Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 30-08-2014, 12:09

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 4461 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 447

Wiadomość
 Tytuł: członek zarządu wspólnoty spoza grona właścicieli
Czy członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej (osoba fizyczna) spoza grona właścicieli musi posiadać licencję zarządcy nieruchomości? Jeśli tak , to jakie przepisy prawa o tym stanowią?

Czytaj więcej : członek zarządu wspólnoty spoza grona właścicieli | Odsłony : 6196 | Odpowiedzi : 17 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: na jakie konto wpisać zwrot nadpłaty podatku za 2007?
Witam,
już jako "księgowa", administrator i członek zarządu w jednym daję sobie jakoś radę rok drugi.
Właśnie sprawdzam i porządkuję konta przed zamknieciem roku, no i pracuję nad sprawozdaniem finansowym oraz bilansem za 2008

Bardzo proszę doświadczonych w księgowości o poradę.
W ciągu roku pojawiła mi się wpłata na konto bankowe z tytułu zwrotu nadpłaty za podatek 2007 (płacimy kwartalnie i ostatni kwartał jak wiadomo płaci się wg wysokości 3 kwartału). Nie wiedząc co z ...

Czytaj więcej : na jakie konto wpisać zwrot nadpłaty podatku za 2007? | Odsłony : 5882 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Jaki jest średni koszt serwisu wind
Witam,

Moje pytanie dotyczy wind. Duża wspólnota. Mamy 9 w miarę nowoczesnych rocznych wind każda ma po 8 przystanków. Windy są jeszcze na gwarancji ale wymagają firmy która je serwisuje, czyli naprawia bieżące rzeczy i obsuguje pogotowie (części są płatne osobno). Robi to ich producent i jednocześnie gwarant. Płacimy 310 zł netto/sztukę miesięcznie co x8 wind i x12 miesięcy daje sporą kwotę. Inne firmy niechętnie chcą się podjąć współpracy, bo mają długi okres oczekiwania na ...

Czytaj więcej : Jaki jest średni koszt serwisu wind | Odsłony : 16279 | Odpowiedzi : 28 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Uchwała 3 czlonków zarządu
Witam
Czy przy uchwale w trybie indywidualnego zbierana głosów, 1 właściciel = 1 glos oprócz wiekszosci glosow właścicieli aby uchwała była ważna potrzeba 2 głosów z 3 członków zarządu czy wystarczy tylko jeden głos????
Prosze o szybka odpowiedz Pozdrawiam i z gory Dziekuje

Czytaj więcej : Uchwała 3 czlonków zarządu | Odsłony : 2484 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: Czy ważna jest uchwała??
Witam,
na zebraniu właścicieli podjęliśmy uchwałę o ogrodzeniu terenu wspólnoty. Miasto mające 37% udziałów głosowało na NIE, reszta właścicieli na TAK. Przedstawicielka miasta powiedziała na zebraniu, że miasto jest przeciw, jednak na protokole głosowania podpisała się w rubryce ZA. Czyli była przeciw, ale za :)
Kilka dni po głosowaniu oważ pani z miasta dowiedziała się od administratora, że podpisała się w złej rubryce i poszła do biura ...

Czytaj więcej : Czy ważna jest uchwała?? | Odsłony : 2943 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: zarząd - samowolka czy zgodnie z prawem
Witam Państwa
Mam kilka pytań, otóż, dowiedziałam sie, ze w bloku, w którym jestem właścicielem mieszkania zmienił się zarząd
1. Nie byłam informowana o zebraniu, na którym ten zarzad został zmieniony (pani twierdzi, że ma większośc głosów)
2. Zwróciłam sie do tego zarzadu z prośba o pismo, w którym jest informacja, ze stary zarząd został odwołany i z jakiego powodu.
Pani karze przysłać pismo, a zarzad sie ustosunkuje. Czy wolno jej mi odmówić?

Pilnie prosze ...

Czytaj więcej : zarząd - samowolka czy zgodnie z prawem | Odsłony : 4071 | Odpowiedzi : 8 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Obowiązek naprawy AZARTu.
Dziś odwiedził mnie jeden z lokatorów i zapytał czy da się coś zrobić,
żeby sygnał z AZARTu był lepszy?
Szczerze powiem zabił mi ćwieka, bo, z tego co pamiętam, nigdy
w czynszu nie było takie pozycji jak konserwacja AZARTu,
ani kiedy zarządzała nami Gmina, ani teraz.
Wiem, że można wezwać technika, który może zająć się problemem,
ale wtedy rodzą się pytania.
Kto ma za to zapłacić?
Czy zarząd wspólnoty ma obowiązek dostarczyć dobry
sygnał telewizyjny ...

Czytaj więcej : Obowiązek naprawy AZARTu. | Odsłony : 5063 | Odpowiedzi : 9 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Rozliczenie funduszu remontowego w spółdzielni
Czy jako członek spółdzielni posiadający prawo odrębnej własności mogę się zwrócić o przedstawienie rocznego rozliczenia funduszu remontowego dla naszej nieruchomości?
Po nowelizacji ustawy fundusz remontowy jest przypisany tylko dla danej nieruchomości.
Czy mylę się w tym temacie?

Czytaj więcej : Rozliczenie funduszu remontowego w spółdzielni | Odsłony : 7483 | Odpowiedzi : 13 | Forum : Zarządzanie nieruchomościami spóldzielczymi

Tytuł: Zarząd wspólnoty podejmuje decyzje bez wiedzy lokatorów ???
Czy zarząd wspólnoty mieszkaniowej moze bez wiedzy lokatorów podejmować decyje o tworzeniu ogrodzeń w róznych miejscach na osiedlu. Osiedle składające sie z dwóch duzych bloków nie jest ogrodzone ale rada nadzorcza postanowiła zagrodzić połowę osiedla zabierając wszystkim mieszkańcom droge chodnikowa jaką chodzili przez 20 lat na ogromny plac zabaw ! Podczas kiedy plac zabaw można ogrodzić tworząc ogrodzenie przed chodnikiem, pozostawiając ten chodnik wszystkim mieszkańcom wolny od ogrodzenia... Czy rada nadzorcza może tak bez wiedzy ...

Czytaj więcej : Zarząd wspólnoty podejmuje decyzje bez wiedzy lokatorów ??? | Odsłony : 20795 | Odpowiedzi : 56 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: problemy z rozliczaniem wody
Witam
Jako wspólnota stawiamy pierwsze kroki. I już na poczatku pojawił się problem z umową o dostarczanie wody. Ponieważ w budynku nie ma zbiorczego wodomierza dotychczasowy administrator zaproponował rozliczanie ryczałtowe /tj 3 m3 od osoby/. Co prawda obiecano nam że takowy licznik w miarę możliwości technicznych zostanie założony w najbliższym czasie /do pół roku/. Właściciele posiadający własne wodomierze nie wyrażają zgody na rozliczanie ryczałtowe. W tej sytuacji różnice trzeba będzie pokrywać z przychodów, które w ...

Czytaj więcej : problemy z rozliczaniem wody | Odsłony : 3025 | Odpowiedzi : 7 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

[ Liczba tematów: 4461 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 447

Ostatni 10 aktywny temat

Pozostałe sprawy techniczne

Nie ma nowych postów Pozwolenie na montaż płyty indukcyjnej ?

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Remonty i modernizacje

Nie ma nowych postów OCIEPLENIE TYLNEJ ŚCIANY KAMIENICY-PROSZĘ O POMOC
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów remont elewacji
Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Ogrzewanie C.O we wspólnocie
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Ogrzewanie suteryny wspólnym C.O.
Wyświetl najnowszy post

Zarządca i administrator

Nie ma nowych postów spór z zarządcą
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Zarządca ustanowiony w pierwszym akcie notarialnym
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Nieuczciwy Zarządca

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Nie ma nowych postów Pozew o nakazanie wspólnocie udzielenia informacji
Wyświetl najnowszy post

Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Nie ma nowych postów Rozliczenie wody z drugą Wspólnotą
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 77659 | Liczba tematów: 6907 | Liczba użytkowników: 5882

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów