Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 07-02-2016, 01:04

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 4957 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 496

Wiadomość
 Tytuł: Przejście księgowości z okresu deweloperskiego na wspólnotę
Witam,

Mam następujący problem - co zrobić z poniższym stanem rzeczy?:

1. Lokale oddane do "indywidualnego wykończenia" gdzieś dawno w 2008 roku - umówmy się że to moment X.
2. Od tego momentu przyszli właściciele (którzy podpisali umowy przedwstępne w których się do tego zobowiązali) płacą zaliczki na utrzymanie nieruchomości. Płacą je na konto firmy wyznaczonej przez dewelopera.
2a. W okresie tym część faktur reguluje sam deweloper ze środków własnych. Pozostałą część reguluje zarządca ze ...

Czytaj więcej : Przejście księgowości z okresu deweloperskiego na wspólnotę | Odsłony : 24645 | Odpowiedzi : 61 | Forum : Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego

Tytuł: Regulamin porządkowy
Czy Zarzad moze ustalic i wcielic w zycie regulamin porzadkowy, czy powinno odbyc sie glosowanie ogolu mieszkancow ? jak rozumiec w tym przypadku Rozdział 4, Art 22.1 i 22.2 Ustawy o Własności Lokali ?

Czytaj więcej : Regulamin porządkowy | Odsłony : 4717 | Odpowiedzi : 9 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: ustalenie regulaminu porzadkowego
Witam serdecznie,
mam pytanie dotyczace kometencji Zarzadu. W chwili obecnej wspolnota funkcjonuje bez regulaminu porzadkowego. Zarzad ustalil juz tresc tego dokumentu jednak nie moze wcielic go w zycie gdyz czeka na zebranie ogolu mieszkancow w celu glosowania(fakt ten trwa juz okolo roku). W chwili obecnej ma miejsce wiele nie sluzacych wspolnocie dzialan, takich jak dewastacja terenow zielonych przez dzieci, glownie rodzin wynajmujacych. Posiadamy plac zabaw, ktory nie jest wydzielony, dlatego dzieci "bawia sie" wlasciwie na ...

Czytaj więcej : ustalenie regulaminu porzadkowego | Odsłony : 2579 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: wgląd do dokumentów (rozliczeń) wspólnoty
Witam,
Mam pytanie odnośnie możliwości wglądu do rozliczeń wspólnoty. Deweloper zrobił rozliczenie tzw. "okresu deweloperskiego" do dnia 30 kwietnia 09. Naliczył gigantyczne kwoty za ogrzewanie i nie chce się z tego wytłumaczyć. Pierwszy akt notarialny został podpisany 15 kwietnia 09, czyli wtedy zawiązała się wspólnota. Deweloper odmawia wglądu do dokumentów i rozliczeń za okres od stycznia do końca kwietnia argumentując że wspólnota rozpoczęła działalność 1 maja (jest w ogóle takie pojęcie jak rozpoczęcie działalności wspólnoty? ...

Czytaj więcej : wgląd do dokumentów (rozliczeń) wspólnoty | Odsłony : 6173 | Odpowiedzi : 11 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Uchwała działająca wstecz.
Witam. Dostałem w końcu pewne dokumenty od administratora. Wspólnota powstała we wrześniu 2006. Mam treść uchwały z dnia 12.08.2009 ( o której nic nie wiedziałem) podpisanej w trybie zbierania podpisów przez 61% właścicieli ( też o tym nie wiedziałem), która dotyczy pokrycia kosztów wymiany okien w bud. wspólnoty z FR, dokonanych do 5 lat wstecz tj. gdy jeszcze wspólnoty nie było. I tu mam pytanie - czy to jest zgodne z prawem- uchwała pokrywająca wydatki, ...

Czytaj więcej : Uchwała działająca wstecz. | Odsłony : 4533 | Odpowiedzi : 11 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: Zarządzanie terenami
Jest osiedle złożone z kilku wspólnot i droga osiedlowa, będaca współwłasnością 400osób. Oczywiście działają tu przepisy Kc o współwłasności. Jak "obejść" nierealny do spełnienia wymóg jednomyślności gdy jest konieczny remont tej drogi, ogrodzenie osiedla oraz instalacja monitoringu? Kto ma jakieś doswiadczenia w podobnych sprawach?

Czytaj więcej : Zarządzanie terenami | Odsłony : 13674 | Odpowiedzi : 43 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: pytanie o remont
Witam.
jestem w tym temacie zupełnie zielona i mam pytanko.
Czy WM potrzebuje fakturę za wykonywane prace remontowe czy można to w jakiś inny sposób załatwić??
Opiszę sytuację. Wraz z mieszkańcami chcemy zrobić remont klatki schodowej, wszystkie firmy w okolicy chcą zgarnąć jak najwięcej no i zbytnio nie mają czasu, posiadamy sąsiada który jest złotą rączką, który po pierwsze mniej chce za te prace jak i jest bardziej dostępny terminowo ale tu jest haczyk nie ...

Czytaj więcej : pytanie o remont | Odsłony : 2220 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Od kiedy obowiązuje REGULAMIN?
W uchwale dużej wspólnoty głosowanej obiegiem jest napisane:

Zatwierdza się REGULAMIN rozliczania kosztów co.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia z mocą od dnia 1 stycznia 2008 r.

A w tym REGULAMINIE na końcu jest napisane:

Niniejszy REGULAMIN obowiązuje od dnia 1 października 2008 r.

Od kiedy należy stosować ten Regulamin?
Idzie o niemałe pieniądze.

Czy aby uniknąć sporów najepiej podjąć uchwałę precyzyjącą?

W celu usunięcia stanu niejednoznaczności wspólnota uchwala że rozliczanie c.o. ...

Czytaj więcej : Od kiedy obowiązuje REGULAMIN? | Odsłony : 4520 | Odpowiedzi : 11 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: Stawka za nadzór i rozliczenie prac remontowych.
Witam i przepraszam jeżeli temat jest na nieodpowiedniej stronie forum.
Moje pytanie: Jestem młodym i nowym zarządcą ( zarząd właścicielski). Mam do przygotowania uchwałę ws remontu dachu. Czytając poprzednie uchwały (gdy zarządcą był MZB ) natknąłem się na zapis, cytuję " Z tytułu nadzoru oraz rozliczenia prac remontowych Wspólnota Mieszkaniowa przyznaje zarządcy nieruchomości tj. Miejskiemu Zarządowi Budynków wynagrodzenie w wysokości 3 % wartości netto wykonanych prac. " - koniec cytatu. W zwiąku z tym cytatem ...

Czytaj więcej : Stawka za nadzór i rozliczenie prac remontowych. | Odsłony : 5635 | Odpowiedzi : 14 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Bez uchwał "rocznych" - konsekwencje
Ne zebraniu w marcu br wspólnota nie głosowała nad żadnym uchwałami z powodu zastrzeżeń zarządu (właścicielskiego) do przedstawionego przez administratora projektu sprawozdania finansowego. Do teraz wspólnota nie ma nowego planu gosp , zarząd działa bez absolutorium , nie przedstawiono na piśmie sprawozdania zarządu. Zarząd sprawdza własnymi siłami kolejne projekty sprawozadania finasowego , po drodze wypowiedział umowę o administrowanie. Jest możliwe , że firma jednego z członków zarządu może "przejąć" administrowanie" - bez wiedzy i pytania ...

Czytaj więcej : Bez uchwał "rocznych" - konsekwencje | Odsłony : 2180 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

[ Liczba tematów: 4957 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 496

Ostatni 10 aktywny temat

Pozostałe sprawy techniczne

Nie ma nowych postów Licznik wody pomóżcie
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Astronomiczny koszt podgrzania ciepłej wody

[ Przejdź na stronę: 1 ... 8, 9, 10 ]

Wyświetl najnowszy post

Obyczaje we wspólnocie mieszkaniowej

Nie ma nowych postów Konflikty dotyczące parkowania na podwórzu
Wyświetl najnowszy post

Zebrania, głosowania i inne procedury

Nie ma nowych postów odwołanie zarządu przez mieszkańców

[ Przejdź na stronę: 1 ... 5, 6, 7 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Lista obecności z zebrania wspólnoty

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

Wyświetl najnowszy post

Zarząd wspólnoty

Nie ma nowych postów Rezygnacja członka zarządu - czy musi być uchwała
Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów Kto ma podpisać uchwałę o odwołaniu zarządu?
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Pełnomocnictwo do podpisywania umów
Wyświetl najnowszy post

Uchwały, regulaminy, statuty

Nie ma nowych postów Mała architektura

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Wywóz nieczystości a garaż

[ Przejdź na stronę: 1 ... 4, 5, 6 ]

Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 82538 | Liczba tematów: 7525 | Liczba użytkowników: 6178

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
USTAWA
O WŁASNOŚCI LOKALI
tekst jednolity ogłoszony
w dniu 18.11.2015 r.
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece