Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 31-07-2014, 19:33

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 4444 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 445

Wiadomość
 Tytuł: Kilka pytań
Opis sytuacji:Deweloper wybudował i sprzedał mi lokal na podstawie "Umowy o wybudowanie lokalu mieszkalnego". Obecnie na wspólnotę składa się kilka budynków oraz znajdujący się pod nimi parking wielostanowiskowy będący w całości własnością dewelopera, który zamierza sprzedawać miejsca postojowe. Jest on w tej chwili nieużywany. Inni aktorzy dramatu to: praktycznie ubezwłasnowolniona przez dewelopera firma zarządzająca wspólnotą, trzyosobowy zarząd w którym mieszkańcy mają 2 osoby oraz mieszkańcy którzy w sumie mają ok 35% udziałów w NW i ...

Czytaj więcej : Kilka pytań | Odsłony : 6904 | Odpowiedzi : 16 | Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Tytuł: udział bez lokalu, jak naliczać składki?
Pomocy! W lutym chcemy zrobić pierwsze zebranie zebranie i powołać zarząd (duża współnota 11 mieszkań, na wsi, musimy próbować sami)

Dane o budynku:
1. Pierwszy właściciel to skarb państwa,
2. 1995 rok budynek przejmuje Instytut Zootechniki na mocy ustawy o zmianie ustawy o jednostkach badawczo-rozwojowych...
3. od 1997 Instytut Zootechniki sprzedaje mieszkania (9 mieszkań)
4. Dwa mieszkania Instytut przekazuje nieodpłatnie Gminie.

Stan aktualny:
Gmina udział 13,69%
właściciele udział 80,13%
Instytut Zootechniki UDZIAŁ 6,18% (NIE MA ...

Czytaj więcej : udział bez lokalu, jak naliczać składki? | Odsłony : 13639 | Odpowiedzi : 32 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: Zebranie roczne
We wrześniu zeszłego roku zrezygnowaliśmy z zarządcy naszego budynku. Dodatkowo w czercu zmenił się zarząd wspólnoty mieszkaniowej.
Czy na zebraniu rocznym obecny zarząd powinien zdać sprawozdanie z całego zeszłego roku czy z okresu swojej działalności? Oczywiście był przy zmianie zarządu jakiś bilans otwarcia oraz przejęto dokumenty od zarządcy we wrześniu

Czytaj więcej : Zebranie roczne | Odsłony : 7180 | Odpowiedzi : 15 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: Wydanie dokumentów do wglądu.
Jak zmusić "przewodniczącego" zarządu do wydania do wglądu innym
członkom zarządu dokumentów dotyczących wspólnoty, np. faktur i uchwał
wraz z listą z podpisami właścicieli?

Czytaj więcej : Wydanie dokumentów do wglądu. | Odsłony : 24155 | Odpowiedzi : 51 | Forum : Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego

Tytuł: Program do obsługi księgowej
Witam wszystkich! Proszę o pol;ecenie programu do obsługi ksiegowej wspólnoty. Do tej pory robiliśmy to ręcznie.... ale trzeba "trochę" techniki wprowadzić... Pozdrawiam

Czytaj więcej : Program do obsługi księgowej | Odsłony : 1691 | Odpowiedzi : 0 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: ZARZĄD a UCHW. ZEBR. CZŁ WSP
.
Istnieje prawomocnie przegłosowana Uchała Rocznego Zebrania Czł. Wsp. o dokonaniu przez Wsp. pewnych działań, wymagająca jakichś nakładów finansowych.
W planie gospodarczym zarezerwowano i przegłosowano na to środki finansowe.

Obecny, częsciowo zmieniony Zarząd Wsp. stwarza trudnosci w realizacji Uchwały,
rozważając inne, kontrowersyjne i dyskusyjne wizje załatwiania sprawy dla
rzekomych oszczędnosci.

Pytanie: czy w opisanej sytuacji Zarząd jest zobowiązany do wykonania Uchwały Czł Wsp?

Czytaj więcej : ZARZĄD a UCHW. ZEBR. CZŁ WSP | Odsłony : 2347 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: PIT - 8C
Chciałby zapytać czy składając informację o wynagrodzeniu dla zarządu za 2008 rok na podstawie uchwały i nie zawieraliśmy żadnej umowy o pracę lub innej to składamy jak co roku PIT-8C.

Czy w tej kwestii coś nowego ustawodawca wymyślił ?????????

Proszę o podpowiedź

Moja zapytanie stąd że pobierając druki nie dostałem druku PIT-8C a tylko PIT-11 i wyraźnie zostało wskazane że mamy taki druk złożyć ????????????

Nie bardzo rozumiem !

Czytaj więcej : PIT - 8C | Odsłony : 3156 | Odpowiedzi : 1 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Uchwała!proszę o ocenę!!!
Uchwała Nr 1 / 2008

właścicieli lokali nieruchomości położonej w .................w sprawie zatwierdzenia zaliczek miesięcznych na bieżące utrzymanie nieruchomości. Na podstawie art. 22 ust. 3 pkt 1, 2 i 3 ustawy o własności lokali z dnia 24 czerwca 1994 r. (Dz.U. Nr 85, poz. 388 z późn. zm.) postanawiamy:

§ 1

1. Na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością wspólną w 2009r. ustala się jednostkową stawkę zaliczki miesięcznej na fundusz eksploatacyjny w wysokości 0,10gr od udziału w ...

Czytaj więcej : Uchwała!proszę o ocenę!!! | Odsłony : 7503 | Odpowiedzi : 11 | Forum : Pliki, formularze, wzory umów itp.

Tytuł: Nowy wymiar opłat ????
WItam

Ja mam nową ciekawostkę.
U mnie we Wspólnocie Administrator (nie wiem czy i na jakiej zasadzie uzgodnił z Zarzadem ????) powrzucał dzisiaj nam do skrzynek pocztowych Nowy Wymiar opłat od 01.01.2009 roku.
Zmieniła się wyskość Zaliczek na świadczenia ???? - chyba na coś innego powinnobyć napisane. Podniesione są stawki na wywóz nieczystości .
O co chodzi - czy bez uchwały mozna cos takiego zrobic ????

To juz chyba jakś paranoja ??? ...

Czytaj więcej : Nowy wymiar opłat ???? | Odsłony : 20895 | Odpowiedzi : 62 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: nadpłaty a CIT-8, proszę o opinie
czy nadpłaty zaliczek, które zwracam właścicielom po rozliczeniu roku, wykazuję jako przychód w CIT-8?
np:
przychody 120.000
koszty 110.000
zaliczki do zwrotu 10.000

Wykazuję przychody 120 czy 110 tysiecy?

Moja wątpliwość jest stąd, że te nadpłaty wracają do właścicieli. Jeśli wykażę wszystkie zaliczko w CIT-8 to 10 tys będzie dochodem. Aby był zwolniony z podatku musi zostac przekazany na zasoby mieszkaniowe. A co jesli oddam mieszkancom - czy to jest gospodarka zasobami mieszkaniowymi.

Zamotałam sie, ...

Czytaj więcej : nadpłaty a CIT-8, proszę o opinie | Odsłony : 6468 | Odpowiedzi : 6 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

[ Liczba tematów: 4444 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 445

Ostatni 10 aktywny temat

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów jak przeprowadzić wyłączenie współwłasności
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Samowolne dokładanie grzejników.
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Pomieszczenia przynależne-piwnica.
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Naprawa dachu na klatce schodowej

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4 ]

Wyświetl najnowszy post

Zebrania, głosowania i inne procedury

Nie ma nowych postów SPRAWOZDANIE ROCZNE-brak podpisu zarządu
Wyświetl najnowszy post

Moja Wspólnota

Nie ma nowych postów Serwis społecznościowy dla wspólnot (i nie tylko) - za darmo
Wyświetl najnowszy post

Zarządca i administrator

Nie ma nowych postów Wynagrodzenie Administratora.
Wyświetl najnowszy post

Wszystko o strychach i zmianach przeznaczenia innych części wspólnych nieruchomości

Nie ma nowych postów adaptacja strychu współwłaśność ze wskazaniem
Wyświetl najnowszy post

Ubezpieczenia

Nie ma nowych postów Odmowa usunięcia zacieków przez administrację
Wyświetl najnowszy post

Zarząd wspólnoty

Nie ma nowych postów Kompetencje zarządu
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 77500 | Liczba tematów: 6890 | Liczba użytkowników: 5875

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów