy chętni. Ale jak to w życiu bywa ...

Czytaj więcej : Centralne ogrzewanie PEC | Odsłony : 3126 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: Demontaż zeberek jako modernizacja systemu grzewczego
Witam.
Mam problem w ramach modernizacji systemu grzewczego chciano zmniejszyć mi ilość żeberek w mieszkaniu. Zarząd powoływał się w piśmie na dokumentację techniczną.
Nasz budynek dopiero ma być ocieplany,była uchwała o modernizacji sytemu,ale wiem z rozmowy z sasiadką( nie mogłam bowiem uczestniczyć w zebraniu),ze nie było tam mowy o demontażach zeberek( podobno jest ich zbyt wiele).Na razie napisałam pismo odwoławcze, ale co dalej robić z ty fantem?

Czytaj więcej : Demontaż zeberek jako modernizacja systemu grzewczego | Odsłony : 2501 | Odpowiedzi : 6

Tytuł: Kto podpisuje porozumienie między wspólnotami?
Mamy podpisać z sąsiednią wspólnotą porozumienie w sprawie rozliczania poboru zimnej wody do podgrzania. (u nich jest węzeł cieplny)

Wspólnota ta ma zarząd właścicielski, ale w porozumieniu ujęte jest: "Porozumienie zawarte pomiędzy WMN X (my) a WMN Y (oni) reprezentowaną przez Zarządcę - Komunalne TBS reprezentowane przez - nazwiska, imiona i funkcje.

dalej treść porozumienia i:

Podpisy stron porozumienia:

Zarząd WMN X (my)

Zarządca WMN Y (oni)

Czy jest OK, że podpisuje administrator? Nigdzie nie ...

Czytaj więcej : Kto podpisuje porozumienie między wspólnotami? | Odsłony : 2004 | Odpowiedzi : 1

Tytuł: Problem wysokiej dopłaty do czynszu.
Witam,
w styczniu wspólnota uchwaliła program remontów na rok 2010, między innymi jest to remont instalacji elektrycznej. Został również podniesiony czynsz o 100%.

Podczas zebrania w czerwcu okazało się iż każda rodzina musi dopłacić jednorazowo ok 2000 zł do końca września.

7 rodzin z 8 zadeklarowało iż zapłaci, ja jednak nie chcę wnosić takiej kwoty, gdyż nie został sporządzony i zaprezentowany kosztorys, płacimy wysoki czynsz oraz nie stać mnie na taki wydatek. Ponadto na następny ...

Czytaj więcej : Problem wysokiej dopłaty do czynszu. | Odsłony : 4748 | Odpowiedzi : 8

Tytuł: Małe Wspólnoty
Witam.
Od pewnego czasu czytam to forum.
Jako osoba/Zarząd -od ponad roku- znajduję wiele cennych informacji .
Ponieważ posiadam mieszkanie w Małej Wspólnocie korzystne byłoby dla mnie a pewny jestem , że dla wielu innych też wyodrębnienie w jakiś sposób postów czy tematów -może stworzenie nowego podrozdziału np. w temacie " Zarządzanie Nieruchomością "- dotyczących właśnie problemów Małych Wspólnot.
Mam tu na myśli tę część tematyki która jest specyficzna dla MW.
Pozdrawiam.

Czytaj więcej : Małe Wspólnoty | Odsłony : 4316 | Odpowiedzi : 3

[ Liczba tematów: 613 Przejdź na stronę 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 62

Ostatni 10 aktywny temat

Orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego

Nie ma nowych postów TK zbada zgodność usm z Konstytucją

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Nie ma nowych postów Punkty karne za wykroczenia na terenie prywatnym
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Plac zabaw należy do zasobów mieszkaniowych
Wyświetl najnowszy post

HydePark

Nie ma nowych postów Zemsta jest słodka (dla niektórych)
Wyświetl najnowszy post

Orzecznictwo sądów administracyjnych

Nie ma nowych postów Zabudowa tarasu, a zgoda wspólnoty
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Prawo gminy do nadania nazwy drodze wewnętrznej
Wyświetl najnowszy post

Orzecznictwo sądów powszechnych

Nie ma nowych postów Prawo spółdzielni do wywieszenia informacji o zadłużeniu
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Umowa o oddaniu części NW w użytkowanie
Wyświetl najnowszy post

Obyczaje we wspólnocie mieszkaniowej

Nie ma nowych postów Problem z futryną po wymianie drzwi
Wyświetl najnowszy post

Orzecznictwo Sądu Najwyższego

Nie ma nowych postów Prawo spółdzielni do decyzji w ramach art. 27 ust. 2 usm

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4 ]

Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 84771 | Liczba tematów: 7826 | Liczba użytkowników: 6309

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
USTAWA
O WŁASNOŚCI LOKALI
tekst jednolity ogłoszony
w dniu 18.11.2015 r.
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece