Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 30-03-2017, 14:43

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 5267 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 527

Wiadomość
 Tytuł: kto ma bronić uchwały w sądzie?
na zebraniu rocznym podjęto uchwałę, wbrew opinii Zarządu(uchwała niezgodna z uowl).
Uchwała na 99.9 % zostanie zaskarżona.
Kto powinien bronić w sądzie ważności tej uchwały, skoro Zarząd jednomyślnie jest jej przeciwny?

Czytaj więcej : kto ma bronić uchwały w sądzie? | Odsłony : 1871 | Odpowiedzi : 1 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: Co robić
Mieszkam w budynku kolejowym
kiedy dostałam mieszkanie przez trzy lata płaciłam,za metry które były fikcja dokładnie mowa tu o 3 metrach .
Protokół przy otrzymaniu mieszkania mówił że zajmuje 83 m,a kiedy pomierzył rzeczoznawca okazało się że mieszkanie ma 80 m.
W moim budynku powstała już wspólnota chce mieszkanie wykupić.

Czytaj więcej : Co robić | Odsłony : 4350 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Zarządzanie nieruchomościami spóldzielczymi

Tytuł: Opłaty za sprzątanie nieruchomości wspólnej
Ponieważ w roku 2009 mimo słownej umowy pomiędzy współwłaścicielami, sprzątanie części wspólnych realizowała tylko garstka z nich, postanowiliśmy na zebraniu rocznym wprowadzić do planu gospodarczego zaliczkę na sprzątanie nieruchomości wspólnej i wynająć firmę do sprzątania NW.
Mimo dość długich poszukiwań członkom zarządu nie udało się znaleźć firmy zewnętrznej, która za kwotę do przyjęcia będzie wykonywać sprzątanie NW.
Postanowiliśmy w związku z tym podpisywać ze współwłaścicielami umowy zlecenie/o dzieło na sprzątanie NW. W ten sposób będziemy ...

Czytaj więcej : Opłaty za sprzątanie nieruchomości wspólnej | Odsłony : 5091 | Odpowiedzi : 11 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: wgląd i przeglądanie bez możliwości notatek albo kopii
Od roku 2007 jestem członkiem wpólnoty mieszkaniowej. Jest niewielka bo tylko 8 mieszkań, głównie zamieszkałych przez osoby starsze. Nie wiem jak było wcześniej, ale od czasu kiedy kupiłam mieszkanie nie odbyło się ani jedno zebranie sprawozdawcze. Zarząd sprawuje osoba fizyczna, jeden z członków wspólnoty. Dostarcza ona jedynie na początku roku informację o wysokości opłat. Ponieważ to moje pierwsze własnościowe mieszkanie, nie miałam wiedzy na temat funkcjonowania wspólnoty. Teraz już wiem, że zarząd nie wywiżauje się ...

Czytaj więcej : wgląd i przeglądanie bez możliwości notatek albo kopii | Odsłony : 10478 | Odpowiedzi : 16 | Forum : Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego

Tytuł: Wodomierze zawyżają - efekt złego montażu - co robić??
Witam, jestem nowym forumowiczem, więc proszę o wyrozumiałość :)
Zwracam się do Państwa z problemem, który jest dla mnie bardzo istotny i od 2 tygodni podnosi mi ciśnienie.

Jestem właścicielem mieszkania we wspólnocie od 4 lat. Wieżowiec 2 klatkowy. Mieszkamy z żoną i 4 letnim synem. Obydwoje pracujemy, prysznic 1x dziennie członek rodziny (latem niekiedy 2x), nie mamy wanny. Pralka włączona średnio 3-4 razy w tygodniu. Gotuję ...

Czytaj więcej : Wodomierze zawyżają - efekt złego montażu - co robić?? | Odsłony : 16008 | Odpowiedzi : 12 | Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Tytuł: Internet od zarządu
Witam,
Dwu osobowy zarząd mojego budynku który nie dawno powstał, podjął uchwałę w której przenosi obowiązek płacenia za usługi telekomunikacyjne na właścicieli lokalu.W zarządzie jest deweloper. W tej lokalizacji jedynym przedsiębiorstwem mogącym ze względów technicznych świadczyć usługi jest Netia. problem w tym że jest to technologia bezprzewodowa WIMAX, droższa od tej od dsl. . W obecnych czasach nikt już nie decyduje się na telefon stacjonarny, a deweloper wybrał dla mieszkańców pakiet telefon+internet za 200 zł. ...

Czytaj więcej : Internet od zarządu | Odsłony : 5087 | Odpowiedzi : 12 | Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Tytuł: Zarządca chce poznać opinię innych, czy chcą go odwołać !?
Właściciele 5% udziałów złożyli wniosek o zmianę sposobu zarządu. Zawnioskowali o poddanie pod głosowanie takiej uchwały bez konieczności zebrania nadzwyczajnego, tylko z sugestią, żeby głosowanie to było po prostu na najbliższym zebraniu wspólnoty (można było spokojnie zebrać więcej głosów, ale ponieważ nie był to wniosek o nadzwyczajne zebranie, to odpuszczono). Czy zarządca miał obowiązek poddać pod głosowanie uchwałę na podstawie takiego wniosku?

W odpowiedzi członkowie wspólnoty otrzymali zaproszenie na zebranie z komentarzem:
Zarząd (powinno być ...

Czytaj więcej : Zarządca chce poznać opinię innych, czy chcą go odwołać !? | Odsłony : 6705 | Odpowiedzi : 17 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: BIEGŁY REWIDENT
Czy wspólnota ma prawo podjąć uchwałę w sprawie powołania biegłego rewidenta?
Ja uważam, że tak.
Jednak, jestem ciekawa Waszego zdania w tej sprawie....

Moja wspólnota podjęła taką uchwałę i kto ją zaskarżył, jak myślicie?
Oczywiście, członkowie byłego zarządu. :>

Czytaj więcej : BIEGŁY REWIDENT | Odsłony : 9684 | Odpowiedzi : 26 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: z zimną wodą sprawa od lat
Witam!
Jestem członkiem wspólnoty mieszkaniowej od 2006 roku. w Tym właśnie roku we wspólnocie na 32 lokale 5 było nieopomiarowanych. Po kilku remontach opomiarowałem się z końcem marca 2007. Pobierano ode mnie ryczałtem za 12 m3 opłatę za wodę i kanalizację.

I oto nadeszło rozliczenie za wodę na początku 2007. Różnica między licznikiem wspólnym a ryczałtami+wskazania liczników wyniosła około 30%. Zarządca wspólnoty całą różnicę rozliczył (podpierając się wg siebie regulaminem wspólnoty) na 5 nieopomiarowanych lokali, ...

Czytaj więcej : z zimną wodą sprawa od lat | Odsłony : 2726 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Zameldowanie u Babci i wykup mieszkania komunalnego ..
Witam
Mam takie pytanie , czy moge zameldowac sie u babci podczas tego jak zlozyla wniosek o wykup mieszkania ? Czy to pokomplikuje cala sprawe wykupu ?

Z góry dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam

Czytaj więcej : Zameldowanie u Babci i wykup mieszkania komunalnego .. | Odsłony : 4307 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

[ Liczba tematów: 5267 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 527

Ostatni 10 aktywny temat

Obyczaje we wspólnocie mieszkaniowej

Nie ma nowych postów Zarząd wspólnoty odmawia wymiany drzwi wejściowych do klatki

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Wszystko o strychach i zmianach przeznaczenia innych części wspólnych nieruchomości

Nie ma nowych postów zabudowa wnęki korytarza - uchwała

Wyświetl najnowszy post

Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Nie ma nowych postów Ewidencja noty obciążeniowej

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów loggia i podatek od nieruchomości

Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów pozwolenie na sprzedaż alkoholu zawarte w akcie notarialnym
Wyświetl najnowszy post

Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego

Nie ma nowych postów Odwołanie Zarządu przez Sąd

Wyświetl najnowszy post

Zarządca i administrator

Nie ma nowych postów niepoprawne zaległe rozliczenie poprzedniego zarządcy

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Zarządca czy administrator? Brak umowy o zarządzanie
Wyświetl najnowszy post

Zebrania, głosowania i inne procedury

Nie ma nowych postów sposób informowania o uchwale do przegłosowania

Wyświetl najnowszy post

Uchwały, regulaminy, statuty

Nie ma nowych postów CO - rozliczenie
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 85447 | Liczba tematów: 7930 | Liczba użytkowników: 6337

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
USTAWA
O WŁASNOŚCI LOKALI
tekst jednolity ogłoszony
w dniu 18.11.2015 r.
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece