Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 26-10-2014, 06:20

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 4511 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 452

Wiadomość
 Tytuł: Wymiana czy renowacja drzwi wejściowych w budynku zabytkowym
:confused:
Proszę o porade. Jestem członkiem wspólnoty w kamienicy z 1921 r. Przy nabywaniu na własność mieszkania nic nie wspomniano o tym, że jest to budynek zabytkowy. W chwili gdy wspólnota chce wymienić zdewastowane drzwi wejściowe do budynku admin. nie zgadza się na wymianę tylko na renowację pod "okiem" konserwatora zabytków. Co możemy w tym kierunku zrobić. Nadmieniam, że przy chęci wymiany drzwi do mieszkań jest ten ...

Czytaj więcej : Wymiana czy renowacja drzwi wejściowych w budynku zabytkowym | Odsłony : 2826 | Odpowiedzi : 1 | Forum : Remonty i modernizacje

Tytuł: Budowa śmietnika
Witam.Zdecydowaliśmy z sąsiadami że w związku z faktem podrzucania nam śmieci chcemy zbudować zamykany śmietnik.Dowiedzieliśmy się że wg.prawa budowlanego musi być w odległości 10m od okien i 3 metry od sąsiadującej działki. Czy może nam ktoś to potwierdzić bądź zaprzeczyć?? Czy te prawo również obowiązuje jeśli nie chcemy tego śmietnika wmurowywać w ziemie a chociaż postawić metalową konstrukcje??

Czytaj więcej : Budowa śmietnika | Odsłony : 3716 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Remonty i modernizacje

Tytuł: Podpis pod uchwałą w złej rubryce.
Zbieramy podpisy pod uchwałą. Jedna ze starszych lokatorek wpisała się
w rubrykę wyżej przeznaczoną dla sąsiadki.
Co w tym wypadku lepiej zrobić?
Przykryć podpis korektorem i dać tej lokatorce jeszcze raz do podpisu?
Czy też może powinna skreślić swój podpis, złożyć parafkę i podpisać się
niżej w swojej rubryce? Tylko wtedy zabraknie miejsca na podpis dla sąsiadki.

Czytaj więcej : Podpis pod uchwałą w złej rubryce. | Odsłony : 3451 | Odpowiedzi : 6 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: Przedawnienie
Załóżmy, że mam nie zapłacone faktury za wodę i ścieki za 2005r, teraz dostałam wezwanie do zapłaty.
Nie płaciłam za faktury bo nie mieliśmy umowy na licznik główny,bo dotyczył jeszcze lokalu z sąsiedniej nieruchomości i odmawialiśmy podpisania umowy na nie nasz licznik :-)
ZGKiM wystawiał faktury ( nie odliczając zużycia obcego lokalu) a my płaciliśmy z wodomierzy zamontowanych w poszczególnych lokalach i ryczałtem 3M za tych co podliczników w lokalach nie mieli.Zmusiliśmy ich tym samym ...

Czytaj więcej : Przedawnienie | Odsłony : 2082 | Odpowiedzi : 1 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: zwrot nadpłaty za media
Witam,
czy zwrot nadpłaty (za rok 2008) z tytułu zaliczek na media (c.o.,c.w.,z.w.) osobie , która nie jest w tym roku już właścicielem powinien być pomniejszony o 19 % CIT?
m

Czytaj więcej : zwrot nadpłaty za media | Odsłony : 3834 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Pełnomonictwo na podpisanie służebności.
Witam po długiej przerwie ale do meritum.

Przy podpisywaniu aktów notarialnych zostaliśmy niejako zmuszeni do podpisania pełnomocnictwa.Treść może przepisze by wszystko było jasne:

"Stawiający oświadcza że ustanawia pełnomocnikiem (i tu dane właściciela firmy developerskiej) i upoważnia go do ustanowienia nieodpłatnej lub odpłatnmej służebności gruntowej przejazdu i przechodu przez działki (tu numery naszych działek bo wspólnota mieści się na dwóch działkach) na rzecz każdoczesnych właścicieli i posiadaczy działek (i tu numery 4 działek sąsiadujących)"

punkt 2 ...

Czytaj więcej : Pełnomonictwo na podpisanie służebności. | Odsłony : 7045 | Odpowiedzi : 15 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: uchwała na wyrażenie zgody na adaptację-pomocy
Witam, mam taki problem: wraz z innymi lokatorami mieszkającymi na poddaszu chcemy uzyskać ZGODĘ wspólnoty na przeprowadzenie adaptacji powierzchni nieużytkowej, która znajduje się nad każdym z naszych mieszkań. Nadmieniam, że do tej części nikt oprócz lokatora pod tą powierzchnią nie może mieć dostępu. I tu zaczyna się zgrzyt (tak naprawdę między nami a jednym z członków Zarządu): ponieważ w drodze stworzonej uchwały chcemy ubiegać się o wyrażenie ZGODY na przeprowadzenie tych prac i uiścić opłatę ...

Czytaj więcej : uchwała na wyrażenie zgody na adaptację-pomocy | Odsłony : 1842 | Odpowiedzi : 0 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: regulamin - jego szczegółowość i umocowanie w prawie
Mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich. Od stycznia jestem członkiem Zarządu wspólnoty. Osiedle spod ręki dewelopera. Już za chwilę czeka nas pierwsze zebranie sprawozdawcze, a więc pierwszy plan gospodarczy, ew. uchwalenie strefy zamieszkania no i regulamin.
Czytam sobie to forum, wszelkie możliwe strony związane z zarządzaniem wspólnotą. Ostatnio zaprząta moją głowę regulamin wspólnoty, a w zasadzie jej porządku domowego. Mam związane z tym pytania:
Czy jest sens tworzyć aż tak szczegółowe regulaminy? ...

Czytaj więcej : regulamin - jego szczegółowość i umocowanie w prawie | Odsłony : 3976 | Odpowiedzi : 8 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: regulamin - jego szczegółowość i oparcie w prawie
Mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich. Od stycznia jestem członkiem Zarządu wspólnoty. Osiedle spod ręki dewelopera. Już za chwilę czeka nas pierwsze zebranie sprawozdawcze, a więc pierwszy plan gospodarczy, ew. uchwalenie strefy zamieszkania no i regulamin.
Czytam sobie to forum, wszelkie możliwe strony związane z zarządzaniem wspólnotą. Ostatnio zaprząta moją głowę regulamin wspólnoty, a w zasadzie jej porządku domowego. Mam związane z tym pytania:
Czy jest sens tworzyć aż tak szczegółowe regulaminy? ...

Czytaj więcej : regulamin - jego szczegółowość i oparcie w prawie | Odsłony : 1374 | Odpowiedzi : 0 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: Umowa o ustanowienie zarządu nieruchomością wspólną .
Zarząd wspólną nieruchomością nie został ustanowiony przy zawarciu umowy o ustanowienie (pierwszej) odrębnej własności lokalu.
Wobec powyzszego pełnomocnicy wspólnoty (powołani uchwałą) notarialnie powołali Zarząd nieruchomością wspólną (w 3 osobach - 2 włascicieli lokali i 1 spoza grona właścicieli).
Zgodnie stwierdzono, że Zarząd sprawowany będzie na czas nieokreslony, nieodpłatnie, umocowania Zarządu reguluje regulamin uchwalony przez WM i przepisy UoWL.
Wniesiono równiez o wpisanie w księdze wieczystej zarządu sprawowanego przez imiennie wyszczególnione wczesniej wspomniane osoby ....

Tyle ...

Czytaj więcej : Umowa o ustanowienie zarządu nieruchomością wspólną . | Odsłony : 3092 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Zarząd wspólnoty

[ Liczba tematów: 4511 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 452

Ostatni 10 aktywny temat

Remonty i modernizacje

Nie ma nowych postów kto płaci za naprawę rury c.o. przed budynkiem wspólnoty?

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów wymiana grzejników, za mała moc, pomocy!

Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Kto podejmuje decyzje ?

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Śmieci

[ Przejdź na stronę: 1 ... 4, 5, 6 ]

Wyświetl najnowszy post

Wszystko o strychach i zmianach przeznaczenia innych części wspólnych nieruchomości

Nie ma nowych postów Połączenie lokali mieszkalnych przez korytarz
Wyświetl najnowszy post

Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Nie ma nowych postów Zadluzenie we wspolnocie.

[ Przejdź na stronę: 1 ... 8, 9, 10 ]

Wyświetl najnowszy post

Mała wspólnota mieszkaniowa

Nie ma nowych postów Jaka wspólnota?
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów kominek
Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów Rozliczanie centralnego ogrzewania
Wyświetl najnowszy post

Uchwały, regulaminy, statuty

Nie ma nowych postów Czy można jeszcze i czy warto zaskarżyć uchwałę?

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 78086 | Liczba tematów: 6969 | Liczba użytkowników: 5917

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów