Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 25-07-2014, 05:42

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 4432 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 444

Wiadomość
 Tytuł: Mała Wspólnota
Jestem właścicielem mieszkania małej WM w której są 2 lokale wykupione, 2 mieszkania własnościowe i 1 mieszkanie komunalne. Chcę się podłączyć do istniejącej już kanalizacji ściekowej, którą założyła właścicielka mieszkania własnościowego 10 lat temu na własny koszt. Kiedyś budynek ten nie miał w ogóle kanalizacji.Właścicielka doprowadziła ją ze studzienki kanalizacyjnej z ulicy ,przez wspólny korytarz do swego mieszkania. Instalacja jest bez zgody ADM-u i nie ma projektu. Czy mogę się podłączyć do tej kanalizacji na ...

Czytaj więcej : Mała Wspólnota | Odsłony : 2214 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Tytuł: Czy podpisanie aneksu do umowy dot. ocieplenie budynku...
...przekracza zakres czynności zwykłego zarządu w sytuacji, gdy:
1. Wspólnota ma podpisaną Umowę o Zarządzanie.
2. Umowę o docieplenie z wykonawcą podpisywał wyłącznie zarządca (czyt. administrator).
3. Aneks dotyczy tej sprawy
4. W UoZ napisano, że zarządca 'przyjmuje do wykonania czynności nie przekraczające zwykłego zarządu' i tu jest wymienianka tych czynności, czyli cały paragraf 4 UoZ.
5. W UoZ paragraf 5 pkt 2 mówi: "Zarządca Nieruchomości wykonuje obowiązki wyszczególnione w paragrafie 4 niniejszej umowy samodzielnie." ...

Czytaj więcej : Czy podpisanie aneksu do umowy dot. ocieplenie budynku... | Odsłony : 10288 | Odpowiedzi : 22 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: czy zarządzanie wspólnotą jest trudne?
mamy Zarządcę wyznaczonego przez dewelopera.
Zarządcę chcemy zmienić już od jakiegoś czasu - ale nie znaleźliśmy nikogo innego na jego miejsce. Miejscowi, którym proponowaliśmy nie bardzo chcą - ze względu na naszego dewelopera...

Zastanawialiśmy się nad tym aby wyznaczyć jakąś osobę (jedną lub 2) z naszej wspólnoty na tę funkcję. Z tego co wyczytałam tu na forum - w takiej sytuacji, jeśli zarządza się własną wspólnotą - nie trzeba licencji.

ALE - czy takie zarządzanie ...

Czytaj więcej : czy zarządzanie wspólnotą jest trudne? | Odsłony : 4560 | Odpowiedzi : 9 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Opinie o firmach rozliczających koszty podzielników c.o
Nie wiem czy wybrałem dobry dział, :) ale któryś musiałem. :)

Czy zna ktoś może firmy Techem i Minol rozliczające koszty c.o. z podzielników?
Jakie są Wasze opinie o nich?
Wszelkie uwagi mile widziane. :)

PS. Nadmieniam, że nie jest to kryptoreklama.

Czytaj więcej : Opinie o firmach rozliczających koszty podzielników c.o | Odsłony : 2918 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Plan zarządzania nieruchomością - pomocy!
Witam,

mam ogromną prośbę do kolegów i koleżanek o pomoc w napisaniu planu zarządzania nieruchomością komercyjną ( projekt ), Jestem studentem IV roku i muszę napisać taką pracę, aby zaliczyć przedmiot. Bedę bardzo wdzięczny za przesłanie dokładnych instrukcji, przede wszystkim chodzi mi o analizę finansową i warianty postępowania, z resztą powinienem dać sobie radę :)
Oczywiście będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś z Was zamieściłby przykładowy plan zarządzania ...

Czytaj więcej : Plan zarządzania nieruchomością - pomocy! | Odsłony : 20744 | Odpowiedzi : 15 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Odp.: Zgłaszanie postów
adm pisze:
Od dzisiaj włączyłem możliwość zgłaszania postów do moderowania. Jeśli uważasz, że post, który właśnie przeczytałeś, jest niezgodny z regulaminem, możesz kliknąć na ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu postu. Pierwszy moderator lub administrator, który się zaloguje otrzyma stosowną informację o zgłoszonym poście i podejmie odpowiednie działania.

Zarządca i zarząd nie chcą zwołac zebrania mimo iz prawie 60% włascicieli chce. w zwiazku z powyzszym zwołujemy zebranie sami - my własciciele. "zapraszamy " Zarządcę a Zarząd/ niestety ...

Czytaj więcej : Odp.: Zgłaszanie postów | Odsłony : 2385 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: zmiana głosowania nad uchwałą
Witam. Mam pytanie w sprawie zmiany sposobu głosowania nad uchwałą. Obecnie głosowanie jest następujące : 1 właściciel tj. GMINA : 67 % udziałów, 1 właściciel 17 % udziałów, i 1 właściciel 16 % udziałów - ja tj. zarządca. Głosowanie jest oparte o ilość % udziałów i w tym przypadku zawsze najwięcej ma do powiedzenia GMINA.
Chciałem zmienić sposób głosowania na 1 właściciel = 1 głos ale powiedziano mi że to mi nic nie da , ...

Czytaj więcej : zmiana głosowania nad uchwałą | Odsłony : 3926 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: F-ra za wodę
Witam. Mam pytanie w sprawie rozliczenia wody. Otrzymując f-rę z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, składnikami na f-rze są: 1) sprzedaż wody= 327,21 zł, 2) odprowadzenie ścieków = 560,25 zł , 3) opł. abonamentowa = 15,58 zł, 4) opł. za got.urządz.kanal. = 16,78 zł : razem do zapłaty =919,82 zł.
Pytanie następujące: czy do rozliczenia wody (rozliczenie półroczne) biorę pod uwagę tylko składnik nr 1 i 2 czy też składniki od 1 do 4. ?
Pozdrawiam ...

Czytaj więcej : F-ra za wodę | Odsłony : 1349 | Odpowiedzi : 1 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Czy jesteśmy wspólnotą?????
Witam serdecznie, to mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość i pomoc.
Otóż, w październiku ubiegłego roku oddano budynek mieszkalny,w którym wszystkie mieszkania stanowią obecnie odrębną własność, 70% garaży jest w rękach właścicieli mieszkań. Zarządcą jest spółdzielnia mieszkaniowa - developer, który wybudował i sprzedał owe lokale.
Pytania moje są następujące:
1. Czy jesteśmy wspólnotą mieszkaniową?
2. Jakie mamy możliwości decydowania o sobie?
3. Czy owe niesprzedane garaże, będące własnością spółdzielni powodują, że nie możemy zostać wspólnotą? ...

Czytaj więcej : Czy jesteśmy wspólnotą????? | Odsłony : 10514 | Odpowiedzi : 31 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: przeksiegowanie funduszy z konta eksploatacyjnego na remont
mam nastepujace pytanie: jezeli jest decyzja wspolnoty o przelaniu pieniedzy z jednego konta na drugie to jak rozliczyc fundusz remontowy.
Zaliczki wlascicieli plus pozostaly przychod?
jest to kwota 2500.

Czytaj więcej : przeksiegowanie funduszy z konta eksploatacyjnego na remont | Odsłony : 2636 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

[ Liczba tematów: 4432 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 444

Ostatni 10 aktywny temat

Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Nie ma nowych postów Dochodzenie szkód z tytułu nieujawnienia prawa w KW
Wyświetl najnowszy post

Uchwały, regulaminy, statuty

Nie ma nowych postów Legalny podział wspólnoty ?!?!

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

Wyświetl najnowszy post

Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego

Nie ma nowych postów Czas oczekiwania na możliwość przejrzenia dokumentów WM
Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Instalacja anteny na dachu

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Samowola dobudowania się do wspólnej ściany
Wyświetl najnowszy post

Przeglądy techniczne

Nie ma nowych postów Dokumentacja techniczna budynku

[ Przejdź na stronę: 1 ... 4, 5, 6 ]

Wyświetl najnowszy post

Prawo w spółdzielni

Nie ma nowych postów Fundusz wymiany okien
Wyświetl najnowszy post

Mała wspólnota mieszkaniowa

Nie ma nowych postów Jak odwołać zarządce w małej wspólnocie

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów Wniosek o wycinkę drzew - wymiękam!
Wyświetl najnowszy post

Zarządca i administrator

Nie ma nowych postów Jak uporządkować dokumentację WM
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 77416 | Liczba tematów: 6877 | Liczba użytkowników: 5868

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów