Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 21-10-2014, 15:29

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 4507 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 451

Wiadomość
 Tytuł: zwrot nadpłaty za media
Witam,
czy zwrot nadpłaty (za rok 2008) z tytułu zaliczek na media (c.o.,c.w.,z.w.) osobie , która nie jest w tym roku już właścicielem powinien być pomniejszony o 19 % CIT?
m

Czytaj więcej : zwrot nadpłaty za media | Odsłony : 3834 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Pełnomonictwo na podpisanie służebności.
Witam po długiej przerwie ale do meritum.

Przy podpisywaniu aktów notarialnych zostaliśmy niejako zmuszeni do podpisania pełnomocnictwa.Treść może przepisze by wszystko było jasne:

"Stawiający oświadcza że ustanawia pełnomocnikiem (i tu dane właściciela firmy developerskiej) i upoważnia go do ustanowienia nieodpłatnej lub odpłatnmej służebności gruntowej przejazdu i przechodu przez działki (tu numery naszych działek bo wspólnota mieści się na dwóch działkach) na rzecz każdoczesnych właścicieli i posiadaczy działek (i tu numery 4 działek sąsiadujących)"

punkt 2 ...

Czytaj więcej : Pełnomonictwo na podpisanie służebności. | Odsłony : 7044 | Odpowiedzi : 15 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: uchwała na wyrażenie zgody na adaptację-pomocy
Witam, mam taki problem: wraz z innymi lokatorami mieszkającymi na poddaszu chcemy uzyskać ZGODĘ wspólnoty na przeprowadzenie adaptacji powierzchni nieużytkowej, która znajduje się nad każdym z naszych mieszkań. Nadmieniam, że do tej części nikt oprócz lokatora pod tą powierzchnią nie może mieć dostępu. I tu zaczyna się zgrzyt (tak naprawdę między nami a jednym z członków Zarządu): ponieważ w drodze stworzonej uchwały chcemy ubiegać się o wyrażenie ZGODY na przeprowadzenie tych prac i uiścić opłatę ...

Czytaj więcej : uchwała na wyrażenie zgody na adaptację-pomocy | Odsłony : 1842 | Odpowiedzi : 0 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: regulamin - jego szczegółowość i umocowanie w prawie
Mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich. Od stycznia jestem członkiem Zarządu wspólnoty. Osiedle spod ręki dewelopera. Już za chwilę czeka nas pierwsze zebranie sprawozdawcze, a więc pierwszy plan gospodarczy, ew. uchwalenie strefy zamieszkania no i regulamin.
Czytam sobie to forum, wszelkie możliwe strony związane z zarządzaniem wspólnotą. Ostatnio zaprząta moją głowę regulamin wspólnoty, a w zasadzie jej porządku domowego. Mam związane z tym pytania:
Czy jest sens tworzyć aż tak szczegółowe regulaminy? ...

Czytaj więcej : regulamin - jego szczegółowość i umocowanie w prawie | Odsłony : 3976 | Odpowiedzi : 8 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: regulamin - jego szczegółowość i oparcie w prawie
Mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich. Od stycznia jestem członkiem Zarządu wspólnoty. Osiedle spod ręki dewelopera. Już za chwilę czeka nas pierwsze zebranie sprawozdawcze, a więc pierwszy plan gospodarczy, ew. uchwalenie strefy zamieszkania no i regulamin.
Czytam sobie to forum, wszelkie możliwe strony związane z zarządzaniem wspólnotą. Ostatnio zaprząta moją głowę regulamin wspólnoty, a w zasadzie jej porządku domowego. Mam związane z tym pytania:
Czy jest sens tworzyć aż tak szczegółowe regulaminy? ...

Czytaj więcej : regulamin - jego szczegółowość i oparcie w prawie | Odsłony : 1374 | Odpowiedzi : 0 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: Umowa o ustanowienie zarządu nieruchomością wspólną .
Zarząd wspólną nieruchomością nie został ustanowiony przy zawarciu umowy o ustanowienie (pierwszej) odrębnej własności lokalu.
Wobec powyzszego pełnomocnicy wspólnoty (powołani uchwałą) notarialnie powołali Zarząd nieruchomością wspólną (w 3 osobach - 2 włascicieli lokali i 1 spoza grona właścicieli).
Zgodnie stwierdzono, że Zarząd sprawowany będzie na czas nieokreslony, nieodpłatnie, umocowania Zarządu reguluje regulamin uchwalony przez WM i przepisy UoWL.
Wniesiono równiez o wpisanie w księdze wieczystej zarządu sprawowanego przez imiennie wyszczególnione wczesniej wspomniane osoby ....

Tyle ...

Czytaj więcej : Umowa o ustanowienie zarządu nieruchomością wspólną . | Odsłony : 3092 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: protokół z zebrania
proszę kolegów o wzór protokołu z zebrania wspólnoty jako nowy sekretarz będę wdzięczny!nowy :dribble:

Czytaj więcej : protokół z zebrania | Odsłony : 8091 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: przychody do CIT
bardzo proszę o odpowiedź czy do cit przychody z zaliczek na koszty zarządu nieruchomością wspólną wykazuję kasowo czy memoriałowo? np przypis wynosi 1000 zł. należności 200 a zobowiązania 300 to jaki mam wykazać przychód w CiT?
Czy do przychodów zaliczam aliczki na koszty zarządu nieruchomością wspólną + zaliczki na media+zaliczki na FR?

Czytaj więcej : przychody do CIT | Odsłony : 4697 | Odpowiedzi : 13 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Szerszy problem z płatnościami przez gmine we wspólnocie.
Chciałbym zasięgnąć opinii co do zadłużeń jakie występują na kontach wspólnot gdzie jednym z właścicieli ( czasmi większościowym lub mniejszościowym ) jest gmina a administratorem MZBM.
Okazuje sie że wspólnoty są zadłużone u dostawców mediów ponieważ nie spływają na rachunek regularnie i w odpowiedniej wysokości zaliczki od jednego z właścicieli jakim jest gmina ( często pomimo iż najemcy płacą regularnie.
Oczywiście zadłużenie nie obciąża bezpośrednio pozostalych właścicieli ale wydaje mi sie że: Po pierwsze wspólnota ...

Czytaj więcej : Szerszy problem z płatnościami przez gmine we wspólnocie. | Odsłony : 2461 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Rozliczenie kosztów CO
Witam. Mam nadzieję, ze ktoś z Was będzie w stanie odpowiedzieć mi na kilka pytań. Otóż w zeszłym roku odebrałam kupione od dewelopera mieszkanie. Juz w kwietniu mogłam zacząć się urządzać, ale blok odebrano dopiero w lipcu. Wspólnota Mieszkaniowa została założona przez dewelopera już w styczniu i to on podpisał umowę z firmą zajmującą się administrowaniem. Jakież było moje zaskoczenie po rozpoczęciu okresu grzewczego, kiedy z miesiąca na miesiąc koszty CO rosły mimo takiego samego ...

Czytaj więcej : Rozliczenie kosztów CO | Odsłony : 20639 | Odpowiedzi : 61 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

[ Liczba tematów: 4507 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 451

Ostatni 10 aktywny temat

Wszystko o strychach i zmianach przeznaczenia innych części wspólnych nieruchomości

Nie ma nowych postów Połączenie lokali mieszkalnych przez korytarz
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów SPRZEDAŻ LOKALU Z ADAPTACJI STRYCHU

[ Przejdź na stronę: 1 ... 6, 7, 8 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Czy na pomieszczenie przynależne dostane osobne KW ?

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Nie ma nowych postów Zadluzenie we wspolnocie.

[ Przejdź na stronę: 1 ... 8, 9, 10 ]

Wyświetl najnowszy post

Mała wspólnota mieszkaniowa

Nie ma nowych postów Jaka wspólnota?
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów kominek
Wyświetl najnowszy post

Remonty i modernizacje

Nie ma nowych postów wymiana grzejników, za mała moc, pomocy!

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów Rozliczanie centralnego ogrzewania
Wyświetl najnowszy post

Uchwały, regulaminy, statuty

Nie ma nowych postów Czy można jeszcze i czy warto zaskarżyć uchwałę?

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Śmieci

[ Przejdź na stronę: 1 ... 4, 5, 6 ]

Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 78074 | Liczba tematów: 6967 | Liczba użytkowników: 5914

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów