Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 03-09-2015, 12:49

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 4812 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 482

Wiadomość
 Tytuł: Wyodrębnione prawo własności ostatniego lokalu i co dalej ??
Witam !!

Przeszukujemy z kolegą forum ale niestety nie znaleźliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania ??

Zacznę od początku. We wrześniu zeszłego roku spółdzielnia wybudowała blok za nasze pieniądze, powstała MS mieszkaniowa, prezesem i zastępcą zostali panowie budujący blok.
Po trzech miesiącach od momentu oddania budynku do zamieszkania zaczęliśmy podpisywać akty notarialne o ustanowienie odrębnej własności w którym sprawowanie zarządu jest z art. 24 ust 1; 26 i 27.

W miesiącu maju wyodrębnił się ostatni ...

Czytaj więcej : Wyodrębnione prawo własności ostatniego lokalu i co dalej ?? | Odsłony : 21477 | Odpowiedzi : 50 | Forum : Prawo w spółdzielni

Tytuł: CZARNA LISTA WSPÓLNOT / ZARZĄDÓW
Witam, temat kierowany jest raczej do zarządców, jednak członkowie wspólnot również mogliby wyciągnac stąd pewne wnioski.
Z pewnością każdy zarządca spotkał się z tym zagadnieniem lub jest to przed nim. Z jednymi zarządami współpracuje się wręcz rewelacyjnie, natomiast inne zarządy przyprawiają o palpitację serca na samą myśl.
Z moich doświadczeń mógłbym wymienic dwie takie wspólnoty, które niejednemu zarzadcy dały już w kość.

Co ogólnie sądzicie o stworzeniu takej "CZARNEJ LISTY"?

Czytaj więcej : CZARNA LISTA WSPÓLNOT / ZARZĄDÓW | Odsłony : 4611 | Odpowiedzi : 7 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Założenie wspólnoty.
Mam pytanie. Czy 3 bloki, których wszystkie mieszkania są wykupione przez właścicieli mogą utworzyć wspólnotę mieszkaniową? Każdy blok stoi na działce o innym numerze.

Czytaj więcej : Założenie wspólnoty. | Odsłony : 4085 | Odpowiedzi : 11 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: remont sufitu na 1 pietrze
Witam, otoz przez sufit mieszkania na pietrze 1 z budynku ktory pieter ma 3 przecieka i kosztami remontu SUFITU ( nie dachu ) i balkonu (o ktorym czytalem ze czesci trwale sa tylko oplacane ze wspolnoty) obciazona ma byc wspolnota mieszkaniowa. Wdlg tego co czytalem koszta balkonu w wiekszosci ponosi wlasciciel a co do SUFITU wydaje mi sie ze wspolnota nie ma tutaj \'interesu\' . Rozumiem ze dach jak dach wiadomo - wspolnota. ale czy ...

Czytaj więcej : remont sufitu na 1 pietrze | Odsłony : 11367 | Odpowiedzi : 25 | Forum : Remonty i modernizacje

Tytuł: PLAN ZARZADZANIA NIERUCHOMOSCIA
Witam. Na poczatku chcialem sie przywitac bo dopiero co sie zalogowalem. Napisalem juz plan zarzadzania dla nieduzej wspolnoty i mam kilka pytan (problemow) ktore chcialbym skonsultowac z osobami znajacymi temat. Z gory dziekuje za pomoc.

Czytaj więcej : PLAN ZARZADZANIA NIERUCHOMOSCIA | Odsłony : 10795 | Odpowiedzi : 8 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Podjęcie uchwały z art. 24.1 u.o.s.m a powstanie wspólnoty
Moja spółdzielnia uważa, że powołanie uchwały z art 24.1 u.o.s.m nie skutkuje powstaniem wspólnoty a jedynie sposobem rozliczania kosztów.

Mam pytanie czy znacie może jakieś orzecznictwo SN, lub na jaki wyraźnie zapis można się powołać, że wspólnota defakto już powstała, że istnieje lub że podjęcie uchwały 24.1 skutkuje powstaniem wspólnoty?

Chcemy wystosować pismo z pytaniem czemu nasz zarządca mianowany notarialnie nie złożył prośby o regon i NIP, oraz dlaczego pomimo, że nie wszyscy właściciele ...

Czytaj więcej : Podjęcie uchwały z art. 24.1 u.o.s.m a powstanie wspólnoty | Odsłony : 2144 | Odpowiedzi : 1 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Jakość szkoleń i ceny
Wielokrotnie powraca wątek „obowiązkowych” szkoleń dla zarządców. Ja uważam, że takie szkolenia są konieczne w każdym zawodzie, bo pozwalają zdobyć wiedzę w zakresie zmian prawnych, interpretacji oraz doświadczeń jak sobie radzą inni. Akceptuję sytuację, że część wystąpień na szkoleniach ma charakter komercyjny, ale jak dobry wykładowca, to też można sporo zyskać. Problem w tym, czy te szkolenia są warte swojej ceny, czy nie.

Czasami udaje mi się dostać na szkolenia całkowicie bezpłatnie, a czasami muszę ...

Czytaj więcej : Jakość szkoleń i ceny | Odsłony : 4703 | Odpowiedzi : 12 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Przekazanie dokumentów-"Stary Zarząd" przekazuje N
byłabym wdzięczna za podpowiedzi w tym temacie :)

Nasz "Nowy Zarząd" ma odebrać dokumentację od "Starego Zarządu"

Nowy Zarząd jest 3-osobowy.Czy na przekazanie tych dokumentów może pójść tylko 1 osoba?

Kto zobowiązany jest do sporządzenia protokołu przekazania dokumentów?

I na co warto zwrócić uwagę w trakcie odbierania dokumentacji?

"Stary Zarząd" - to i deweloper w jednej osobie (zastrzegł sobie zarządzanie budynkiem w akcie notarialnym). Miałby nieco do ...

Czytaj więcej : Przekazanie dokumentów-"Stary Zarząd" przekazuje N | Odsłony : 7976 | Odpowiedzi : 9 | Forum : Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego

Tytuł: Pozew dla wspólnoty od trwałego zarządcy
Nasze problemy głównie finansowe z trwałym zarzadcą i właścicielem opisywalismy w temacie " Samoistny własciciel"

Dla przypomnienia. Wspólnota w której udziały posiada WAM (0,214) w postaci 6 lokali mieszkalnych i lokalu użytkowego. W księdze notarialnej jako właściciel wpisany skarb państwa reprezentowany przez WAM. Lokal użytkowy zostaje przekazany w trwały zarząd na podstawie Decyzji nr .. prezesa WAM. Dokument otrzymuje wspólnota. W cytowanym dokumencie brak jakichkolwiek stwierdzeń o pełnomocnictwie w reprezentowaniu właściciela (WAM) wobec wspólnoty. Marzec. ...

Czytaj więcej : Pozew dla wspólnoty od trwałego zarządcy | Odsłony : 12997 | Odpowiedzi : 26 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: PILNE- jakie mam prawa?, pierwszy zawarłem akt notarialny
Jako pierwszy zawarłem akt not. Było to kilka dni temu.
Wczoraj dzwonił do mnie człowiek, którego developer polecił na zarządce (kolega developera, bez doświadczenia).

Poinformował mnie o terminie pierwszego spotkania wspólnoty (chyba założycielskiego).
Zaproponował stawkę zbyt wysoką jak na nasze warunki.
Ja niestety wyjeżdżam i nie będzie mnie na spotkaniu.
Co robić??
Stawka do przyjęcia jest o 1zł/m2 niższa od proponowanej.

Co robić?
Jak będziemy mogli zmienić zarządce za kilka miesięcy lub maksymalnie po roku? ...

Czytaj więcej : PILNE- jakie mam prawa?, pierwszy zawarłem akt notarialny | Odsłony : 4708 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

[ Liczba tematów: 4812 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 482

Ostatni 10 aktywny temat

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Ustanowienie wyłącznego użytkowania części wspólnej -ogródek

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Uchwalona zaliczka na "wynagrodzenie zarządcy"
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów STRYCH-DWÓCH CHETNYCH NA 1 MIEJSCE
Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów umowa zlecenia -kto może czytać
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Kable od internetu koło drzwi -czy potrzebna była moja zgoda
Wyświetl najnowszy post

Uchwały, regulaminy, statuty

Nie ma nowych postów Regulamin rozliczania kosztow dostawy mediów

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Ważność uchwały

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Mała wspólnota mieszkaniowa

Nie ma nowych postów Niczyje szopki na terenie wspólnoty
Wyświetl najnowszy post

Orzecznictwo sądów powszechnych

Nie ma nowych postów Wykonanie wyroku przez zarząd WM
Wyświetl najnowszy post

Zarządca i administrator

Nie ma nowych postów Zmiana zarządu

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 81229 | Liczba tematów: 7339 | Liczba użytkowników: 6109

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Ustawa z 12.06.2015 r.
o zmianie ustawy
o własności lokali
(weszła w życie w dniu
29 sierpnia 2015r.)
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane