Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 25-04-2015, 06:12

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 4707 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 471

Wiadomość
 Tytuł: zarząd odmawia wydania kopii pisma
Witam, do zarządu wpłynął na mnie donos od sąsiada. Donos został odczytany na spotkaniu wspólnoty ,ponieważ było w nim pełno pomówień, zarządałam kopii pisma. żeby się do niego ustosunkować .Zarząd kategorycznie odmówił , twierdząc ze pismo jest kierowane tylko do zarządu. Kilkakrotnie ponawiałam prośbę o wydanie kopii, w ostatniej odpowiedzi jaka dostałam, panie z zarządu odpowiedziały " Proszę podać podstawę prawną , z której wynika ,że zarząd jest zobowiązany do udostępnienia tej kopii." I co ...

Czytaj więcej : zarząd odmawia wydania kopii pisma | Odsłony : 11981 | Odpowiedzi : 19 | Forum : Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego

Tytuł: Niska frekwencja na zebraniach wspólnoty
Witam,

W mojej WM cierpimy na notoryczne lekceważenie zebrań Wspólnopty przez większość właścicieli lokali naszej WM. Przez ten proceder w zebraniach uczestniczy najwyżej 30 - 35% właścicieli. Taki stan rzeczy jest u nas od samego początku, czyli od 5 lat!

W marcu tego roku zmieniliśmy zarządcę i Zarząd. Mamy nadzieję, że ta sytuacja się zmieni na lepsze, bo "dzięki" poprzedniemu zarządcy i Zarządowi staliśmy się strasznie zaniedbaną Wspólnotą, która dodatkowo utraciła płynność finansową.

Na pierwsze ...

Czytaj więcej : Niska frekwencja na zebraniach wspólnoty | Odsłony : 4642 | Odpowiedzi : 11 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: Powierzenie zarządu zgodnie z art. 18.1 uwl
Wspólnota /powyżej 7 lokali/ ma wybrany zarząd. Czy po powierzeniu zarządu zgodnie z art. 18.1 uwl firmie zarządzającej - zarząd wybrany przez WM spośród właścicieli nadal działa ?

Czytaj więcej : Powierzenie zarządu zgodnie z art. 18.1 uwl | Odsłony : 3041 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Czy będzie więcej nieuków z licencjami zarządców?
Pytanie: Czy Ministerstwo Infrastruktury przewiduje przywrócenie egzaminów państwowych dla osób ubiegających się o pozyskanie licencji zawodowych na pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz na zarządcę nieruchomości? Czy również osoby z wykształceniem średnim będą mogły przystępować do egzaminu po spełnieniu wymogów ustawowych (kurs specjalistyczny uwzględniający minimum programowe plus obligatoryjna min. 6 miesięczna praktyka zawodowa)?

Olgierd Dziekoński - wiceminister infrastruktury pisze:
Ministerstwo Infrastruktury nie przewiduje przywrócenia egzaminów państwowych dla osób ubiegających się o nadanie licencji zawodowych pośrednika w obrocie nieruchomościami ...

Czytaj więcej : Czy będzie więcej nieuków z licencjami zarządców? | Odsłony : 19146 | Odpowiedzi : 56 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Czy pomieszczenia przynależne wpływają na udział?
Witam.
Jw, czyli 2 licencjonowanych zarządców udzieliło sprzecznych odpowiedzi.

Pomieszczenia przynależne (piwnice i komórki), sprzedane wraz z mieszkaniem, wpisane do aktu notarialnego (a raczej ich powierzchnnia) - powinny być uwzględnione przy wyliczeniu udziału w części wspólnej nieruchomości, czy nie?
Wspomniane a.n. ten udział explicite określają.

Czytaj więcej : Czy pomieszczenia przynależne wpływają na udział? | Odsłony : 2000 | Odpowiedzi : 1 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: wniosek o podjęcie uchwaly!!??
potrzebuje uchwałę że chce sie odłączyć od wspólnego ogrzewania

teraz tak:
czy trzeba zwołać zebranie, czy wystaczy że prezes spółdzielni napisze uchwałę a ja pozbieram indywidalnie podpisy!!??

z tego co wiem to trzeba złozyc jakiś wniosek, jak on powinien brzmieć??

Czytaj więcej : wniosek o podjęcie uchwaly!!?? | Odsłony : 2070 | Odpowiedzi : 1 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: Powierzenie zarządu osobie prawnej
Mam pytanie - pracuję w firmie zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami - Wspólnota Mieszkaniowa uchwałą zaprotokołowaną przez notariusza powierzyła nam zarząd w trybie art. 18 UWL. Wspólnota ma Regulamin regulujący gospodarowanie majątkiem wspólnoty. Czy powinniśmy zawrzeć jeszcze umowę o sprawowanie zarządu nieruchomością wspólną ? Zaznaczam, że nasza firma jako osoba prawna sprawuje zarząd na budynku czyli jest Zarządem jako jej organem (nie zarządcą) - nie ma Zarządu z osób fizycznych.

mod: zmiana tytułu postu

Czytaj więcej : Powierzenie zarządu osobie prawnej | Odsłony : 8970 | Odpowiedzi : 46 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Kasacja wyroku
Zaskarżyłam w sądzie uchwały wspólnoty, wygrałam w I i II instancji. Na odczytaniu wyroku sędzina oznajmiła zarządowi , że moze złożyć kasację do SN. Czy Zarząd bez porozumienia z członkami wspólnoty i bez ich pełnomocnictwa moze złożyć kasację? To z naszych kieszeni w końcu pójdą pieniądze na adwokata i na opłacenie kosztów kasacji.

Czytaj więcej : Kasacja wyroku | Odsłony : 3639 | Odpowiedzi : 7 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: Czy deweloper powinien płacić zaliczki?
Witam. Na moim osiedlu deweloper sprzedał 30%mieszkań. Deweloper jest zarządem.

Czy deweloper za niesprzedane mieszkania powinien płacić zaliczki??
I ponosić opłaty stosownie do jego udziałów??

Czytaj więcej : Czy deweloper powinien płacić zaliczki? | Odsłony : 3772 | Odpowiedzi : 7 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Czy jest obowiązek płacenia zaliczek?
Witam :> :dribble: ,
mam pytanko,czy muszę płacić zaliczki na F.E i F.R,a zamiast tego rozliczałbym się bezpośrednio z rachunków jakie są za media itp.?
wiem,że jeśli chodzi o F.R to mogę zapłacić swoją część jednorazowo po uchwaleniu określonej pracy(remontu).

Czytaj więcej : Czy jest obowiązek płacenia zaliczek? | Odsłony : 4905 | Odpowiedzi : 9 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

[ Liczba tematów: 4707 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 471

Ostatni 10 aktywny temat

Zarządca i administrator

Nie ma nowych postów Kontrola dokumentów księgowych...
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów administrator na wypowiedzeniu i samowola

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów Czy piwnica liczy sie do metrazu? Te same stawki?

Wyświetl najnowszy post

Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Nie ma nowych postów Deweloper nie płaci zaliczek.
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Roczne rozliczenie zużycia wody
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów kto zapłaci za skradzioną wodę
Wyświetl najnowszy post

Pozostałe sprawy techniczne

Nie ma nowych postów Wydajność pieca a ocieplenie mieszkania
Wyświetl najnowszy post

LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Nie ma nowych postów Zarządca w imieniu wspólnoty zawiera umowę na dostawę mediów
Wyświetl najnowszy post

Zebrania, głosowania i inne procedury

Nie ma nowych postów Roczne zebranie wspólnoty

Wyświetl najnowszy post

Remonty i modernizacje

Nie ma nowych postów Podłączenie pieca typu "koza"
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 80315 | Liczba tematów: 7218 | Liczba użytkowników: 6067

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów