Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 31-03-2015, 18:46

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 4673 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 468

Wiadomość
 Tytuł: Rezygnacja z funkcji członka zarządu w małej wspólnocie
Witam!

Razem z sąsiadką jesteśmy w dwuosobowym zarządzie wspólnoty-oczywiście społecznie. Z powodu braku jakiegokolwiek zaangażowania mieszkańców w sprawy wspólnoty chcemy zrezygnować z tej funkcji. Zaznaczam też, że od miesiąca budynek nie ma administratora. Jak powinna wyglądać rezygnacja? Czy musi być uchwała? Czy wystarczą tylko nasze podpisy? Na czyje ręce złożyć taką rezygnację?

Czytaj więcej : Rezygnacja z funkcji członka zarządu w małej wspólnocie | Odsłony : 7226 | Odpowiedzi : 6 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Przekroczenie wydatków zapisanych w uchwale?
Wspólnota podjęła uchwałę w sprawie wymiany wszystkich wodomierzy w naszej wspólnocie. W uchwale zapisano szacunkowa kwotę w której powinniśmy się zmieścic. Ale w trakcie zbierania ofert okazuje się że kwota podjęta na ten cel w starym roku w tym już jest nie wystarczająca. Czy zarząd wspólnoty powinien podjąc nową uchwałę w tym temacie z zapisem nowej kwoty na ten cel? Czy też dopuszczalne jest wydatkowanie kwoty ponad tą co jest zapisana w uchwale na ten ...

Czytaj więcej : Przekroczenie wydatków zapisanych w uchwale? | Odsłony : 4130 | Odpowiedzi : 9 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: KOMU JEST UDZIELANE ABSOLOTURIUM?
1. CZY ZARZĄDCA SŁUSZNIE TWIERDZI, ŻE ZARZĄD WM JEMU UDZIELA ABSOLUTORIUM ZA WYKONYWANE CZYNNOŚCI W OKRESIE ROZLICZENIOWYM ?

2. CZY TO PRAWDA, ŻE WM, W KTÓREJ JEST WYBRANY ZARZĄD - NIE MOŻE ZAWRZEĆ Z LICENCJONOWANYM ZARZĄDCĄ UMOWY O A D M I N I S T R O W A N I E , A MUSI TO BYĆ WYŁĄCZNIE UMOWA O ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ WSPÓLNĄ?
TAKĄ INTERPRETACJĘ USŁYSZELI CZŁONKOWIE ZARZĄDU WM OD BURMISTRZA, WG KTÓREGO - ...

Czytaj więcej : KOMU JEST UDZIELANE ABSOLOTURIUM? | Odsłony : 3034 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: ogródki - część wspólna w użytkowaniu wieczystym i woda
Witam
Dzisiaj napotkałem taki mały problemik. Są sobie ogródki mieszczące się w ramach działki wspólnoty. Ogródki zostały przekazane wybranym mieszkańcom w użytkowanie wieczyste. Pytanie: Czy mieszkańcy mogą je podlewać wodą z części wspólnej? Krany są wyprowadzone na zewnątrz budynku, aby ułatwić ogrodnikowi podlewanie zieleni wspólnej. Na mój gust mieszkańcy mogą podlewać również swoje ogródki, ale wolę się upewnić, bo mam liczną rzeszę mieszkańców, którzy będą mocno z tego niezadowoleni.

--
Mariusz

Czytaj więcej : ogródki - część wspólna w użytkowaniu wieczystym i woda | Odsłony : 3540 | Odpowiedzi : 3 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: Odp.: Księgowość dla spółdzielni mieszkaniowych
NTF

PS. Mój post proszę potem usunąć

Czytaj więcej : Odp.: Księgowość dla spółdzielni mieszkaniowych | Odsłony : 1781 | Odpowiedzi : 0 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: zaskarżenie uchwały - jaki maksymalny koszt
Dobry wieczór.

Być może nasza wspólnota przegłosuje uchwałę w wyniku której właściciel lokalu będzie obciążany kwotą 200 zł miesięcznie.

Właściciel zapowiedział ewentualne zaskarżenie podjętej uchwały.

Pytanie co dalej, jaka może być scieżka po sądach do ostatniego możliwego wyroku SN?

Zakładam, że samo zaskarżenie kosztuje 200 zł, ale co dalej? Koszty procesowe to 60 zł, ale w przypadku apelacji i tak dalej?

Jakby ktoś wiedział i podpowiedział?

Dodam, że zarządca przedstawił informację iż w innej wspólnocie ...

Czytaj więcej : zaskarżenie uchwały - jaki maksymalny koszt | Odsłony : 3780 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: Problem z jednym z włascicieli-nie płaci
Witam Wszystkich
Jak widzicie jestem nowy na tym forum ale mam problem i jak wszyscy tutaj piszący potrzebuję pomocy. Tak więc wspólnie może mi doradzicie co zrobić z jednym z właścicieli lokalu który nie ma zamiaru za nic płacić.
Ale od początku. Tak się stało, że zostałem przewodniczącym zarządu wspólnoty liczącej 16 lokali (12 wykupionych + 4 we władaniu dotychczasowego właściciela) wykupionych od Przedsiębiorstwa Państwowego. Od samego początku zaczęły się schody tzn. po wyborze Zarządu ...

Czytaj więcej : Problem z jednym z włascicieli-nie płaci | Odsłony : 1685 | Odpowiedzi : 1 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: jak pozbyć się administratora? WAŻNE!!!!
Witam serdecznie mam pytanie.Otóż nasza wspólnota nie chce żeby nasz dotychczasowy administrator nami zarządzał. Złożyło się na to kilka czynników , w grudniu złożono wypowiedzenie (ponieważ w umowie jest zaznaczone że wypowiedzenie można złożyć na koniec każdego kwartału kalendarzowego i od tego czasu liczy się 3 miesięczny okres wypowiedzenia).Po prawie 3 miesiącach na rocznym zebraniu naszej wspólnoty okazało się że wypowiedzenie przez nas złożone jest nieważne (powinien wypowiedzieć umowę o administrowanie sam zarząd a nie ...

Czytaj więcej : jak pozbyć się administratora? WAŻNE!!!! | Odsłony : 26350 | Odpowiedzi : 88 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Abslotorium tylko na Zebraniu czy system mieszany?
W mojej Wspólnocie odbyło się zebranie coroczne. Uchwała w sprawie absolutorium dla Zarządu Wspólnoty została podana do podpisu na Zebraniu. W związku z małą ilośćią osób, które udzieliłyby absolutorium-Zarząd wpadł na pomysł by w sprawie absolutorium głosować w sposób mieszany. Czy jest to zgodne z prawem? Czy uchwały w dalszej części zebrania podejmowane (znowu w sposób mieszany) są ważne? Czy zebranie było przeprowadzone w sposób właściwy? Czy można zwołać ponowne zebranie a to uznać za ...

Czytaj więcej : Abslotorium tylko na Zebraniu czy system mieszany? | Odsłony : 2907 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: gdy brak uchwalonych zaliczek i planu gospodarczego
Czy właściciel zobowiazany jest do ponoszenia kosztów w przypadku braku uchwały w sprawie zaliczek?

Wątpliwość moja budzi to, że art. 22 ust 3. pkt 3 stanowi źe ustalenie wysokosci opłat na pokrycie zarządu stanowi czynność przekraczającą zarząd zwykły.

Czytaj więcej : gdy brak uchwalonych zaliczek i planu gospodarczego | Odsłony : 6351 | Odpowiedzi : 18 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

[ Liczba tematów: 4673 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 468

Ostatni 10 aktywny temat

Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Nie ma nowych postów Opłaty za serwis pieca CO i energię elektryczną a udziały
Wyświetl najnowszy post

Remonty i modernizacje

Nie ma nowych postów Oświetlenie LED w budynkach mieszkalnych i przemysłowych

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów Kradzież prądu
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Parking
Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Wspólnota jest czy jej nie ma ?

Wyświetl najnowszy post

Zarząd wspólnoty

Nie ma nowych postów wspolnota bez licencjowanego zarzadcy
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Zmiana członka zarządu

Wyświetl najnowszy post

Uchwały, regulaminy, statuty

Nie ma nowych postów Jak napisać uchwałę o zdięciu reklamy z elewacji budynku?

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Mała wspólnota mieszkaniowa

Nie ma nowych postów Problem z ogrzewaniem olejowym i współwłaścicielem

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4 ]

Wyświetl najnowszy post

Pozostałe sprawy techniczne

Nie ma nowych postów Wymiana piecyków gazowych

Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 79925 | Liczba tematów: 7171 | Liczba użytkowników: 6052

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów