Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 20-09-2014, 09:54

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 4475 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 448

Wiadomość
 Tytuł: Protokoły z zebrań zarządu
Czy zarząd ma obowiązek sporządzać protokoły ze swoich posiedzeń? Co jeśli nie sporządza żadnych protokołów ze spotkań? Jeżeli protokoły są to jaką mają wartość prawną? Czy są dokumentem jedynie ułatwiającym wewnętrzną pracę i ustalenia zarządu czy powinny być traktowane jako oficjalne dokumenty wspólnoty, które można ananlizować i na tej podstawie oceniać poszczególnych członków zarządu.

Czytaj więcej : Protokoły z zebrań zarządu | Odsłony : 2823 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: zebranie kilka pytan
Witam, w zwiazku z tym ze za kilka dni mamy zebranie roczne mam kilka pytan:
1.czy podajac na zebraniu nazwiska dluznikow wobec wspolnoty nie naruszamy ustawy o ochronie danych osobowych? czyli czy na zebraniu mozna podac ze pan xyz ma takie i takie zadluzenie wobec wspolnoty, czy nalezy podac ogolnie ze zadluzenie jest na taka i taka kwote??
2. Czy jezeli na zebraniu sa wlasciciele posiadajacy 70% udzialow i podejma jakas uchwale wiekszoscia glosow to ...

Czytaj więcej : zebranie kilka pytan | Odsłony : 11260 | Odpowiedzi : 29 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: wliczanie piewnicy w metraż czynszu
Witam! Mam takie pytanie, zarządca wspólnoty od niedawna wliczył piewnicę do metrażu mieszkania, chodzi mi tu głównie o pozycję taką jak "Energia cieplna" która wzrosła przez to wszystko a przecież piewnic (czy np. garażów) nie ogrzewa się... jak to jest też z resztą pozycji jeśli chodzi o piwnicę? Które powinn być naliczane a które nie ?

Czytaj więcej : wliczanie piewnicy w metraż czynszu | Odsłony : 2698 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: zmiana zarządu wspólnoty w nowym bloku - kilka niejasności
Witam! Możliwe że niektóre problemy które poruszę mogły być poruszane... ale weruję forum od wczoraj i nie na wszystko znalazłem odpowiedź...

Sprawa wygląda następująco, jesteśmy wspólnotą nowego osiedla, zarząd powierzony był w aktach notarialnych firmie żony Pana developera (sprzeczność interesów :)). Dlatego chcemy zmienić sposób zarządu na członków naszej wspólnoty. Zbliża się termin zebrania corocznego dlatego chcieli byśmy zrobić to na tym zebraniu. Wiem że musimy powołać ...

Czytaj więcej : zmiana zarządu wspólnoty w nowym bloku - kilka niejasności | Odsłony : 6657 | Odpowiedzi : 18 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Komu wystawić rozliczenie?
Witam uprzejmie wszystkich !

Chciałbym zapytać komu mam wystawić rozliczenie miesięczne przykładowo na lokal 4c/3 którego właścicielem jest Pan Ireneusz Z. a mieszka i płaci za ten lokal najemca Edward D.

Ponadto Pan Edward D. domaga się rozliczenia miesięcznego bo miasto chce mu dopłacać do lokalu ( dodatek mieszkaniowy ). Dodam tak na marginesie że u nas zawsze wystawialiśmy właścicielowi mieszkania rozliczenie bez względu na to kto wynajmuje lokal.

Proszę o podpowiedź !

Czytaj więcej : Komu wystawić rozliczenie? | Odsłony : 1718 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: właściciel lokalu nie chce przyjąć zawiadomienia o zebraniu
20.02.2009 mamy zebranie założycielskie, jeden z właścicieli (największy udział) twierdzi, że udział we wspólnocie jest nieobowiązkowy i już na wstępie się wypisuje... Ma osobne wejście do budynku, nie stać go itp... Dziś (10.02.2009) doręczyłam (bez świadków) zawiadomienie o zebraniu - nie podpisał potwierdzenia odbioru - wcześniej zapewniał, że podpisze, oświadczył, że nie odbierze pisma poleconego, które wyślę jutro (polecony priorytet). Co w takiej sytuacji?

Proszę o szybką pomoc

Czytaj więcej : właściciel lokalu nie chce przyjąć zawiadomienia o zebraniu | Odsłony : 5005 | Odpowiedzi : 11 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: ważność uchwały
Witam!

Jesteśmy wspólnotą złożoną z 9 lokali (7 wykupionych mieszkań i 2 należące do gminy). Chciałam zapytać o ważność uchwał podejmowanych większością głosów w drodze indywidualnego zbierania podpisów.

Sprawa wygląda tak, iż głosując nad uchwałą 6 członków wspólnoty (z 7) jest zawsze zgodnych i głosujących - za, gmina przychyla się do woli większości. Mamy problem z jedną z osób, która notorycznie jest przeciw wszystkim sprawom dotyczącym wspólnoty. Jak do tej pory sporządzano adnotację.że ta osoba ...

Czytaj więcej : ważność uchwały | Odsłony : 17837 | Odpowiedzi : 38 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: zakup mieszkania w kamienicy i ryzyko związane z remontem
witam wszystkich :>

mam bardzo ważną dla mnie kwestię do rozwiązania, i liczę na Waszą wiedzę oraz doświadczenie.
mogę kupić mieszkanie za rozsądną cenę w budynku gdzie znajduje się 10 mieszkań. 9 mieszkań należy do jednego właściciela, który zresztą odzyskał budynek należący niegdyś do jego rodziny. człowiek ten od dłuższego czasu nie może dogadać się z właścicielem mieszkania, które właśnie chcę kupić. mieszkanie to ma księgę wieczystą. ...

Czytaj więcej : zakup mieszkania w kamienicy i ryzyko związane z remontem | Odsłony : 11974 | Odpowiedzi : 25 | Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Tytuł: zatrudnienie zarządcy licencjonowanego na umowę zlecenie
Witam, mam nastepujące pytanie:
Chcę prowadzić usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami. Nie posiadam jeszcze licencji. Czy mogę zatrudnić na umowę zlecenie licencjonowanego zarządcę i np podpisywać ze wspólnotami umowę na zarządzanie nieruchomościami? Czy zarządca musi byc na umowie o prace?
Dziekuje za informacje.

Czytaj więcej : zatrudnienie zarządcy licencjonowanego na umowę zlecenie | Odsłony : 4859 | Odpowiedzi : 9 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Obowiazki odchodzącego zarządu
Zrezygnowałam z pełnienia funkcji zarządu. Jakie są moje obowiązki;
Cofnięcie pełnomocnictw w banku?;Przedstawienie sprawozdania z działalności w tym finansowego? A może to należy do nowego zarządu a sprawozdanie do administratora?
Slawana

Czytaj więcej : Obowiazki odchodzącego zarządu | Odsłony : 3817 | Odpowiedzi : 12 | Forum : Zarząd wspólnoty

[ Liczba tematów: 4475 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 448

Ostatni 10 aktywny temat

Wszystko o strychach i zmianach przeznaczenia innych części wspólnych nieruchomości

Nie ma nowych postów Zał. KW dla strychu, zmiana udziałó - odszkodowanie?
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Ilość głosów w wykupie strychu
Wyświetl najnowszy post

Zarządca i administrator

Nie ma nowych postów Kto powinien być stroną w umowie o administrowanie??

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Obyczaje we wspólnocie mieszkaniowej

Nie ma nowych postów lawki
Wyświetl najnowszy post

Pozostałe sprawy techniczne

Nie ma nowych postów zimno w mieszkaniu

[ Przejdź na stronę: 1 ... 10, 11, 12 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Oszustwo w pobieraniu centr. ogrzewania - kto jest winny?

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Podłączenie ciepła z PEC do budynku Wspólnoty
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów założyć podzielnik C.O. czy nie?

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Grzyb na ścianie

Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Nowa instalacja w budynku a prawa właściciela lokalu
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 77792 | Liczba tematów: 6925 | Liczba użytkowników: 5894

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów