Nowości dla Poczekalnia i tematy ogólne

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 19-04-2015, 22:59

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Poczekalnia i tematy ogólne

Mapa strony Poczekalnia i tematy ogólne » Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Jeżeli nie wiesz, gdzie zamieścić swoje pytanie - pozostaw je w tym dziale.

[ Liczba tematów: 577 Przejdź na stronę 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 58

Wiadomość
 Tytuł: Rozdział wspólnoty
Witam, ja mam problem następujący w naszej wspólnocie są cztery bloki, trzy o takim samym standardzie i jeden w którym jest większa liczba mieszkańców tzn w trzech małych blokach razem mieszka 13 rodzin a w dużym jest rodzin 12. my tzn te 3 małe bloki chcielibyśmy się odłączyć od tego dużego bo nie możemy z nimi dojść do żadnego porozumienia, ale oni nie bardzo chcą. problem tkwi w tym czy przez glosowanie można to rozdzielić ...

Czytaj więcej : Rozdział wspólnoty | Odsłony : 4554 | Odpowiedzi : 15

Tytuł: Ile na odpowiedź na pismo
Witam, mam pytanko jak długo ma na odpowiedź wspólnota? 26.01 złożyłam podanie do wspólnoty, żeby przyszli i sprawdzili czy podzielniki ciepła mam dobrze ustawione, bo strasznie dużo nabijają jednostek. Niestety jutro mija miesiąc a oni jeszcze nic nie odpowiedzieli. Czy wspólnoty mają tak jak jest to opisane w KPA 30 dni na rozpatrzenie pisma czy może inaczeej? Podejrzewam, że oni czekają na rozliczenie podzielników i wtedy sie do tego pisma ustosunkują. Ale czy tak mogą ...

Czytaj więcej : Ile na odpowiedź na pismo | Odsłony : 3566 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: Czy spółdzielnia mieszkaniowa mnie oszukała?
Witam serdecznie, nie wiem czy temat ten pasuje pod te forum, ale spróbuję, chociażby z racji tego, że na tym forum jest wielu mądrych ludzi, którzy z pewnością pomogą rozwiać moje wątpliwości...Otoż sytuacja jest następująca: 9 lat temu zamieniłem się (za zgodą spółdzielni mieszkaniowej) na mieszkania z pewną rodziną - wszedłem w posiadanie mieszkania spółdzielczego. Zostałem najemcą lokalu spółdzielczego i w chwili najmu spółdzielnia obliczyłą, że będę musiał spłacić wkład mieszkaniowy w wysokości ok 33 ...

Czytaj więcej : Czy spółdzielnia mieszkaniowa mnie oszukała? | Odsłony : 2281 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: Zgoda wspólnoty na prowadzenie działalności
Witam i proszę o pomoc. Chcę wynając lokal (własnością prywatna)na prowadzenie działalnosci gospodarczej - opieka dzienna nad dziecmi. Lokal jest usytuowany na parterze bloku mieszkalnego z przeznaczeniem na działalność usługową o charakterze nieuciążliwym. Moje pytania są nastepujące:
1. czy wymagana jest zgoda wspólnoty na prowadzenie w/w działalności?
2. czy wymagana jest zgoda wspólnoty na zmianę sposobu użytkowania - w tym aspekcie chyba tak?
3. czy wymagana jest zgoda wspólnoty na prace remontowe w lokalu?
Sprawa ...

Czytaj więcej : Zgoda wspólnoty na prowadzenie działalności | Odsłony : 3794 | Odpowiedzi : 3

Tytuł: Czy współwłaściciele mogą nie chcieć podziału do korzystania
Witam , to mój debiut na forum, proszę o wyrozumiałość.
Wspólnota 4 lokalowa. Od ponad roku próbuję sprzedać własne mieszkanie. Przeszkodą dla kupujących jest brak jakiegokolwiek zapisu - przynajmniej o podziale do korzystania z części wspólnych. (Jest o czym mówić, strychu mamy ponad 200 m2 + pomieszczeń gospod. ponad 70 m2). Dotychczas korzystamy na podstawie umowy ustnej, powstałej ponad 40 lat temu. Moi sąsiedzi nie są zainteresowani podpisaniem umowy do korzystania, ani napisaniem na moje ...

Czytaj więcej : Czy współwłaściciele mogą nie chcieć podziału do korzystania | Odsłony : 2442 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: problem z zalozeniem wspolnoty
Prosze o podpowiedz czy istnieje obowiazek administrowania budynku mieszkalnego,ktory sklada sie z dwoch lokali uzytkowych o powiezchni 134m kazdy i czterech lokali mieszkalnych o powiezchni 65m kazdy. Pytam poniewaz mam wielki problem z porozumieniem sie w sprawie zalozenia wspolnoty z jednym z lokatorow. Jestnim nim wlasciciel wspomnianych wyzej lokali uzytkowych. Nie zalezy mu wlasciwie na niczym co sie dzieje w tym budynku mimo ze byl on jego wlascicielem (inwestorem,ktory finansowal jego budowe w 2003 roku). ...

Czytaj więcej : problem z zalozeniem wspolnoty | Odsłony : 1880 | Odpowiedzi : 1

Tytuł: Euroskrzynki i uparci właściciele
Nietypowa sprawa, więc umieściłem tutaj. Nasza Wspólnota liczy 45 właścicieli.
Po wielu trudach udało się przekonać właścicieli do zakupu euroskrzynek. Decyzję, aby zakupić z funduszu eksploatacyjnego, podjęto na zebraniu WM bez uchwały, gdyż wynika to z ustawy. Później, przy odbiorze kluczyków, każdy miał wykupić swoją skrzynkę i pieniądze miały "wrócić" na fundusz.

Na 45 wyłamało się dwóch właścicieli. Jeden mieszkający na parterze, drugi na ostatnim, czwartym piętrze. Twardo powiedzieli, że nie wykupią skrzynek, a przesyłki ...

Czytaj więcej : Euroskrzynki i uparci właściciele | Odsłony : 3057 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: Jak wypowiedziec umowe o ochronie budynku
Witam!! Nie bardzo wiem, gdzie opisać nasz problem wiec pozostawię go tutaj.Budynek składa się z lokali handlowo-usługowych( parter i 1 p) oraz lokali mieszkalnych(2 i 3 piętro), wszystkich lokali jest 40. Mamy administratora-zarzadce oraz zarząd składający się z 5 osób. Jak pisałam w budynku są sklepy i lokale usługowe wiec budynek ma ochronę, która zresztą swoje centrum dowodzenia ma w tymże budynku i jest członkiem wspólnoty. (Z ochrona tez jest kłopot, ale to w innym ...

Czytaj więcej : Jak wypowiedziec umowe o ochronie budynku | Odsłony : 3760 | Odpowiedzi : 1

Tytuł: Czy jeżeli zostanę zameldowany w mieszkaniu komunalnym, w
Jakie prawa otrzymam jeśli zostanę zameldowany w mieszkaniu komunalnym, którego głównym i jedynym lokatorem jest teraz moja Babcia?

Czy będę mógł tam mieszkać również po Jej odejściu (OBY JAK NAJPÓŹNIEJ!!!).
Czy stałbym się wtedy głównym najemcą?
Wiem, że nie mogę posiadać żadnego innego lokalu mieszkalnego ale na tym moja wiedza się kończy w tym temacie.

Proszę o pomoc.
Dziękuję.

Czytaj więcej : Czy jeżeli zostanę zameldowany w mieszkaniu komunalnym, w | Odsłony : 6071 | Odpowiedzi : 6

Tytuł: Remont poza zakresem zwykłego zarządu w małej wspólnocie
Mam pytanie, a właściwie kilka pytań odnośnie remontów przekraczających zakres zwykłego zarządu w małej wspólnocie i wiążących się z tym problemów z decyzyjnością wspólnoty.
Najpierw opiszę stan faktyczny - niestety jest zagmatwany ;-(((

Otóż wspólnota składa się z 3 lokali mieszkalnych (z każdym związany jest udzial 1/3 w nieruchomości wspólnej) - właścicielem jednego z nich jestem ja, drugiego samotny sąsiad, trzeciego małżeństwo. Problem zaczyna się już na wstępie, ponieważ nie można się skontaktować z małżeństwem ...

Czytaj więcej : Remont poza zakresem zwykłego zarządu w małej wspólnocie | Odsłony : 4681 | Odpowiedzi : 4

[ Liczba tematów: 577 Przejdź na stronę 1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 58

Ostatni 10 aktywny temat

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Do kogo należy piwnica ?
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Ko odpowiedzialny za sprzątanie pod wycieraczką przed mieszk
Wyświetl najnowszy post

Orzecznictwo sądów powszechnych

Nie ma nowych postów Wspólnota może zagrodzić właścicielom wjazd
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Jeden właściciel-jeden głos, odłączenie od c.o.
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Odszkodowanie od dewelopera (na podstawie cesji) a FR
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Wybór administratora w małej wspólnocie
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów O reklamie na elewacji decyduje wspólnota nie zarząd
Wyświetl najnowszy post

Zarząd wspólnoty

Nie ma nowych postów Przejęcie zarządu

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów Wspólnota pozywa do Sądu dłużnika

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Uchwały, regulaminy, statuty

Nie ma nowych postów Właściciele nie stosują się do regulaminu porządku domowego
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 80215 | Liczba tematów: 7205 | Liczba użytkowników: 6065

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów