Nowości dla Poczekalnia i tematy ogólne

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 22-11-2014, 06:41

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Poczekalnia i tematy ogólne

Mapa strony Poczekalnia i tematy ogólne » Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.

[ Liczba tematów: 558 Przejdź na stronę 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 56

Wiadomość
 Tytuł: Ocieplenie a ptaki
Witam,

Poniżej link do artykułu o ociepleniach budynków w kontekście ochrony ptaków:

Ptaki a ocieplenie

Czytaj więcej : Ocieplenie a ptaki | Odsłony : 1556 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: kiedy jest nie ważne zebranie
Proszę mi podpowiedzieć kiedy można uznać zebranie wspólnoty za nie ważne.
Kilka dni temu mieliśmy wyznaczony termin zebrania. Z 49 właścicieli pokazało się na zebraniu 8 + zarząd( 2 osoby) któży też są właścicielami mieszkań w tej wspólnocie. Po krótkiej dyskusji nie rzeczowej i nie na temat zarząd stwierdził iż zamyka zebranie ze względu na niska frekwencje. Zebranie to było zwołane na wniosek mieszkańców posiadających więcej niż 1/10 udziałów Tematem zebrania miało być odwołanie zarządu ...

Czytaj więcej : kiedy jest nie ważne zebranie | Odsłony : 4316 | Odpowiedzi : 5

Tytuł: Problem z suszarnią
Witam

Po wielkich trudach dostałam dziś klucz do pomieszczenia w której ma być suszarnia. Zarząd zadbał o porządek tzn. pomalował i powiesił sznurki.
Po oględzinach pomieszczenia stwierdziłam ze nie ma tam grzejnika.
Nadmieniam ze istniała tam kiedyś suszarnia i był tam grzejnik, ale zarząd zmienił to pomieszczenie w pomieszczenie gospodarcze dla firmy sprzątającej i ściągną grzejnik w ramach oszczędności.
Po poinformowaniu obecnego zarządu o braku grzejnika w odpowiedzi usłyszałam ze mam sobie sama pozbierać podpisy ...

Czytaj więcej : Problem z suszarnią | Odsłony : 2348 | Odpowiedzi : 1

Tytuł: Balkon
Witam
Potrzebuje porady w sprawie balkonu.Otóż wspolnota rozpoczęła remont budynku gdzie w planach jest również wymiana balustrad balkonowych.Problem jest taki ,że mam dziecko niepełnosprawne i 2 lata temu ADM wykonał remont mojego balkonu gdzie balustrada została odpowiednio dopasowana do potrzeb mojego dziecka (jest wyższa,węższy rozstaw prętów).No i wizualnie jest o wiele ładniejsza.A teraz okazuje się,że zostanie zdemontowana.Jestem załamana ;( .Mój ADM ma "gdzieś" sprawy swoich lokatorów.Pomóżcie co ...

Czytaj więcej : Balkon | Odsłony : 2524 | Odpowiedzi : 3

Tytuł: budka z hamburgerami przed domem
Witam,

mam problem od kilku dni na przeciwko naszego budynku jakiś gość postawił sobie budkę z jedzeniem, jest to bardzo uciążliwe bo cały dym pochodzący ze smażonego mięsa i wszystkiego co tam serwuje leci do domu, w dzień nie można spokojnie okna otworzyć bo śmierdzi a wkoło leża śmieci po jedzeniu. Powiedzcie jak można się tego pozbyć dodam, że grunt nie należy do WM (budka jest po drugiej stronie ulicy).

z góry dziękuję za wszystkie ...

Czytaj więcej : budka z hamburgerami przed domem | Odsłony : 1481 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Nie zamieszkałe mieszkanie
Witam,jestem początkujący ,mam problem mieszkam w bloku gdzie jest Wspólnota i trzy mieszkania puste od 15 lat /nie ogrzewane/mieszkania są na pierwszym piętrze,czyli sąsiadują z moim.W żaden sposób nie można się dogadać z sąsiadami aby podczas zimy ogrzewali te mieszkania gdyż pozostali /trzech lokatorów/płaci ogromne rachunki za gaz gdyż ogrzewanie mamy osobne .Na wysłane pismo do jednego z lokatorów jego Adwokat odpisał że mieszkanie jest własnościowe i może robić co chce,ręce opadają.kupiłem Poradnik Wspólnot ale ...

Czytaj więcej : Nie zamieszkałe mieszkanie | Odsłony : 13887 | Odpowiedzi : 24

Tytuł: Gdańsk porządkuje księgi wieczyste
Komunikat do mieszkańców Miasta Gdańska o potrzebie sprawdzenia zgodności ksiąg wieczystych z rzeczywistym stanem prawnym nieruchomości.

Na podstawie art. 6 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o ujawnieniu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego, Prezydent Miasta Gdańska, działający jako starosta wykonujący zadania zlecone z zakresu administracji rządowej, informuje mieszkańców Miasta Gdańska - miasta na prawach powiatu - o potrzebie sprawdzenia zgodności ksiąg wieczystych z rzeczywistym stanem prawnym w ...

Czytaj więcej : Gdańsk porządkuje księgi wieczyste | Odsłony : 2259 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Niesolidny deweloper - co z tym zrobić?
A miało być tak pięknie….
W marcu tego roku kupiłem mieszkanie u jednego z deweloperów w Kołobrzegu. Przed zakupem i w trakcie rozmów z przedstawicielami dewelopera wszystko zapowiadało się bardzo dobrze, tym bardziej, że budynek był już na ukończeniu /zakończenie budowy planowano do końca maja 2009/. Mieszkanie było już prawie gotowe, do wykonania pozostawało jedynie całe zagospodarowanie terenu przy budynku. Niestety dalsza rzeczywistość przeszła moje najśmielsze oczekiwania, oczywiście w negatywnym tego słowa znaczeniu. Jest prawie ...

Czytaj więcej : Niesolidny deweloper - co z tym zrobić? | Odsłony : 4139 | Odpowiedzi : 8

Tytuł: Mieszkanie zakładowe. Czy wykup będzie opłacalny?
Proszę o wiadomość jeśli na moje zapytanie jest już odpowiedź na forum a ja jej nie odnalzłem. Teraz po kolei. Mieszkania zakładowe w budynku w którym mieszkam muszą zostać przez zakład zbyte. Ma się to odbyć na ogólnych zasadach sprzedaży mieszkań (tak jak w wypadku mieszkań komunalnych) czyli bonifikata za lata pracy / obecny stan tehniczny lokali i.t.d. Nurtuje mnie jednak pytanie czy mi się to aby napewno oplaci? Stan budynku jest zły. Przez prawie ...

Czytaj więcej : Mieszkanie zakładowe. Czy wykup będzie opłacalny? | Odsłony : 2144 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: MIESZKANIA DLA NAJUBOŻSZYCH NAWET Z 50 - PROC. DOPŁATĄ
Quote:
MIESZKANIA DLA NAJUBOŻSZYCH NAWET Z 50 - PROC. DOPŁATĄ (2009-09-03)

Gminy mogą już składać wnioski o wsparcie z budżetu nawet do 50 procent kosztów budowy mieszkań socjalnych. Pomimo ustawowego obowiązku, tylko niewielka część samorządów uchwaliła własne plany mieszkaniowej strategii. Samorządy masowo pozbywają się komunalnego zasobu mieszkaniowego.

W ubiegłym roku oddano statystycznie mniej niż jedno mieszkanie socjalne na gminę. W konsekwencji dziś brakuje ok. 1,8 mln mieszkań dla najuboższych. Tymczasem gminy nie prowadzą aktywnej polityki czynszowej, ...

Czytaj więcej : MIESZKANIA DLA NAJUBOŻSZYCH NAWET Z 50 - PROC. DOPŁATĄ | Odsłony : 3003 | Odpowiedzi : 5

[ Liczba tematów: 558 Przejdź na stronę 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 56

Ostatni 10 aktywny temat

Remonty i modernizacje

Nie ma nowych postów Najpierw remont później uchwała.
Wyświetl najnowszy post

Pozostałe sprawy techniczne

Nie ma nowych postów Ogrzewanie
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Zgoda na podłączenie światłowodu dostawcy Internetu do bloku

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Mała wspólnota mieszkaniowa

Nie ma nowych postów Złośliwy sąsiad
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Początki małej Wspólnoty, jak najlepiej?
Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Odkup piwnicy przez WM od jednego z właścicieli-węzeł c.o.
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Prawa we wspólnocie
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Niechęć do wykonania uchwały

Wyświetl najnowszy post

Orzecznictwo sądów powszechnych

Nie ma nowych postów Odśnieżanie musi być skuteczne
Wyświetl najnowszy post

Uchwały, regulaminy, statuty

Nie ma nowych postów Uchwała - skutek zaskarżenia przed sądem.

Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 78269 | Liczba tematów: 6985 | Liczba użytkowników: 5931

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów