Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 25-02-2017, 13:49

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 5226 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 523

Wiadomość
 Tytuł: Jaka płaca dla zarządcy?
Witam serdecznie, chciałbym orientacyjnie się dowiedzieć ile mniej więcej należy przeznaczyć miesięcznie pieniędzy na wynagrodzenie dla zarządcy? 2 bloki - 80 lokali...jeden zarządca...I jak najlepiej naliczać? stawka razy metr kwadratowy czy każdy właściciel tyle samo płaci, np. 75 zł?
Pozdrawiam

Czytaj więcej : Jaka płaca dla zarządcy? | Odsłony : 2147 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Czy wspólnota mieszkaniowa ma obowiązek składania sprawozdań
..do Urzędu Statystycznego?

Znalazłam dziś w skrzynce pismo zwane "ponaglenie" wysłane przez Urząd Statystyczny w Lublinie, a adresowane na moja wspólnotę.
Informują, że nie wpłynęło sprawozdanie M-01 "Sprawozdanie o zasobach mieszkaniowych za rok 2009".
Starsza karą grzywny.
W czasie rozmowy telefonicznej z pracownica, usłyszałam . że "skora założyła pani działalność"...
Nie dało się wytłumaczć , że :1. nie założyłam działalności, jestem tylko współwłaścicielem nieruchomości, który zgodnie z prawem wystąpił o regon .
2. Wspólnota nie ...

Czytaj więcej : Czy wspólnota mieszkaniowa ma obowiązek składania sprawozdań | Odsłony : 7609 | Odpowiedzi : 7 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: Co można wykonać mając prawo do czynności zarządu zwykłego
Rzecz dotyczy wspólnoty mieszkaniowej 5 właścicieli (osoby fizyczne), w której 3 posiada większość 56% udziałów, co na podstawie art 201 kc uprawnia do wykonania czynności zarządu zwykłego.
Wiadomo, że takie czynności to zawieranie umów na media i wykonanie płatności wspólnych - za wodę (bo jest jeden centralny licznik), energię na klatce schodowej i w piwnicy, wywóz nieczystości, zakupy opału (wspólne CO),
Wiadomo, że zgody 100% na zarządcę z poza wspólnoty nie będzie.
Pytanie:
Czy posiadający ...

Czytaj więcej : Co można wykonać mając prawo do czynności zarządu zwykłego | Odsłony : 5796 | Odpowiedzi : 11 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: Księgowanie odsetek
W naszej wspólnocie mamy uchwałę, która mówi o tym, że za odsetki za dany rok zarząd wystawia zbiorczą informację dla wszystkich właścicieli pod koniec roku. Są one księgowane na koncie FR.
Moje pytanie - czy obciążenie za odsetki z terminem płatności 10. luty należy księgować w starym roku czy już w nowym?

Czytaj więcej : Księgowanie odsetek | Odsłony : 5094 | Odpowiedzi : 8 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Mieszkanie, piwnica i oplaty eksploatacyjne
Witam użytkowników

Mam problem, ktory nie daje mi spać po nocach. Może był już poruszany na tym forum, ale przyznam, że czytalem je kilka godzin i niestety nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Chodzi o to, że powierzchnię lokalu (mieszkania) w akcie notarialnym mam 33 m kw, natomiast faktyczny metraż wynosi 23mkw, z tego co się domyśliłem doliczono tam 10 metrową piwnicę. W związku z tym płacę opłaty eksploatacyjne i remontowe również i za nią - ...

Czytaj więcej : Mieszkanie, piwnica i oplaty eksploatacyjne | Odsłony : 17227 | Odpowiedzi : 42 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: windykacja długów!
W związku z tym , że we wspólnocie jest kilku włascicieli mających spore zaległości wobec niej jak rozpoczac procedure sądową???

Czytaj więcej : windykacja długów! | Odsłony : 3932 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: (remonty) Niższy VAT tylko do końca roku (??)
Witam kilka dni temu przeczytałam poniższy przedruk na temat stawki VATw budownictwie ... i nie wiem jak to interpretować co do wspólnot.
Czy WM - Budynek Mieszkalny sprzed I WŚ jest zaliczany do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym ???
Jezli nie czy oznacza to, że od przyszłego roku (2011) na wszystkie remonty w naszym budynku będzie 22% VAT???

Czy ktoś coś wie na ten temat?? ewentualnie odpowiednio zinterpretuje to co poniżej??

Z góry dziekuję

Quote:
Niższy ...

Czytaj więcej : (remonty) Niższy VAT tylko do końca roku (??) | Odsłony : 4296 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Zgoda wspólnoty na prowadzenie działalności
Witam i proszę o pomoc. Chcę wynając lokal (własnością prywatna)na prowadzenie działalnosci gospodarczej - opieka dzienna nad dziecmi. Lokal jest usytuowany na parterze bloku mieszkalnego z przeznaczeniem na działalność usługową o charakterze nieuciążliwym. Moje pytania są nastepujące:
1. czy wymagana jest zgoda wspólnoty na prowadzenie w/w działalności?
2. czy wymagana jest zgoda wspólnoty na zmianę sposobu użytkowania - w tym aspekcie chyba tak?
3. czy wymagana jest zgoda wspólnoty na prace remontowe w lokalu?
Sprawa ...

Czytaj więcej : Zgoda wspólnoty na prowadzenie działalności | Odsłony : 3888 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Tytuł: Czy wszyscy muszą się zgodzić
Witam, mam takie pytanie - Czy wszyscy muszą się zgodzić aby móc założyć wspólnotę? Dwa bloki, 80 lokali...Czy każdy właściciel lokalu w blokach musi złożyć podpis?

Czytaj więcej : Czy wszyscy muszą się zgodzić | Odsłony : 8792 | Odpowiedzi : 13 | Forum : Zarządzanie nieruchomościami spóldzielczymi

Tytuł: lokal uzytkowy, a wspólnota
Witam serdecznie

Mój brat obecnie wynajmuje lokal użytkowy od spółdzielni w jednym z budynków. Prawie wszyscy wykupili już mieszkania, co będzie w chwli gdy 100% osób je wykupi i utworzy się współnota. Czy lokal który wynajmuje mój brat nadal będzie należał do spółdzielni czy do współnoty?

Czytaj więcej : lokal uzytkowy, a wspólnota | Odsłony : 11704 | Odpowiedzi : 15 | Forum : Zarządzanie nieruchomościami spóldzielczymi

[ Liczba tematów: 5226 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 523

Ostatni 10 aktywny temat

Mała wspólnota mieszkaniowa

Nie ma nowych postów Problem pomóżcie !!!!
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Zmiana sposobu rozliczania zużycia wody

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów pytanie o mieszkanie i spadek

Wyświetl najnowszy post

Zarządca i administrator

Nie ma nowych postów Pisma do administratora.

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów Podzielniki C.O. raz jeszcze...

Wyświetl najnowszy post

Zarząd wspólnoty

Nie ma nowych postów Skład zarządu

Wyświetl najnowszy post

Remonty i modernizacje

Nie ma nowych postów Uwuwanie wad budynków z Funduszu Remontowego
Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów "Prywatny" parking na terenie wspólnoty

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Nabycie przyległej nieruchomości gruntowej art. 209.3
Wyświetl najnowszy post

Zarządzanie nieruchomościami spóldzielczymi

Nie ma nowych postów Trzy oddzielne budynki na jednym gruncie

Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 85249 | Liczba tematów: 7885 | Liczba użytkowników: 6324

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
USTAWA
O WŁASNOŚCI LOKALI
tekst jednolity ogłoszony
w dniu 18.11.2015 r.
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece