Nowości dla Poczekalnia i tematy ogólne

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 29-05-2015, 06:00

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Poczekalnia i tematy ogólne

Mapa strony Poczekalnia i tematy ogólne » Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.

[ Liczba tematów: 583 Przejdź na stronę 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 59

Wiadomość
 Tytuł: PODZIAŁ NIERUCHOMOŚCI
Witam.

Nasza wspólnota mieszkaniowa posiada grunt o powierzchni 0,75 ha i posadowione na nim dwa bloki mieszkalne oraz domek dwurodzinny. Budynki to stare poniemieckie czynszówki wymagające natychmiastowych remontów. Opłaciliśmy projekt wstępny podziału nieruchomości i ze strony geodezyjnej nie ma żadnych przeszkód co do podziału. Wszyscy właściciele wyrazili zgodę na podział ale PKP które posiada 36% udziałów zgody nie wyraża.

Czy możemy decydować większością udziałów czy wymagana jest 100 % zgodność wszystkich współwłaścicieli łącznie z PKP ...

Czytaj więcej : PODZIAŁ NIERUCHOMOŚCI | Odsłony : 3211 | Odpowiedzi : 6

Tytuł: Budynek sprzedany z działką tylko po jego obrysie.
Witam, z góry przepraszam jak temat się już pojawił.

Mój problem, nie jedyny, dotyczący mojej małej (6lokali) przeklętej ]:) WM wygląda następująco.

Zaczynam niepoprawnie, bo niepoprawność w tym kraju to powszechność:

A więc sprawa wygląda tak: Budynek w którym mieszkam, poniemiecka kamienica, stoi na działce X. Owa działka jest to obszar tylko i wyłącznie wyznaczony po obrysie budynku który na niej stoi. Wszystko dookoła to osobna działka ...

Czytaj więcej : Budynek sprzedany z działką tylko po jego obrysie. | Odsłony : 6223 | Odpowiedzi : 27

Tytuł: Wodomierze zawyżają - efekt złego montażu - co robić??
Witam, jestem nowym forumowiczem, więc proszę o wyrozumiałość :)
Zwracam się do Państwa z problemem, który jest dla mnie bardzo istotny i od 2 tygodni podnosi mi ciśnienie.

Jestem właścicielem mieszkania we wspólnocie od 4 lat. Wieżowiec 2 klatkowy. Mieszkamy z żoną i 4 letnim synem. Obydwoje pracujemy, prysznic 1x dziennie członek rodziny (latem niekiedy 2x), nie mamy wanny. Pralka włączona średnio 3-4 razy w tygodniu. Gotuję ...

Czytaj więcej : Wodomierze zawyżają - efekt złego montażu - co robić?? | Odsłony : 12471 | Odpowiedzi : 12

Tytuł: Internet od zarządu
Witam,
Dwu osobowy zarząd mojego budynku który nie dawno powstał, podjął uchwałę w której przenosi obowiązek płacenia za usługi telekomunikacyjne na właścicieli lokalu.W zarządzie jest deweloper. W tej lokalizacji jedynym przedsiębiorstwem mogącym ze względów technicznych świadczyć usługi jest Netia. problem w tym że jest to technologia bezprzewodowa WIMAX, droższa od tej od dsl. . W obecnych czasach nikt już nie decyduje się na telefon stacjonarny, a deweloper wybrał dla mieszkańców pakiet telefon+internet za 200 zł. ...

Czytaj więcej : Internet od zarządu | Odsłony : 4925 | Odpowiedzi : 12

Tytuł: Zameldowanie u Babci i wykup mieszkania komunalnego ..
Witam
Mam takie pytanie , czy moge zameldowac sie u babci podczas tego jak zlozyla wniosek o wykup mieszkania ? Czy to pokomplikuje cala sprawe wykupu ?

Z góry dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam

Czytaj więcej : Zameldowanie u Babci i wykup mieszkania komunalnego .. | Odsłony : 4220 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: przejęcie budynku bez dokumentów - skąd wziąć stare uchwały?
Rok temu nowy zarząd przejął budynek i dokumentację wspólnoty od starego (czyli gminy). Wczoraj przy okazji sprawdzania, jak przebiegają granice części wspólnych (wod-kan i domofonów), czyli próby zajrzenia do uchwał sprzed kilkunastu lat, przeczytałam protokół przejęcia i mocno mnie teraz trzęsie:
- nowy zarząd w ramach "dokumentacji" przejął jedynie kwity z zamknięcia roku poprzedzającego przejęcie (w 2009 za 2008) i umowy bezterminowe (z wodociągami, gazownią itp.) oraz „dokumentację budynku” (kolejny temat, ma ona jakieś kilkanaście ...

Czytaj więcej : przejęcie budynku bez dokumentów - skąd wziąć stare uchwały? | Odsłony : 2991 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Rozdział wspólnoty
Witam, ja mam problem następujący w naszej wspólnocie są cztery bloki, trzy o takim samym standardzie i jeden w którym jest większa liczba mieszkańców tzn w trzech małych blokach razem mieszka 13 rodzin a w dużym jest rodzin 12. my tzn te 3 małe bloki chcielibyśmy się odłączyć od tego dużego bo nie możemy z nimi dojść do żadnego porozumienia, ale oni nie bardzo chcą. problem tkwi w tym czy przez glosowanie można to rozdzielić ...

Czytaj więcej : Rozdział wspólnoty | Odsłony : 4554 | Odpowiedzi : 15

Tytuł: Ile na odpowiedź na pismo
Witam, mam pytanko jak długo ma na odpowiedź wspólnota? 26.01 złożyłam podanie do wspólnoty, żeby przyszli i sprawdzili czy podzielniki ciepła mam dobrze ustawione, bo strasznie dużo nabijają jednostek. Niestety jutro mija miesiąc a oni jeszcze nic nie odpowiedzieli. Czy wspólnoty mają tak jak jest to opisane w KPA 30 dni na rozpatrzenie pisma czy może inaczeej? Podejrzewam, że oni czekają na rozliczenie podzielników i wtedy sie do tego pisma ustosunkują. Ale czy tak mogą ...

Czytaj więcej : Ile na odpowiedź na pismo | Odsłony : 3575 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: Czy spółdzielnia mieszkaniowa mnie oszukała?
Witam serdecznie, nie wiem czy temat ten pasuje pod te forum, ale spróbuję, chociażby z racji tego, że na tym forum jest wielu mądrych ludzi, którzy z pewnością pomogą rozwiać moje wątpliwości...Otoż sytuacja jest następująca: 9 lat temu zamieniłem się (za zgodą spółdzielni mieszkaniowej) na mieszkania z pewną rodziną - wszedłem w posiadanie mieszkania spółdzielczego. Zostałem najemcą lokalu spółdzielczego i w chwili najmu spółdzielnia obliczyłą, że będę musiał spłacić wkład mieszkaniowy w wysokości ok 33 ...

Czytaj więcej : Czy spółdzielnia mieszkaniowa mnie oszukała? | Odsłony : 2281 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: Zgoda wspólnoty na prowadzenie działalności
Witam i proszę o pomoc. Chcę wynając lokal (własnością prywatna)na prowadzenie działalnosci gospodarczej - opieka dzienna nad dziecmi. Lokal jest usytuowany na parterze bloku mieszkalnego z przeznaczeniem na działalność usługową o charakterze nieuciążliwym. Moje pytania są nastepujące:
1. czy wymagana jest zgoda wspólnoty na prowadzenie w/w działalności?
2. czy wymagana jest zgoda wspólnoty na zmianę sposobu użytkowania - w tym aspekcie chyba tak?
3. czy wymagana jest zgoda wspólnoty na prace remontowe w lokalu?
Sprawa ...

Czytaj więcej : Zgoda wspólnoty na prowadzenie działalności | Odsłony : 3794 | Odpowiedzi : 3

[ Liczba tematów: 583 Przejdź na stronę 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 59

Ostatni 10 aktywny temat

Orzecznictwo Sądu Najwyższego

Nie ma nowych postów Jedna z podstaw usunięcia niezgodności wpisu w KW
Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów Inwentaryzacja, zmiana udziałów.

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Dokooptowanie 2 nowych czlonków Zarządu

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Usunięcie przewodów zasilających
Wyświetl najnowszy post

Obyczaje we wspólnocie mieszkaniowej

Nie ma nowych postów Zadłużona sąsiadka
Wyświetl najnowszy post

Zarząd wspólnoty

Nie ma nowych postów Członek zarządu spoza grupy właścicieli

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

Wyświetl najnowszy post

Remonty i modernizacje

Nie ma nowych postów Zamurowane okna w piwnicy

Wyświetl najnowszy post

Uchwały, regulaminy, statuty

Nie ma nowych postów Podjęte uchwały zgodne czy nie?

Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Przerzucenie opłat za śmieci

Wyświetl najnowszy post

Mała wspólnota mieszkaniowa

Nie ma nowych postów Mała wspólnota czy może coś innego ?
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 80698 | Liczba tematów: 7250 | Liczba użytkowników: 6082

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów