Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 07-07-2015, 13:01

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 4774 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 478

Wiadomość
 Tytuł: Lobbing zarządcy - forsowanie "swojego" wykonawcy
Dziś na zebraniu rozpatrywaliśmy remont dachu. Wcześniej znalazłem firmę która podjęła by się tego remontu za 21tys. (cały kosztorys) a zarządca upierał się bardzo że firma wybrana przez niego zrobi to lepiej za 35tys. Pomimo tego że przyprowadziłem na zebranie właściciela firmy tańszej, zarządca nie przyprowadził nawet przedstawiciela jego znajomej firmy. Chociaż gość (zarządca) nigdy nawet nie był na dachu i strasznie zależało mu na "swojej" firmie(jakby miał z tego jakąś korzyść) to dlatego że ...

Czytaj więcej : Lobbing zarządcy - forsowanie "swojego" wykonawcy | Odsłony : 5298 | Odpowiedzi : 10 | Forum : Remonty i modernizacje

Tytuł: zwołanie spotkania przez jednego z członków wspólnoty
Kochani mam kolejny problem z naszym "kochanym" zarządem. Niektórzy z Was wiedzą że Sąd I i II istancji uchylił uchwałę wspólnoty , którą zaskarżyłam. Obawiając się że zarząd bedzie wnosił o kasację wyroku ( a wiadomo ze są to są duze koszta) wystąpiłam do administratora o zwołanie spotkania w najblizszym mozliwie czasie,żeby uswiadomić pozostałych członków wspólnoty o poczynaniach zarządu. Otrzymałam odpowiedż od administratora: " W porozumieniu z zarządem wspólnoty... oraz w oparciu o ustalenia na ...

Czytaj więcej : zwołanie spotkania przez jednego z członków wspólnoty | Odsłony : 3446 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: kolokwium z ustawy o własności lokali
Czy ktoś zna odpowiedzi na poniższe pytania. Z góry ślicznie dziękuję za pomoc!!

1. Czy właściciele lokali w dużej wspólnocie mieszkaniowej na podstawie art. 18 ustawy o własności lokali mogą wyłączyć samo prawo zaskarżenia uchwal do sądu?
2. Czy i kiedy duża i mała wspólnota mogą powoływać takie organy jak:rada nadzorcza, komisja rewizyjna, prezydium oraz jaki skutek będzie to miało do reprezentacji wspólnoty?

3.Członek zarządu wspólnoty przekroczył swoje uprawnienia i zawarł umowę na dostawę usług ...

Czytaj więcej : kolokwium z ustawy o własności lokali | Odsłony : 2634 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Zapłata za pocięcie drzewa a udokumentowanie w kosztach
W jaki sposób i czy trzeba dokumentować coś takiego jak usługę pocięcia drzewa przez gospodarza ze wsi? Nie może on nam wsytawić zadnej faktury. Czy można to jakoś ominąć, podjąć jakąś uchwalę?

Czytaj więcej : Zapłata za pocięcie drzewa a udokumentowanie w kosztach | Odsłony : 2731 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Czy to na pewno uchwała Wspólnoty?
Spotkałam się z czymś, co moim zdaniem jest chyba jakimś kuriozum.
Otóż, po przeglądzie kominiarskim - w zwyczajnej rozmowie sąsiedzkiej (jak to sąsiadka z sąsiadką) jedna pani zapytała drugą, czy zgodzi się, żeby jej piec CO został podłączony do komina, do którego ta druga pani ma piętro wyżej podłączony piec.
Parę dni później zarządca listem poleconym przysyła tej drugiej pani zawiadomienie o uchwale
Wspólnoty w tej sprawie.
Odbyło się to wszystko tak, że pani sąsiadka, ...

Czytaj więcej : Czy to na pewno uchwała Wspólnoty? | Odsłony : 3681 | Odpowiedzi : 7 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Prośba o pomoc - zawartość dziennika praktyk zawodowych
Witam. Rozpoczynam praktykę zawodową z zakresu zarządzania nieruchomościami. Odbywam ją w małym biurze gdzie jestem pierwszym praktykantem i sam mam wypełnić dziennik praktyk który osoba prowadząca praktykę ma tylko podpisać. Przeczytałem rozporządzenie, ale jak to wygląda od strony praktycznej? Może ktoś ma przykład wypełnionego dziennika praktyk i harmonogramu praktyk? Na co trzeba zwracać uwagę przy wypełnianiu tych dokumentów? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Czytaj więcej : Prośba o pomoc - zawartość dziennika praktyk zawodowych | Odsłony : 4591 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Budowa ogrodzenia na dzialce sasiadow
Witam,
Mam nastepujacy problem.

Blok obok (inna wspolnota) ma wybudowane juz ogrodzenie nie obejmujace czesci ich dzialki, ktora (na zasadzie sluzebnosci) mieszkancy naszego bloku dojezdzaja do garazy.
Chcemy postawic ogrodzenie naszego bloku (lacznie z droga sluzebna), ktore bedzie sie laczylo z ogrodzeniem bloku obok czyli czesciowo stalo bedzie na dzialce sasiadow.

Czy ktos moze mi podpowiedziec jak to zalatwic formalnie (np. jak sformulowac pismo do wspolnoty sasiadow) bo rozumiem, ze przykladowo moga byc problemy z ...

Czytaj więcej : Budowa ogrodzenia na dzialce sasiadow | Odsłony : 4007 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Remonty i modernizacje

Tytuł: ujawnienie budynku w KW
zlozylismy wniosek o ujawnienie budynku w ksiedze wieczystej...

Osoba przyjmujaca wniosek nakazala dopisac formulke, ktora calkowicie wypaczyla sens tego wniosku (osoba skladajaca nie jest prawnikiem, nie mogla wiec ocenic co dany zapis zmienia)
Skutek jest taki, ze sprawa zostala umorzona.

Chcielismy napisac skarge na osobe przyjmujaca, (odwolanie od decyzji mija sie chyba z celem, bo sedzia postapil prawidlowo) i tu sie okazuje, ze wg kierowniczki owej pani, nie ma podstaw, bo one nie odpowiadaja za ...

Czytaj więcej : ujawnienie budynku w KW | Odsłony : 5694 | Odpowiedzi : 7 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: Garaż samowolka na terenie przy wspólnocie
Proszę o pomoc:
Jak załatwic sprawę jeśli sąsiad w ogrodzie przydomowym stawia blaszany garaż? Namienię iż teren należy do gminy, przy budynku wspólnoty.
Jak prawo ma się do tego - staram się coś znaleźc ale informacji jest natłok i ciężko odanleźc konkrety.

Pozdrawiam

Czytaj więcej : Garaż samowolka na terenie przy wspólnocie | Odsłony : 2423 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Remonty i modernizacje

Tytuł: Remont budynku
Jestem tu nowa na tym forum, a mam pytanie:
Jak wygląda sytuacja przy ociepleniu budynku, jeśli jestem właścicielm mieszkania strychowego - nie mam styczności ze ścianami, posiadam wykusze na dachu które z własnych środków ociepliłam i zmieniłam na nich blachy, rynny itp rzeczy.
Jeśli teraz będzie ocieplany budynek i kończony dach (nad moim mieszkaniem), to czy dokładając się udziałem % do ocieplenia mogę wymagac na zarządcy, aby wymieniając nad moim mieszkaniem dachówki, ocieplic mi wszystkie ...

Czytaj więcej : Remont budynku | Odsłony : 2145 | Odpowiedzi : 1 | Forum : Remonty i modernizacje

[ Liczba tematów: 4774 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 478

Ostatni 10 aktywny temat

Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Nie ma nowych postów Rozliczanie kosztów CO
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Art. 1034 kc zakres "odpowiedzialności solidarnej"
Wyświetl najnowszy post

Mała wspólnota mieszkaniowa

Nie ma nowych postów Zmiana sposobu zarządu za zgodą sądu

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów ogródki przypiasne do mieszkań na parterz

Wyświetl najnowszy post

Uchwały, regulaminy, statuty

Nie ma nowych postów Uchwala na czas okreslony. A co potem ?

Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów podział wspólnoty
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Oskarżają o zawłaszczenie pieniędzy, płaciłam gotówką za WM

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Moja Wspólnota

Nie ma nowych postów droga dojazdowa do wspólnoty.
Wyświetl najnowszy post

Zebrania, głosowania i inne procedury

Nie ma nowych postów 'czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu'
Wyświetl najnowszy post

Usługi bankowe

Nie ma nowych postów Zakup działki na kredyt!!!
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 80980 | Liczba tematów: 7296 | Liczba użytkowników: 6092

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
BAZY DANYCH
Internetowy System Aktów Prawnych Sejmu RP