Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 23-11-2014, 21:37

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 4529 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 453

Wiadomość
 Tytuł: sprawozdanie roczne finansowe odmowa podpisania
Witam

Czy można odmówić podpisania sprawozdania rocznego ( uzasadnienie) i jaki mogą być tego konsekwencje?

Czytaj więcej : sprawozdanie roczne finansowe odmowa podpisania | Odsłony : 13250 | Odpowiedzi : 26 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: podanie do zarzadu wspolnoty?
Witam serdecznie,
Odwiedzilismy z zona zarzad wspolnoty w celu zaadaptowania strychu. Odeslno nas pod wyznaczone adresy wspolnot, ktore sa zainteresowane oddaniem strychu wzamian za przelozenie dachu badz remont klatki schodowej. Po obejzeniu kilku wybralismy jeden naprawde interesujacy, gdzie wiemy, ze mieszkancy sa jak najbardziej przychylni do oddania strychu. Nie wiemy tylko jak wygladaja dalsze procedury. Czy mamy napisac podanie do zarzadu, czy umowic sie na spotkanie z lokatorami na obradach wspolnoty? Prosze o jakie kolwiek ...

Czytaj więcej : podanie do zarzadu wspolnoty? | Odsłony : 4244 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Spółdzielnia a Wspólnota
Witam,mieszkam w bloku mieszkalnym (12 mieszkań} należącym do Spółdzielni, 3 mieszkania mają wyodrębnioną własność między innymi i ja,nie jestem Członkiem tej Spółdzielni ( za sprawą Prezesa i jemu podobnym-byłem aktywnym i nie wygodnym Członkiem),dlatego też mam pytanie,czy Zarządca(Zarząd Spółdzielni) tej nieruchomości, w której mieszkam powinien zwoływać zebranie mieszkańców raz w roku?Z mocy Ustawy to jest Wspólnota. Pozdrawiam.

Czytaj więcej : Spółdzielnia a Wspólnota | Odsłony : 8782 | Odpowiedzi : 11 | Forum : Spółdzielnia - Wspólnota. Różnice

Tytuł: Umowa na gaz i prąd dla wspólnoty
Obecnie w mojej wspólnocie mieszkaniowej faktury za gaz do kotłowni i prąd do latarni na parkingu, klatek schodowych itd. wystawiane są na developera od którego kupiliśmy mieszkania, czy prawo nie wymusza w jakiś sposób aby po zawiązaniu się wspólnoty umowy na te media były zawarte i wystawiane na wspólnotę mieszkaniową? W końcu nie jest powiedziane, że developer będzie naszym zarządcą na zawsze...

Jeśli jest jakiś przepis/ustawa itd. to bardzo proszę o podanie źródła.

Czytaj więcej : Umowa na gaz i prąd dla wspólnoty | Odsłony : 3279 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Umowa z zarządca - czy jest ważna?
Czy umowa na zarządzanie jest ważna, jeśli zarząd wspólnoty nie podpisał takiej umowy, a została podjęta jedynie uchwała wspólnoty o wyborze zarządcy?

Czytaj więcej : Umowa z zarządca - czy jest ważna? | Odsłony : 8351 | Odpowiedzi : 18 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Zarządca nieprawidłowo oblicza koszty C.O.
Witam.
W moim bloku od grudnia istnieje wspólnota mieszkaniowa.
Zarządcą wspólnoty jest developer od którego kupiliśmy mieszkania (powiedział, że ustawa wymaga aby był zarządca - czy to prawda? - blok ma 52 mieszkania).
Nie możemy wymusić na zarządcy prawidłowego rozliczania ciepła.
Jego rozliczenia polegają na zsumowaniu faktur kosztów jakie generuje kotłownia, spisaniu liczników ciepła wszystkich mieszkańców (np. 170GJ) i podzieleniu kosztów przez ilość gigadżuli, z czego wychodzi mu koszt wyprodukowania jednego GJ. Taki sposób uniemożliwia ...

Czytaj więcej : Zarządca nieprawidłowo oblicza koszty C.O. | Odsłony : 3249 | Odpowiedzi : 7 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Rozliczenie wody.
Witam, mam pytanie dotyczące rozliczenia wody.
Wspólnota składa się z dwóch bydynków ( A i B), w obu znajduje sie licznik głowny wody, każdy z mieszkańców jest ryczałtowcem. Oba budynki chcą się w najbliższym czasie rozdzielić- gdzyż mieszkańcy budynku A nie chcą się dzielić kosztami z drugim budynkiem.
Budynek A zużył w ciągu roku mniej wody niż wyniosła prognoza ryczałtowa, natomiast budynek B zużył więcej wody niż zostało zaprognozowane ( odczyty końcowe).
Przychody oraz koszty ...

Czytaj więcej : Rozliczenie wody. | Odsłony : 19713 | Odpowiedzi : 43 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: uchwała o funduszu remontowym - udziały czy m2?
Witam.
Jak już pisałem w jednym z postów ( http://www.wspolnota.net.pl/viewtopic.p ... sc&start=0 ) chcę „małą” wspólnotę w której posiadam lokal troszkę prawnie „wyprostować” :). Mam zatem pytanie odnośnie składek, czy składka na fundusz remontowy musi być składka od udziałów czyli od metra kwadratowego powierzchni użytkowej lokali wyodrębnionych i nie wyodrębnionych?? Jak to wygląda waszych wspólnotach, i czy ma ktoś przykładowe wzoru ...

Czytaj więcej : uchwała o funduszu remontowym - udziały czy m2? | Odsłony : 7616 | Odpowiedzi : 7 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: Członek zarządu żąda wynagrodzenia 5 lat wstecz
witam

W mojej wspólnocie członek zarządu, który sam złożył rezygnacje a zajmował sie sprawami księgowymi żąda od nas kwoty 9 tys. z (45 miesięcy x 200 zł) z tytułu wykonywanej swojej pracy powołuje sie na artykuł:
Art. 28. Właściciel lokalu pełniący obowiązki członka zarządu może żądać od wspólnoty wynagrodzenia odpowiadającego uzasadnionemu nakładowi pracy
W piśmie skierowanym do obecnego zarządu straszy nas postępowaniem sądowym o ile mu nie zapłacimy, prace do dnia złożenia rezygnacji wykonywał społecznie ...

Czytaj więcej : Członek zarządu żąda wynagrodzenia 5 lat wstecz | Odsłony : 16334 | Odpowiedzi : 41 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Automaty a pozwolenie !!!
Witam, mam pytanie : jesteśmy małą wspólnotą 6 lokali pierwsze i drugie piętro lokale mieszkalne na dole dwa sklepy monopolowe a w jednym z nich osoba która dzierżawi go wstawiła dwa automaty do gier hazardowych nie pytając nikogo o zgodę i nie zasięgając opini z wspólnoty?! a jak wiadomo lokalizacja tego typu "rozrywki" niesie za sobą następne skutki ujemne dla nas mieszkanców tym bardziej że budynek pełni funkcję mieszkalno-usługową a nie na odwrót.
Czy na ...

Czytaj więcej : Automaty a pozwolenie !!! | Odsłony : 6555 | Odpowiedzi : 9 | Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

[ Liczba tematów: 4529 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 453

Ostatni 10 aktywny temat

Pozostałe sprawy techniczne

Nie ma nowych postów Wymiana zamka i ilość kluczy na mieszaknie
Wyświetl najnowszy post

Wszystko o strychach i zmianach przeznaczenia innych części wspólnych nieruchomości

Nie ma nowych postów ZAMIANA PIWNIC W DWÓCH LOKALACH JEDNEGO WŁAŚCICIELA ?
Wyświetl najnowszy post

Remonty i modernizacje

Nie ma nowych postów naprawa cieknącego dachu

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Uchwały, regulaminy, statuty

Nie ma nowych postów Uchwała w sprawie wypowiedzenia uchwały-czy jest coś takiego

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Jak podliczyć głosy?
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Regulamin Wspólnoty Mieszkaniowej
Wyświetl najnowszy post

Zarządca i administrator

Nie ma nowych postów Wypowiedzenie umowy -co dalej?
Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów Wykup części nieruchomości od gminy
Wyświetl najnowszy post

Zebrania, głosowania i inne procedury

Nie ma nowych postów Pozew o stwierdzenie nieistnienia uchwał WM w obrocie prawn.

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Kto decyduje o zmianach w instalacji C.O. ?
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 78283 | Liczba tematów: 6987 | Liczba użytkowników: 5931

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów