Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 04-05-2016, 00:01

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 5022 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 503

Wiadomość
 Tytuł: Jaka forma głosowania gdy obowiązuje KC
Witam,
Okazało się w mojej wspólnocie że właściciele są udziałowcami całego budynku i przypisanymi w aktach notarialnych wielkością udziałów we własności całego budynku oraz numerami lokali do własnego użytku. Jednak nie są to lokale wyodrębnione.
Oznacza to, że obowiązuje nas KC. Teraz istotne pytanie w jakiej formie są podejmowane decyzje. UwL wyraźnie określa że decyzje podejmowane są uchwałami oraz sposoby podejmowania uchwał. Jednak nie znalazłem w KC podobnych jasnych uregulowań. Jaką formę powinny więc przyjmować ...

Czytaj więcej : Jaka forma głosowania gdy obowiązuje KC | Odsłony : 5795 | Odpowiedzi : 14 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: media przez własność prywatną
witam
ja nadal w tym temeacie.
kupiłem lokal przez który jest podłaczona rura kanalizacyjna do jednego mieszknia -nad tym lokalem-nie jest to pion tylko i wyłacznie rura do użytku owego mieszkania.

widziąłem juz kilka tematów podobnyuch-problemów ale nikt konkretnie sie nie wypowiedział.
czy taka procedura>
art 3 uowl
2. Nieruchomość wspólną stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali.
wiec nie jest to rzecz wspólna.

DZIAŁ V. OCHRONA ...

Czytaj więcej : media przez własność prywatną | Odsłony : 2209 | Odpowiedzi : 1 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: Nowa inwestycja-ogrodzenie
]:) został wybudowany nowy blok bez ogrodzenia,
(dla dewelopera było potrzebne pozwolenie na budowę)dla wspólnoty zgłoszenie a teraz część mieszkańców zażyczyła sobie ogrodzenia a furtka na kartę magnetyczną i pilotem do bramy (płotu o wys. 2m) ale w budynku są dwa lokale usługowe. Moje pytanie dotyczy podziału kosztów wybudowania odrodzenia
1.wszyscy płacą po równo
2. od m2 mieszkania i garażu oraz pow. przynależnych do lokalu
Dodam, ...

Czytaj więcej : Nowa inwestycja-ogrodzenie | Odsłony : 4184 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Remonty i modernizacje

Tytuł: Rodzaj głosowania przy podejmowaniu uchwał?
Witam.

Ustawa o własności lokali w art 23 pkt 2 mówi:
"2. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów,................"
W wyroku I CK 336/05 Sąd Najwyższy opiera się posiłkowo na przepisach (Kodeksu Spółek Handlowych) k.s.h. traktując wspólnotę jako twór korporacyjny, i dlatego też stosując identyczną zasadę analogii przyjętą przez SN należy w tym miejscu przytoczyć art. 4 §1 pkt 9 k.s.h., w rozumieniu którego głosy - są głosami oddanymi „za”, „przeciw” lub ...

Czytaj więcej : Rodzaj głosowania przy podejmowaniu uchwał? | Odsłony : 26069 | Odpowiedzi : 51 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: Głosowanie według zasady 1 = 1 , raz na zawsze
Czy można w statucie wspólnoty zapisać raz na zawsze, że jeden członek = jeden głos, bez względu na udziały ?

Na tak postawione pytanie odpowiada Monika Góralczuk, prawnik z Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy: http://www.zarzadcy.com.pl/wspolnota_mi ... /3060.html

To nie jest przypadkiem "herezja" ?

Czytaj więcej : Głosowanie według zasady 1 = 1 , raz na zawsze | Odsłony : 9461 | Odpowiedzi : 19 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: Członek Zarządu z odrębną umową na administrowanie
W chwili obecnej nasza Wspólnota Mieszkaniowa ma powołany Zarząd dwuosobowy. Ja jestem Członkiem Zarządu, który faktycznie zajmuje się wszystkimi sprawami Wspólnoty i pobieram na podstawie uchwały wynagrodzenie z tytułu pełnienia tejże funkcji. Druga osoba będąca w Zarządzie praktycznie udziela się tylko w najważniejszych kwestiach i śmiało można powiedzieć że jest "słupem w Zarządzie" gdyż nie ma nikogo innego kto chciałby zajmować się sprawami Wspólnoty (jak to z reguły niestety we Wspólnotach bywa ...

Czytaj więcej : Członek Zarządu z odrębną umową na administrowanie | Odsłony : 4455 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Remont dachu
We wrześniu nasza wspólnota podjęła uchwałę wyrażającą zgodę na wykorzystanie FR na remont dachu. Niestety musieliśmy przełożyć to na wiosnę. Jest jednak bezwzględna konieczność naprawy jednej lukarny, która na pewno w tym stanie nie przetrwa do wiosny.
W związku z tym moje pytanie. Czy na podstawie wyżej wymienionej uchwały możemy wykonać remont tylko tej części dachu, czy jest potrzebna oddzielna uchwała?

Czytaj więcej : Remont dachu | Odsłony : 2730 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Remonty i modernizacje

Tytuł: Balkon
Witam
Potrzebuje porady w sprawie balkonu.Otóż wspolnota rozpoczęła remont budynku gdzie w planach jest również wymiana balustrad balkonowych.Problem jest taki ,że mam dziecko niepełnosprawne i 2 lata temu ADM wykonał remont mojego balkonu gdzie balustrada została odpowiednio dopasowana do potrzeb mojego dziecka (jest wyższa,węższy rozstaw prętów).No i wizualnie jest o wiele ładniejsza.A teraz okazuje się,że zostanie zdemontowana.Jestem załamana ;( .Mój ADM ma "gdzieś" sprawy swoich lokatorów.Pomóżcie co ...

Czytaj więcej : Balkon | Odsłony : 2617 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Tytuł: docieplenie budynku- ornitolog??
Witam!
Jako Zarząd Wspólnoty chcemy przeprowadzić odnowienie i ocieplenie budynku (styropian,malowanie, malowanie metalowych elewacji). Budynek ma 4 piętra, na pewno trzeba rozłożyć rusztowanie.
I teraz pytanie - bo slyszalem, ze najpierw trzeba zgłośić to do gminy (podobno do 12 budynek ..nasz ma wiecej ale nie dotykamy dachu na ktorym sa dwupoziomowe mieszkania tylko parter-3 pietro, rusztowanie stałoby na poziomie prawie parteru jest tam skarpa). A zeby zglosic to trzeba dodac zdjecia,rysnunek,opis remontu, i ...opinie ornitologiczna. ...

Czytaj więcej : docieplenie budynku- ornitolog?? | Odsłony : 2045 | Odpowiedzi : 0 | Forum : Remonty i modernizacje

Tytuł: Woda techniczna
Witam. Zajmę Wam troszkę czasu, więc postaram się napisać zwięźle i rzeczowo. :>
W marcu 2009 mieliśmy zabranie Wspólnoty. Dostaliśmy rozliczenia roczne. Dostaliśmy również rozliczenie za wodę techniczną. Na moją klatkę przypadło ok. 700 zł. za II półrocze 2008. Osobiście mam do zapłacenia aż 260 zł. (płacimy za wodę techn. wg % zużycia). Od razu zgłosiłem na zebraniu, żeby zrobić kontrolę dlaczego tak dużo wody technicznej "poszło". ...

Czytaj więcej : Woda techniczna | Odsłony : 8400 | Odpowiedzi : 17 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

[ Liczba tematów: 5022 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 503

Ostatni 10 aktywny temat

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów Zadłużenie w małej wspolnocie
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Kłopotliwy lokator z gminnym mieszkaniem

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów MIESZKANIA DLA NAJUBOŻSZYCH NAWET Z 50 - PROC. DOPŁATĄ
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Faktura ?!
Wyświetl najnowszy post

Pozostałe sprawy techniczne

Nie ma nowych postów legalizacja liczników ciepła
Wyświetl najnowszy post

Remonty i modernizacje

Nie ma nowych postów Remont kamienicy - polecone firmy w Warszawie
Wyświetl najnowszy post

Zarząd wspólnoty

Nie ma nowych postów prawo właściciela do kontroli zarządu

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Nie ma nowych postów Czy można prowadzić księgowość wspólnoty nie mając uprawnień

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów FUNDUSZ REMONTOWY
Wyświetl najnowszy post

HydePark

Nie ma nowych postów przedawnienie roszczeń
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 83270 | Liczba tematów: 7625 | Liczba użytkowników: 6223

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
USTAWA
O WŁASNOŚCI LOKALI
tekst jednolity ogłoszony
w dniu 18.11.2015 r.
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece