Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 28-08-2016, 00:11

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 5114 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 512

Wiadomość
 Tytuł: Czego statut nie powinien zawierać
Witam.
Pokuszę się o przytoczenie kilku zapisów zawartych w jednym statucie, które się tam nie powinny znaleźć (w mojej ocenie). Uprzedzając ewentualne uwagi, napiszę, że te zapisy pochodzą ze statutu z roku 2005, czyli dawno po zmianach w u.w.l.. Poniżej kilka "kwiatków".

Code:
Osoba prawna będąca członkiem Wspólnoty działa w sprawach Wspólnoty poprzez swojego prawnego reprezentanta lub wyznaczonego przezeń  pełnomocnika. Reprezentantem lub pełnomocnikiem może być wyłącznie osoba fizyczna
Reprezentacja osoby prawnej jest regulowana przez inne przepisy (np. ...

Czytaj więcej : Czego statut nie powinien zawierać | Odsłony : 5541 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: Działalność gospodarcza w lokalu mieszkalnym Wspólnoty
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie prowadzenia działalności gospodarczej w lokalu mieszkalnym Wspólnoty. Właściciel lokalu chce wykorzystać swój lokal na działalność swojej firmy, zatrudnia 3 osoby (nie przewiduje wizyt interesantów w tym lokalu). Jakie warunki powinien spełnić (czy w ogóle jest taka możliwość)? Jeżeli wymagana jest zgoda Wspólnoty to w jakiej formie? (zgoda zarządu, uchwała całej wspólnoty)
Pozdrawiam

Czytaj więcej : Działalność gospodarcza w lokalu mieszkalnym Wspólnoty | Odsłony : 3531 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Tytuł: Wyciag z konta bankowego Wspolnoty Mieszkaniowej
Witajcie,

Czy czlonek wspolnoty mieszkaniowej ma prawo poprosic Zarzad o przeslanie wyciagu z konta wspolnoty celem weryfikacji? Rozumiem, ze wyciaz z konta zawiera dane osobowe mieszkancow (imiona, nazwika i rachunki bankowe). Czy mimo to, czlonek wspolnoty ma prawo domagac sie otrzymania wyciagu? Czy, ewentualnie, mozliwe jest wyegzekwowanie wyciagu z zamazanymi danymi osobowymi?

Pozdrawiam,

Aleksander

Czytaj więcej : Wyciag z konta bankowego Wspolnoty Mieszkaniowej | Odsłony : 5530 | Odpowiedzi : 7 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: wykup mieszkania28 metrów-14 metrów??
witam

mam poważne pytanko, moj znajomy zamierza wykupić lokal mieszkalny od gminy, na umowie najmu ma wpisane 28 metrów kwadratowych, 2 pokoje kuchnia, przedpokój.

złożył wniosek, przyszedła rzeczoznawca wycenił, i dostał od urządu protokół rokowan, ze ma bonifikate, oraz do wykupu 14 metrów kwadratowych, poszedł do gminego pracownika-który zajmuje sie mieszkańówka, a ten na to

tak mieszkanie przerobione ze starego strychu o wysokości 2 metry, wiec nie moze liczyć sie jako normalne metraże, stad wyliczona ...

Czytaj więcej : wykup mieszkania28 metrów-14 metrów?? | Odsłony : 2311 | Odpowiedzi : 4 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: Trwająca egzekucja komornicza, a nowe długi dłużnika
Witam wszystkich. Jestem początkującym administratorem w małej wspólnocie.
Moje pytanie dotyczy dłużnika, który ma wyrok sądowy z klauzulą wykonalności. Długiem zajął się komornik (jeszcze za czasów poprzedniego administratora). Oczywiście sprawa sądowa dotyczyła określonego okresu i za ten okres sąd wydał wyrok. Dłużnik nie reguluje bieżących opłat. Na konto wspólnoty wpływają jedynie środki z tytułu wyroku.

Co w takiej sytuacji?
Domyślam się, że dalej mam słać pisma z wezwaniem do zapłaty?
Czy mogę skierować kolejną sprawę ...

Czytaj więcej : Trwająca egzekucja komornicza, a nowe długi dłużnika | Odsłony : 5930 | Odpowiedzi : 11 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Zarząd a przebudowa mieszkań
Witam!

Mam pytanie dotyczące zarządzania nieruchomością wspólną na moim nowym osiedlu w związku z ostatnimi działaniami podjętymi przez Dewelopera.

Tytułem wprowadzenia:
Mieszkam na nowym osiedlu w Warszawie (ponad 200 mieszkań). Pod koniec czerwca Deweloper zaczął podpisywać akty notarialne zawierające m.in. Umowę ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego i jego sprzedaży.
W kwestii dotyczącym Zarządu Nieruchomością Wspólną, umieszczono w akcie notarialnym zapis, że ww. zarząd sprawowany będzie na zasadach określonych w Rozdziale 4 „Ustawy o własności lokali” ...

Czytaj więcej : Zarząd a przebudowa mieszkań | Odsłony : 1541 | Odpowiedzi : 0 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: pomocy, nakaz PINBU!!!
PINB w skutek skargi jednego z właścicieli mieszkań oraz po zakończonym postępowaniu, w trakcie którego zapoznał się z naszym wykazem usterek (zrobionym w celu dochodzenia praw wynikających z rękojmi wobec dewelopera) nakazał nam wykonanie ekspertyzy stanu technicznego budynku.
Z czego to sfinansować, wiadomo koszt to poważne tysiące, póki co mamy około 14 tys na funduszu remontowym (mało bo budynek roczny) i około 12 na eksploatacyjnym. Czy można jakoś w formie uchwały przeznaczyć te środki na ...

Czytaj więcej : pomocy, nakaz PINBU!!! | Odsłony : 1676 | Odpowiedzi : 1 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Co daje Wspólnocie posiadanie świadectwa energetycznego
Czy warto mieć świadectwo czy nie?
Jakie są przywileje czy też plusy posiadania prze Wspólnotę świadectwa energetycznego.

Czytaj więcej : Co daje Wspólnocie posiadanie świadectwa energetycznego | Odsłony : 3350 | Odpowiedzi : 8 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: jak decydować o wydatkowaniu FR
Witam, stanowimy wspólnotę od roku (32 mieszkania). Dziś okazało się, że środki zgromadzone na FR zostały wykorzystane bez wiedzy mieszkańców na remont dachów na kilku stajenkach (chociaż dach na budynku jest w fatalnym stanie), przewodniczący zarządu podpisał zgodę podobno po wykonanej pracy (decyzję podjęto w ZOK-u), zebranie mieliśmy tylko jedno i dotyczyło utworzenia wspólnoty. Czy takie zarządzanie środkami jest właściwe? dodam, że rozliczenia funduszu nie otrzymaliśmy.

Czytaj więcej : jak decydować o wydatkowaniu FR | Odsłony : 2095 | Odpowiedzi : 2 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: Rozliczanie kosztów w sposób inny niż opisany w ustawie
Wielokrotnie na tym forum przy okazji omawiania rozliczania kosztów w inny sposób niż opisany w uowl pada stwierdzenie, że takie inne rozliczanie jest możliwe pod warunkiem, że 100% właścicieli zgodzi się na takie rozwiązanie.

W związku z wywołaniem małej wojny w Zarządzie w związku ze zmianą sposobu rozliczania kosztów wind na zgodny z ustawą natrafiłem na taką oto interpretację przepisów ustawy (interpretacja o tyle ważna, że ministerialna :-) )

Quote:
Odpowiedź ministra infrastruktury - z upoważnienia ...

Czytaj więcej : Rozliczanie kosztów w sposób inny niż opisany w ustawie | Odsłony : 3756 | Odpowiedzi : 10 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

[ Liczba tematów: 5114 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 512

Ostatni 10 aktywny temat

Zarządca i administrator

Nie ma nowych postów O licencjach i zarządcach
Wyświetl najnowszy post

Remonty i modernizacje

Nie ma nowych postów Lipny remont dachu

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Zarząd wspólnoty

Nie ma nowych postów Gdy zarząd przestał funkcjonować

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4 ]

Wyświetl najnowszy post

Orzecznictwo sądów administracyjnych

Nie ma nowych postów Zaskarżenie uchwały o wodomierzach radiowych
Wyświetl najnowszy post

LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Nie ma nowych postów Czy to ja jestem awanturnikiem, czy mecenas słaby?

[ Przejdź na stronę: 1 ... 11, 12, 13 ]

Wyświetl najnowszy post

Podatki

Nie ma nowych postów Nadpłata podatku za 2010 r
Wyświetl najnowszy post

Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Nie ma nowych postów Odsetki, zmiana mieszkania, cyrk :(
Wyświetl najnowszy post

Pozostałe sprawy techniczne

Nie ma nowych postów Kominki w bloku

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Uciążliwe usuwanie wad w mieszkaniu a odszkodowanie?

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Mała wspólnota mieszkaniowa

Nie ma nowych postów Konfliktowy sąsiad
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 84222 | Liczba tematów: 7739 | Liczba użytkowników: 6270

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
USTAWA
O WŁASNOŚCI LOKALI
tekst jednolity ogłoszony
w dniu 18.11.2015 r.
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece