Nowości dla Poczekalnia i tematy ogólne

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 06-03-2015, 10:55

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Poczekalnia i tematy ogólne

Mapa strony Poczekalnia i tematy ogólne » Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.

[ Liczba tematów: 571 Przejdź na stronę 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 58

Wiadomość
 Tytuł: Euroskrzynki i uparci właściciele
Nietypowa sprawa, więc umieściłem tutaj. Nasza Wspólnota liczy 45 właścicieli.
Po wielu trudach udało się przekonać właścicieli do zakupu euroskrzynek. Decyzję, aby zakupić z funduszu eksploatacyjnego, podjęto na zebraniu WM bez uchwały, gdyż wynika to z ustawy. Później, przy odbiorze kluczyków, każdy miał wykupić swoją skrzynkę i pieniądze miały "wrócić" na fundusz.

Na 45 wyłamało się dwóch właścicieli. Jeden mieszkający na parterze, drugi na ostatnim, czwartym piętrze. Twardo powiedzieli, że nie wykupią skrzynek, a przesyłki ...

Czytaj więcej : Euroskrzynki i uparci właściciele | Odsłony : 3041 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: Jak wypowiedziec umowe o ochronie budynku
Witam!! Nie bardzo wiem, gdzie opisać nasz problem wiec pozostawię go tutaj.Budynek składa się z lokali handlowo-usługowych( parter i 1 p) oraz lokali mieszkalnych(2 i 3 piętro), wszystkich lokali jest 40. Mamy administratora-zarzadce oraz zarząd składający się z 5 osób. Jak pisałam w budynku są sklepy i lokale usługowe wiec budynek ma ochronę, która zresztą swoje centrum dowodzenia ma w tymże budynku i jest członkiem wspólnoty. (Z ochrona tez jest kłopot, ale to w innym ...

Czytaj więcej : Jak wypowiedziec umowe o ochronie budynku | Odsłony : 3722 | Odpowiedzi : 1

Tytuł: Czy jeżeli zostanę zameldowany w mieszkaniu komunalnym, w
Jakie prawa otrzymam jeśli zostanę zameldowany w mieszkaniu komunalnym, którego głównym i jedynym lokatorem jest teraz moja Babcia?

Czy będę mógł tam mieszkać również po Jej odejściu (OBY JAK NAJPÓŹNIEJ!!!).
Czy stałbym się wtedy głównym najemcą?
Wiem, że nie mogę posiadać żadnego innego lokalu mieszkalnego ale na tym moja wiedza się kończy w tym temacie.

Proszę o pomoc.
Dziękuję.

Czytaj więcej : Czy jeżeli zostanę zameldowany w mieszkaniu komunalnym, w | Odsłony : 6031 | Odpowiedzi : 6

Tytuł: Remont poza zakresem zwykłego zarządu w małej wspólnocie
Mam pytanie, a właściwie kilka pytań odnośnie remontów przekraczających zakres zwykłego zarządu w małej wspólnocie i wiążących się z tym problemów z decyzyjnością wspólnoty.
Najpierw opiszę stan faktyczny - niestety jest zagmatwany ;-(((

Otóż wspólnota składa się z 3 lokali mieszkalnych (z każdym związany jest udzial 1/3 w nieruchomości wspólnej) - właścicielem jednego z nich jestem ja, drugiego samotny sąsiad, trzeciego małżeństwo. Problem zaczyna się już na wstępie, ponieważ nie można się skontaktować z małżeństwem ...

Czytaj więcej : Remont poza zakresem zwykłego zarządu w małej wspólnocie | Odsłony : 4663 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: kolokwium z zarządzania nieruchomościami
Witam! Mam pytanie:

1. Z ilu nieruchomości może składać się budynek z 4 mieszkaniami i jednym sklepem?

Z góry dzięki za pomoc.

Czytaj więcej : kolokwium z zarządzania nieruchomościami | Odsłony : 4126 | Odpowiedzi : 9

Tytuł: Gdzie mogę poczytać o mieszkaniach komunalnych? Jest jakaś u
J.w.

Czytaj więcej : Gdzie mogę poczytać o mieszkaniach komunalnych? Jest jakaś u | Odsłony : 3588 | Odpowiedzi : 6

Tytuł: Odśnieżanie przez prywatnych właścicieli i wspólnote..
Czy słusznym jest Waszym zdaniem zmuszanie bzdurnym przepisem właścicieli prywatnych posesji i wspólnot mieszkaniowych do odśnieżania chodników znajdujących się poza nieruchomością ( za płotem)?
Idąc tym śladem niedługo zmuszą do odśnieżania jezdni która tak jak i chodnik należy do gminy której nie chce sie odśnieżać chodników. Widać to jak sie porówna chodniki przed posesjami prywatnymi i chodniki gdzie nie ma rzadnych zabudowań.
Straszą ludzi mandatami karnymi nakładanymi przez strażaków miejskich czy wiejskich wiedząc że na ...

Czytaj więcej : Odśnieżanie przez prywatnych właścicieli i wspólnote.. | Odsłony : 3293 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: przeciekający sufit garaży
W budynku mieszkalnym są dwie hale garażowe usytuowane jedna pod drugą. W kilku miejscach, szczególnie zimą, zbierająca sie woda z solą przecieka przez strop (mikropęknięcia) i kapie na parkujące samochody tworząc trudne do usunięcia plamy na karoserii. Właściciel stanowiska na niższym poziomie chce skierować pozew przeciwko zarządowi, jeżeli w terminie itd... nie dokonamy odpowiednich zabezpieczeń. Czy w takim przypadku zarząd jest stroną, czy właściciel stanowiska usytuowanego w hali na wyższym poziomie (analogia do sytuacji lokalowej)?

Czytaj więcej : przeciekający sufit garaży | Odsłony : 8223 | Odpowiedzi : 20

Tytuł: Płacić? Nie płacić? Poczekać warto?
Sprawa jest wielowątkowa, a więc mamy do czynienia z węzłem gordyjskim.

Wspólnota wykonywała ocieplenie budynku, w części.
Od 01 grudnia zmienił się zarząd wspólnoty. Jednak poprzedni zarząd nie chce przekazać dokumentacji wspólnoty, którą posiada.
Wykonawca ocieplenia upomina się o zapłatę za wykonaną pracę, ale.... Tu się zaczynają wszystkie węzełki do rozplątania.

W części dokumentacji znalazły się dwie różne umowy o roboty budowlane zawarte w odstępie miesiąca. Jedna z nich, ta pierwsza, zawiera cenę za m² ...

Czytaj więcej : Płacić? Nie płacić? Poczekać warto? | Odsłony : 20906 | Odpowiedzi : 66

Tytuł: Dekret Warszawski - jaki wpływ na wspólnotę
Witam,

Ostatnio wszyscy właściciele kamienicy (51% udziałów gmina) dostali pismo od Ministra Infrastruktury brzmiące:

"Na podstawie art. 156 &1 pkt 2 i & 2, art 15 &1 i art. 158 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (...) po rozpatrzeniu wniosku P. Kowalskiego reprezentującego spółkę XYZ o stwierdzenie nieważności decyzji Ministerstwa Gospodarki Komunalnej nr MT.xxxx z dnia 17.04.1951 oraz utrzymanego nią w mocy orzeczenia administracyjnego Prezydium Rady Narodowej w m. st. Warszawie ...

Czytaj więcej : Dekret Warszawski - jaki wpływ na wspólnotę | Odsłony : 5512 | Odpowiedzi : 9

[ Liczba tematów: 571 Przejdź na stronę 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 58

Ostatni 10 aktywny temat

Pozostałe sprawy techniczne

Nie ma nowych postów Wkłady kominowe.
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Grzyb na suficie
Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Wykup sieci RTV i Internet przez Wspólnotę
Wyświetl najnowszy post

Orzecznictwo sądów administracyjnych

Nie ma nowych postów Wiata a pozwolenie na budowę
Wyświetl najnowszy post

Ubezpieczenia

Nie ma nowych postów Ubezpieczenie OC dla zarządu
Wyświetl najnowszy post

Zarząd wspólnoty

Nie ma nowych postów Absolutorium Zarządu w umowie o zarządzanie z Administratore

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów Podgląd monitoringu u zarządcy wspólnoty bez wiedzy mieszkań
Wyświetl najnowszy post

Orzecznictwo sądów powszechnych

Nie ma nowych postów Błędne uzasadnienie nie jest powodem do uchylenia wyroku
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Uchwała nie może stwarzać niepewności interpretacyjnej
Wyświetl najnowszy post

Zarządca i administrator

Nie ma nowych postów Wypowiedzenie umowy zarządcy

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 79470 | Liczba tematów: 7127 | Liczba użytkowników: 6022

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów