Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 10-12-2016, 08:50

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 5179 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 518

Wiadomość
 Tytuł: usuwanie nieczystości z nieruchomości
Na zebraniu rocznym zamierzamy uwzględnić opłaty za wywóz śmieci w kosztach zarządu. Na dzień dzisiejszy każdy z mieszkańców ma indywidualną umowę. Oczywiście sumując wychodzi drożej i dlatego chcemy zmienić ten sposób rozliczeń.
Jest tylko problem z grupą "cwaniaków", którzy mieszkając w 6 osób w trzech lokalach i mają tylko jeden pojemnik (według normy maksymalnie dla 3 osób).
Proszę o informacje:
- czy na rozliczanie wywozu śmieci (według osoby) potrzeba regulaminu?
- jak liczyć osoby w ...

Czytaj więcej : usuwanie nieczystości z nieruchomości | Odsłony : 9334 | Odpowiedzi : 22 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: utrata płynności -jak ustalić zaliczki?
Wspólnota mieszkaniowa jest na granicy utraty płynności w zwiazku z zaleganiem jednego z właścicieli z płatnościami. W jaki sposób pokryć zobowiazania wspólnoty jeżeli kasy brakuje? Wykorzystano juz fundusz wpłat na remonty. Uprawomocnił sie nakaz zapłaty w postępowaniu i teraz chę skierować sprawę do postępowania komorniczego. Co zrobić teraz, kiedy zaczyna brakować pieniedzy na zobowiazania, a dłuznik najprawdopodobniej zaległości nie spłaci? Myslałem o dociążeniu kosztami zadłuzonego lokalu pozostałych właścicieli - jak to zrobić żeby później właściciele ...

Czytaj więcej : utrata płynności -jak ustalić zaliczki? | Odsłony : 5060 | Odpowiedzi : 13 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: konflikt o reklamy
W małej wspólnocie mieszkaniowej właściciel wynajął 2 lata temu swój lokal na działalność gastronomiczną. Wynajmujący zawiesił bezprawnie (bez zgody wspólnoty, bezumownie) swoje reklamy, związane z prowadzoną działalnościa, na elewacji (nieruchomość wspólna). Nie zareagował na liczne pisma wzywające albo do zawarcia umowy, albo do usunięcia reklam. W końcu jeden z właścicieli lokalu (upoważniony przez wszystkich pozostałych właścicieli do zarządu) reklamy te zdemontował. Przedsiębiorca je ponownie zawiesił.

Do akcji przystąpił właściciel lokalu w którym działa ta gastronomia. ...

Czytaj więcej : konflikt o reklamy | Odsłony : 2368 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Malowanie klatek schodowych
witam
Jesteśmy dużą Wspólnotą -14 mieszkań.W zeszlym roku wybralismy nowy zarząd spośród właścicieli .Przymierzamy się do malowania klatek schodowych. Wsród mieszkańców mamy murarza i malarza z uprawnieniami ,ktorzy nie prowadzą działalności gospodarczej ,a chcieliby podjąć się wykonania tego remontu. Czy Wspólnota może spisać z nimi np. umowę -zlecenie na wykonanie prac?Jeżeli tak ,to czy musi być na to uchwała? Jeżeli nie,to czy można w jakis sposób wynagrodzić ich za wykonaną pracę ?Byłoby to dla nas ...

Czytaj więcej : Malowanie klatek schodowych | Odsłony : 13102 | Odpowiedzi : 13 | Forum : Remonty i modernizacje

Tytuł: Zastępstwo procesowe
Witam.
WM będzie występować o nakaz zapłaty w trybie upominawczym. Jako członkowie zarządu nie jesteśmy pewni jak to zrobić żeby było dobrze. W związku z tym postanowiliśmy zlecić załatwienie sprawy komuś kompetentnemu. I tutaj nasuwa się pytanie:
Czy do zlecenia takiej czynności potrzebujemy uchwały wspólnoty? Jeśli tak to co powinna taka uchwała zawierać?
I może ktoś przerabiał temat i jest w stanie podać koszt we Wrocławiu?

Czytaj więcej : Zastępstwo procesowe | Odsłony : 13181 | Odpowiedzi : 32 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: doposażenie budynku w ciepłą wodę
Czy Wspólnota ma prawo z funduszu remontowego doposażyć budynek w instalację ciepłej wody z funduszu remontowego? Sąd określił, że wydatki z f.remontowego są przeznaczone jedynie na pokrycie niezbędnych wydatków dla zachowania substancji i prawidłowego funkcjonowania mieszkania. W budynku mamy piecyki gazowe, a wiadomo, że takie prace wiążą się z "pruciem" ścian w kuchni i łazience, celem położenia instalacji. Wymieniłem piecyk rok temu, zrobiony mam remont łazienki(wszędzie glazura) i nie myślę przechodzić już żadnego remontu w ...

Czytaj więcej : doposażenie budynku w ciepłą wodę | Odsłony : 7871 | Odpowiedzi : 16 | Forum : Remonty i modernizacje

Tytuł: Ranking firm obsługujących WM
Czy ktoś kiedyś pokusił się o sporządzenie rankingu firm obsługujących wspólnoty mieszkaniowe? Ew. polecanie konkretnych firm, konkretnych zarządców?

Czytaj więcej : Ranking firm obsługujących WM | Odsłony : 1705 | Odpowiedzi : 1 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: głosowanie nad uchwałą...
Mam pytanie dotyczące głosowania nad uchwałą gdzie 56% udziałów posiada m.st. Warszawa.
Wyłączając udziały m.st. z 29 uprawnionych do głosowania na łączne udziały 44% głosowało 9 (13,48% udziałów).
Moje konkretne pytanie brzmi:
Czy m.st. nie powinno głosować w przypadku kiedy głosowała ponad połowa uprawnionych do głosowania ze wspólnoty mieszkaniowej, czyli ponad 22%?
Chodzi mi konkretnie o wybór zarządu. Do mnie np. nikt nie dotarł, wiedząc z góry, ze na jednego z członków zarządu nie zgodzę ...

Czytaj więcej : głosowanie nad uchwałą... | Odsłony : 2727 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: Uchwalanie stawki dla administratora ???
Mam takie pytanie:
Czy regulacja stawki za administrowanie powinna należeć do właścicieli czy Zarządu?
Zarząd podpisał umowe o administrowanie a w umowie jest punkt:
"Zmiany wysokości wynagrodzenia, o którym mowa w pkt. 2, nie mogą następować częściej niż raz w roku. wymagają formy pisemnej, a do ich dokonania niezbędna jest zgoda właścicieli lokali wyrażona w Uchwale."
Nie wiem czy dobrze kombinuje ale moim zadaniem należałoby wykreślić ten punkt lub go zmienić.

Czytaj więcej : Uchwalanie stawki dla administratora ??? | Odsłony : 4178 | Odpowiedzi : 7 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Zarząd i księgowość
Witam
dostałam propozycję na bycie w zarządzie i jednocześnie księgową, jestem zameldowana w tej wspólnocie ale nie jestem właścicielem, czy jedno z drugim nie koliduje. Nie mam też działalności gospodarczej, jak to by miało wyglądać, wystawianie rachunków, umowa o dzieło, zlecenie?

Czytaj więcej : Zarząd i księgowość | Odsłony : 2932 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Zarząd wspólnoty

[ Liczba tematów: 5179 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 518

Ostatni 10 aktywny temat

Zarząd wspólnoty

Nie ma nowych postów Odwołanie starego zarządu i powołanie nowego.
Wyświetl najnowszy post

Zebrania, głosowania i inne procedury

Nie ma nowych postów Uchwała w trybie mieszanym. Brak dat przy części podpisów
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów nierostrzygnięte uchwały i sąd
Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów "Wolnoć Tomku w swoim domku"
Wyświetl najnowszy post

Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Nie ma nowych postów ZGŁOSZENIE AKTUALIZACYJNE NIP 2

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Nie ma nowych postów KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA TEREN PRZYLEGAJĄCY DO WM

Wyświetl najnowszy post

Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego

Nie ma nowych postów Odtworzenie dokumentacji budynku a sprzedaż ostatniego lokal

Wyświetl najnowszy post

Pozostałe sprawy techniczne

Nie ma nowych postów Mieszkanie kupione z uszkodzonym licznikiem wody

Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów rura CO - czy to jest część wspólna???

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Parking dla członków wspólnoty

Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 84771 | Liczba tematów: 7826 | Liczba użytkowników: 6309

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
USTAWA
O WŁASNOŚCI LOKALI
tekst jednolity ogłoszony
w dniu 18.11.2015 r.
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece