Nowości dla Poczekalnia i tematy ogólne

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 30-01-2015, 18:55

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Poczekalnia i tematy ogólne

Mapa strony Poczekalnia i tematy ogólne » Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.

[ Liczba tematów: 567 Przejdź na stronę 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 57

Wiadomość
 Tytuł: kolokwium z zarządzania nieruchomościami
Witam! Mam pytanie:

1. Z ilu nieruchomości może składać się budynek z 4 mieszkaniami i jednym sklepem?

Z góry dzięki za pomoc.

Czytaj więcej : kolokwium z zarządzania nieruchomościami | Odsłony : 4084 | Odpowiedzi : 9

Tytuł: Gdzie mogę poczytać o mieszkaniach komunalnych? Jest jakaś u
J.w.

Czytaj więcej : Gdzie mogę poczytać o mieszkaniach komunalnych? Jest jakaś u | Odsłony : 3563 | Odpowiedzi : 6

Tytuł: Odśnieżanie przez prywatnych właścicieli i wspólnote..
Czy słusznym jest Waszym zdaniem zmuszanie bzdurnym przepisem właścicieli prywatnych posesji i wspólnot mieszkaniowych do odśnieżania chodników znajdujących się poza nieruchomością ( za płotem)?
Idąc tym śladem niedługo zmuszą do odśnieżania jezdni która tak jak i chodnik należy do gminy której nie chce sie odśnieżać chodników. Widać to jak sie porówna chodniki przed posesjami prywatnymi i chodniki gdzie nie ma rzadnych zabudowań.
Straszą ludzi mandatami karnymi nakładanymi przez strażaków miejskich czy wiejskich wiedząc że na ...

Czytaj więcej : Odśnieżanie przez prywatnych właścicieli i wspólnote.. | Odsłony : 3270 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: przeciekający sufit garaży
W budynku mieszkalnym są dwie hale garażowe usytuowane jedna pod drugą. W kilku miejscach, szczególnie zimą, zbierająca sie woda z solą przecieka przez strop (mikropęknięcia) i kapie na parkujące samochody tworząc trudne do usunięcia plamy na karoserii. Właściciel stanowiska na niższym poziomie chce skierować pozew przeciwko zarządowi, jeżeli w terminie itd... nie dokonamy odpowiednich zabezpieczeń. Czy w takim przypadku zarząd jest stroną, czy właściciel stanowiska usytuowanego w hali na wyższym poziomie (analogia do sytuacji lokalowej)?

Czytaj więcej : przeciekający sufit garaży | Odsłony : 8165 | Odpowiedzi : 20

Tytuł: Płacić? Nie płacić? Poczekać warto?
Sprawa jest wielowątkowa, a więc mamy do czynienia z węzłem gordyjskim.

Wspólnota wykonywała ocieplenie budynku, w części.
Od 01 grudnia zmienił się zarząd wspólnoty. Jednak poprzedni zarząd nie chce przekazać dokumentacji wspólnoty, którą posiada.
Wykonawca ocieplenia upomina się o zapłatę za wykonaną pracę, ale.... Tu się zaczynają wszystkie węzełki do rozplątania.

W części dokumentacji znalazły się dwie różne umowy o roboty budowlane zawarte w odstępie miesiąca. Jedna z nich, ta pierwsza, zawiera cenę za m² ...

Czytaj więcej : Płacić? Nie płacić? Poczekać warto? | Odsłony : 20818 | Odpowiedzi : 66

Tytuł: Dekret Warszawski - jaki wpływ na wspólnotę
Witam,

Ostatnio wszyscy właściciele kamienicy (51% udziałów gmina) dostali pismo od Ministra Infrastruktury brzmiące:

"Na podstawie art. 156 &1 pkt 2 i & 2, art 15 &1 i art. 158 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (...) po rozpatrzeniu wniosku P. Kowalskiego reprezentującego spółkę XYZ o stwierdzenie nieważności decyzji Ministerstwa Gospodarki Komunalnej nr MT.xxxx z dnia 17.04.1951 oraz utrzymanego nią w mocy orzeczenia administracyjnego Prezydium Rady Narodowej w m. st. Warszawie ...

Czytaj więcej : Dekret Warszawski - jaki wpływ na wspólnotę | Odsłony : 5489 | Odpowiedzi : 9

Tytuł: Zagrzybienie mieszkania
Witam serdecznie. Mam problem z zagrzybieniem mieszkania ale nie tylko ja bo inni sąsiedzi również.Jest to spowodowane prawdopodobnie zawilgoceniem ścian albo ich przemarzaniem.Wspólnota Mieszkaniowa twierdzi ,że to mój problem bo mam grzyba w mieszkaniu. Proszę o pomoc w tej sprawie .Jak mam bronić się przed swoją Wspólnotą Mieszkaniową gdzie jestem jej członkiem.Proszę o pomoc i poradę.

Czytaj więcej : Zagrzybienie mieszkania | Odsłony : 12090 | Odpowiedzi : 20

Tytuł: Internet wspólnotowy - jakie wymogi prawne?
Zgodnie z opisem podforum, umieszczam tutaj, bo nie jestem pewien gdzie to powinno trafić. Chyba do LEX, ale mod/admin może mieć inne zdanie :)

Mamy od niedawna wspólnotowy internet. Wyszło nas to tak tanio, że rozliczamy jak w komunie, tzn pokrywamy z eksploatacji i udostępniamy wszystkim mieszkańcom.

Jednak mój niepokój budzą żądania bezpieki w zakresie retencji danych, identyfikacji użytkowników, "billingów" itp. Nie jestem ISP-em i nie znam ...

Czytaj więcej : Internet wspólnotowy - jakie wymogi prawne? | Odsłony : 3751 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: Działalność gospodarcza w lokalu mieszkalnym Wspólnoty
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie prowadzenia działalności gospodarczej w lokalu mieszkalnym Wspólnoty. Właściciel lokalu chce wykorzystać swój lokal na działalność swojej firmy, zatrudnia 3 osoby (nie przewiduje wizyt interesantów w tym lokalu). Jakie warunki powinien spełnić (czy w ogóle jest taka możliwość)? Jeżeli wymagana jest zgoda Wspólnoty to w jakiej formie? (zgoda zarządu, uchwała całej wspólnoty)
Pozdrawiam

Czytaj więcej : Działalność gospodarcza w lokalu mieszkalnym Wspólnoty | Odsłony : 3405 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: Ocieplenie a ptaki
Witam,

Poniżej link do artykułu o ociepleniach budynków w kontekście ochrony ptaków:

Ptaki a ocieplenie

Czytaj więcej : Ocieplenie a ptaki | Odsłony : 1558 | Odpowiedzi : 0

[ Liczba tematów: 567 Przejdź na stronę 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 57

Ostatni 10 aktywny temat

Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Nie ma nowych postów CIT
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Rozliczanie małej wspólnoty samodzielnie

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Odsetki od lokaty
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Opłaty za korzystanie z "mienia" Spółdzielni oraz inne...

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Opłata za śmieci - lokale niesprzedane.

Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Przegląd pionów kominowych dymnych
Wyświetl najnowszy post

Remonty i modernizacje

Nie ma nowych postów Czy można zmusić właścicieli do wymiany okien
Wyświetl najnowszy post

HydePark

Nie ma nowych postów Spółdzielnia/wspólnota na wesoło - czyli spółdzielczy PR
Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów Licytacja mieszkania z powodu zakłócania spokoju

Wyświetl najnowszy post

Uchwały, regulaminy, statuty

Nie ma nowych postów Rozliczenia roczne do ilu lat wstecz

Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 78968 | Liczba tematów: 7075 | Liczba użytkowników: 5989

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów