Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 29-07-2015, 19:51

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 4798 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 480

Wiadomość
 Tytuł: brak plan gospodarczego - jakie zaliczki płacić?
Od juz zaraz pół roku glosujemy nad planem gospodarczym. Niestety dogłosowanie obiegiem nastrecza nieco trudności, związanych z brakiem włascicieli na tzw. miejscu. Możemy im tylko listy słać.... Jednak mamy pewne koszty, które przeciez trezba ponosić - np. wspólne media, dozorca, zieleń. Czy jako zarząd możemy "ustalić" wartośc zaliczki, a potem po przyjeciu (mam nadzieję) planu gospodarczego zrobić coś na zasadzie wyrównania (ktoś musi dopłacić, ktoś inny ma nadpłatę, itp.)? A co jeśli tego planu nie ...

Czytaj więcej : brak plan gospodarczego - jakie zaliczki płacić? | Odsłony : 5605 | Odpowiedzi : 8 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: Rozliczanie mediów bez regulaminu - partyzantka!
Wybaczcie jeżeli nie w tym temacie wklejam mój problem - jestem nowy! Sorry.
Doradzcie kochani co zrobić, jak nauczyć zarząd wspólnoty i zarządcę do przestrzegania prawa wobec właścicieli.
Głównie w tym wypadku chodzi mi o rozliczanie mediów w tym ciepła.
Art. 45a Prawa Eneregetycznego
ust. 9, 10, 12 nakłada konkretny obowiązek na właściciela budynku w zakresie opracowania i podania do wiadomosci regulaminu rozliczeń.
Jak rozumiem w budynku wspólnoty jest właściciel którym jest Wspólnota a np. ...

Czytaj więcej : Rozliczanie mediów bez regulaminu - partyzantka! | Odsłony : 6252 | Odpowiedzi : 11 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Nieprzestrzeganie regulaminu a odpowiedzialnoś ochrony
Witam,

Czy firma ochraniarska ma prawo do powoływania się na regulamin wsólnoty?

Czy ta ochrona odpowiada za kradzież w garażu podziemnym którego powinna chronić w momencie nie dopełnienia formalności wynikających z "regulaminu korzystania z miejsc parkingowych"?

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.

Czytaj więcej : Nieprzestrzeganie regulaminu a odpowiedzialnoś ochrony | Odsłony : 2935 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: cofnięcie pełnomocnictwa finansowego
witam wszystkich
jestem tu nowy i mam następujący problem: szukam wzoru pisma o cofniecie pełnomocnictwa finansowego dla zarządcy. Czy mógłby ktoś pomóc w tej sprawie jak to napisać.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Czytaj więcej : cofnięcie pełnomocnictwa finansowego | Odsłony : 1788 | Odpowiedzi : 1 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Zmiana sposobu zarządu bez notariusza
Wyrok z dnia 23 lutego 2006 r. Sąd Najwyższy I CK 336/05

Skład orzekający
Przewodniczący: Sędzia SN Antoni Górski (spr.).
Sędziowie SN: Marian Kocon, Dariusz Zawistowski.
Protokolant: Ewa Krentzel.

Sentencja
Sąd Najwyższy, w sprawie z powództwa E. sp. z o.o. w W. przeciwko Wspólnocie Mieszkaniowej B. nieruchomości położonej w W. przy ul. B. o ustalenie nieistnienia i o uchylenie uchwał, po rozpoznaniu, na rozprawie w Izbie Cywilnej w dniu 23 lutego 2006 r., kasacji strony ...

Czytaj więcej : Zmiana sposobu zarządu bez notariusza | Odsłony : 7382 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Orzecznictwo Sądu Najwyższego

Tytuł: Czy muszę zakładać wspólnotę mieszkaniową?
Zakład pracy posiada pięć bloków mieszkalnych(po cztery mieszkania w każdym bloku).Obecnie część z mieszkań zostało sprzedane,część zaś jest pod zarządem zakładu pracy.Każdy budynek mieszkalny do sprzedaży został geodezyjnie oddzielnie wyodrębniony.Czy w takiej sytuacji można(trzeba) założyć wspólnotę mieszkaniową jeżeli w każdym bloku trzy mieszkania są sprzedane,jedno pozostaje po zarządem zakładu pracy?Bardzo proszę o pomoc.

Czytaj więcej : Czy muszę zakładać wspólnotę mieszkaniową? | Odsłony : 2585 | Odpowiedzi : 1 | Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Tytuł: Do kogo skarga na chamskiego administartora
Witam,

Do kogo mogę złożyć skargę na administratora nieruchomości? Jestem członkiem wspólnoty gdzie zarząd zlecił (właśnie nie jestem pewien czy administrowanie czy zarządzanie nieruchomością) firmie zewnętrznej.
Administrator zachowuje się chamsko, kontroluje gości którzy do mnie przychodzą, pyta o cele wizyty, obraża mnie i moich gości, inwigiluje i pyta sąsiadów ile głosów słyszą i kiedy. Generalnie jest jak Anioł z filmu Alternatywy 4. Z tym problemem, że w filmie było to zabawne, a w życiu już ...

Czytaj więcej : Do kogo skarga na chamskiego administartora | Odsłony : 3520 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Doliczanie do rachunku za wodę.
Witam wszystkich jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.Mój problem wygląda następująco wspólnota dolicza mi i innym członkom do rachunku za wodę spisaną zgodnie ze wskazaniem wodomierza dodatkowe metry.Aby było śmieszniej kwota ta znajduje się w rubryce ogródek działkowy którego nie posiadam.Robi to dlatego że jej sie stan licznika głównego nie zgadza,podobno czasami o 10m3 przy 18 lokalach (czyli ewidentnie ktoś kradnie).Czy jest to zgodne z prawem co mogę zrobić w tej sprawie,czy mogę ...

Czytaj więcej : Doliczanie do rachunku za wodę. | Odsłony : 5133 | Odpowiedzi : 8 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Zarząd Wspólnoty
Witam Wszystkich
Mam pytanie dotyczące wynagrodzenia czlonków Zarzadu Wspólnoty. Zgodnie z uchwałą wspólnota płaci Zarządowi ogólna sumę bez wyszczególnienie ile przypada na każdego członka Zarządu. Zarząd składa się z trzech członków, którzy otrzymują równe wynagrodzenia. W pewnym okresie czasu, kiedy Zarząd składał się z dwóch członków, podjął on sam decyzje o podniesieniu sobie wynagrodzenia z puli trzeciego członka Zarządu, tłumacząc to zwiększonym nakładem pracy. Dodam, że na jednym z zebrań wspólnoty przewodniczący na pytanie co ...

Czytaj więcej : Zarząd Wspólnoty | Odsłony : 7085 | Odpowiedzi : 19 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Zmiana zarządu????
Chciałbym zapytać o prawny aspekt podjętej uchwały przez członka wspólnoty.
Jeden z członków wspólnoty, właściciel lokalu w naszej wspólnocie napisała sobie uchwałę wzorując się na wcześniejszych uchwałach obleciała całą naszą wspólnotę i zebrała podpisy pod zmianą zarządu wspólnoty.

Pytanie czy taka uchwała jest ważna i wiążąca????

Czytaj więcej : Zmiana zarządu???? | Odsłony : 2489 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Zarząd wspólnoty

[ Liczba tematów: 4798 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 480

Ostatni 10 aktywny temat

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów winda
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów remonty
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów opłaty za NW w akcie notarialnym sprzeczne z UoWL

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Mój dramat- walka z administratorem

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Nie ma nowych postów CIT 2
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Mieszkanie, piwnica i oplaty eksploatacyjne

[ Przejdź na stronę: 1 ... 6, 7, 8 ]

Wyświetl najnowszy post

LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Nie ma nowych postów Windykacja, postępowanie sądowe - w zakresie Administratora
Wyświetl najnowszy post

Wszystko o strychach i zmianach przeznaczenia innych części wspólnych nieruchomości

Nie ma nowych postów Zagospodarowanie poddasza - oczekiwanie na decyzję

Wyświetl najnowszy post

Zarząd wspólnoty

Nie ma nowych postów Na kim ciąży obowiązek przygotowania bilansu wspólnoty ?
Wyświetl najnowszy post

HydePark

Nie ma nowych postów Proszę o pomoc.

Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 81092 | Liczba tematów: 7321 | Liczba użytkowników: 6100

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
BAZY DANYCH
Internetowy System Aktów Prawnych Sejmu RP