Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 26-05-2015, 07:26

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 4733 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 474

Wiadomość
 Tytuł: KW spółdzielnia a wyodrębniona własność
spółdzielnia zapewnia że większość lokali w budynku ma przeniesione prawo własności ale w KW grunt pod budynkiem to użytkowanie wieczyste a użytkownikiem jest spółdzielnia
moje pytanie to

1. czy w KW gruntu nie ma wpisów o odrębnych własnościach lokali ?

2. skoro większość ma wyodrębnioną własność to można powołać wspólnotę mieszkaniową gdzie spółdzielnia była by mniejszościowym członkiem ?

Czytaj więcej : KW spółdzielnia a wyodrębniona własność | Odsłony : 10195 | Odpowiedzi : 10 | Forum : Spółdzielnia - Wspólnota. Różnice

Tytuł: Rozliczenie za wodę
Witam. Proszę o pomoc. Mam nadzieję że pomożecie mi zrozumieć dla mnie niejasny sposób obliczania płatności za ciepłą wodę.
Zryczałtowana stawka miesięczna za ciepłą wodę wynosi 12,02 zł.
Zryczałtowana stawka miesięczna za zimną wodę wynosi 7,06 zł.
Przykład zużyłam 100 m3 wody - ciepłej i zimnej.
W tym 60 m3 - zimna woda i 40 m3 - ciepła woda.
Spółdzielnia wylicza to w ten sposób :
100m3 x 7,60 = 760
podgrzanie wody 40m3 x ...

Czytaj więcej : Rozliczenie za wodę | Odsłony : 2683 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: ROZWIAZANIE WSPÓLNOTY
WITAM
CZY MOŻNA ROZWIĄZAĆ WSPÓLNOTE ?
CO TRZEBA ROBIĆ W TAKIEJ SPRAWIE ?

Czytaj więcej : ROZWIAZANIE WSPÓLNOTY | Odsłony : 10631 | Odpowiedzi : 20 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Jak zmienić istniejące uchwały?
Wspólnota posiada uchwałę o Statucie Wspólnoty. Jednak poprzedni zarządca ściągnął gotowy tekst z sieci i często treści mają się nijak do naszej wspólnoty lub nawet są nieprawdziwe.

Jak zmienić taką uchwałę? Czy można uchwalić uchwałę zmieniającą poprzednią uchwałę?

Druga uchwała dotyczy prowadzenia ewidencji księgowej nieruchomości. Powołuje się ona na przepisy rozporządzenia, które są już skreślone.
Chciałbym wykorzystując art.29 u.o.w.l. wprowadzić inne zasady. Jak wprowadzić nową uchwałę dotyczącą prowadzenia ewidencji pozaksięgowej kosztów zarządu nieruchomością wspólną oraz ...

Czytaj więcej : Jak zmienić istniejące uchwały? | Odsłony : 4793 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: Zewnętrzne rolety antywłamaniowe
Czy zainstalowanie zewnętrznych rolet antywłamaniowych wymaga zgody wspólnoty?

Wg mnie zgoda taka jest wymagana, bo związane jest to z elewacją zewnętrzną budynku, która stanowi nieruchomość wspólną. Nie wiem jednak jaka jest podstawa prawna.

Czy zgoda ma być udzielona w formie uchwały?

Czy montaż podlega zgłoszeniu w wydziale architektury w urzędzie miasta?

Czytaj więcej : Zewnętrzne rolety antywłamaniowe | Odsłony : 4851 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Remonty i modernizacje

Tytuł: Zarządca odmawia skopiowania dokumentów
Zarządca odmówił mi zrobienia kserokopii kosztorysów ofertowych remontu dachu (archiwalne). Chciałam zweryfikować zasadność wyboru oferty z biegłym. Musiałam napisać podanie (potwierdzone), zaś administratorka oświadczyła, że ma miesiąc na odpowiedz. Przecież nie mogę zrobić notatek z trzech ofert, bo po pierwsze nie znam się na tym, po drugie mam prawo zweryfikować to u rzeczoznawcy.
Moim zdaniem została wybrana zła oferta (dach zrobiono bez paroizolacji). Czy odmowa zrobienia kser ogranicza moje prawo do kontroli Zarządcy? ...

Czytaj więcej : Zarządca odmawia skopiowania dokumentów | Odsłony : 31057 | Odpowiedzi : 71 | Forum : Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego

Tytuł: rezygnacja z członkostwa w Zarządzie Wspólnoty
Witam
Czy po złożeniu na piśmie rezygnacji z członkostwa w Zarządzie przestaje nim być czy musi być podjęta jeszcze uchwała o moim odwołaniu aby skutecznie odejść z Zarządu???

Czytaj więcej : rezygnacja z członkostwa w Zarządzie Wspólnoty | Odsłony : 5263 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Prawo Budowlane - informacja dla zarządców i wspólnot
Niedawno znowelizowano Prawo Budowlanie i funkcjonuje w nim kilka zapisów które wydają się być istotne dla zarządców nieruchomości jak i dla wspólnot mieszkaniowych prowadzących bądź przymierzających się do działań remontowo-termomodernizacyjnych. Chodzi dokładnie o wymagalność nowych dokumentów w procesie inwestycyjnym

Po krótce:

Art. 57.
1. Do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o
udzielenie pozwolenia na użytkowanie inwestor jest obowiązany dołączyć:
1) oryginał dziennika budowy;
2) oświadczenie kierownika budowy:
a) o zgodności wykonania obiektu ...

Czytaj więcej : Prawo Budowlane - informacja dla zarządców i wspólnot | Odsłony : 2043 | Odpowiedzi : 1 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: Czy WM może zarabiać ?
Witajcie. Jestem nowy na forum i cieszę się, że jest, chociaż czytając, można dostać zawrotu głowy. Moje pytanie: czy WM może zarabiać np. poprzez umieszczenie reklamy na ścianie budynku lub dzierżawę terenu itp. Wiem, że kiedyś przepisy zabraniały. Drugie pytanie: czy mała wspólnota (40 mieszkań) może i czy się opłaca zostać Vat-cem. Pozdrawiam

Czytaj więcej : Czy WM może zarabiać ? | Odsłony : 2353 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Tryb głosowania 1 właściciel = 1 głos
Witam,

Czy jest możliwość (czy jest dopuszczalne?) aby bez zebrania, a wyłącznie w drodze indywidualnego zbierania głosów, zastosować tryb głosowania 1 właściciel = 1 głos?

Czytaj więcej : Tryb głosowania 1 właściciel = 1 głos | Odsłony : 5501 | Odpowiedzi : 12 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

[ Liczba tematów: 4733 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 474

Ostatni 10 aktywny temat

Pozostałe sprawy techniczne

Nie ma nowych postów Kto odpowiada za instalację deszczową i kanalizacyjną

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4 ]

Wyświetl najnowszy post

LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Nie ma nowych postów rachunek za internet we wspólnocie mieszkaniowej

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Nie ma nowych postów Aktualizacja rozliczenia za ogrzewanie za rok 2008-2009

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Jak chronić teren prywatny przed obcymi?
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Grzejnik - część wspólna ??

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów Miasto chce sprzedac teren z naszymi garazami

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów reklama-szyld
Wyświetl najnowszy post

Obyczaje we wspólnocie mieszkaniowej

Nie ma nowych postów Odmówienie dostępu do nieruchomości
Wyświetl najnowszy post

Zebrania, głosowania i inne procedury

Nie ma nowych postów ukaranie członka wspólnoty

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Wszystko o strychach i zmianach przeznaczenia innych części wspólnych nieruchomości

Nie ma nowych postów Wykup strychu - przymus oświadczenia woli?

[ Przejdź na stronę: 1 ... 4, 5, 6 ]

Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 80671 | Liczba tematów: 7248 | Liczba użytkowników: 6079

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów