Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 30-01-2015, 21:58

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 4598 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 460

Wiadomość
 Tytuł: doręczenie zawiadomienia o rocznym zebraniu
Witam

Od jesieni jestem właścicielem mieszkania w małej wspólnocie. Będę wdzięczny jeśli ktoś znajdzie chwilkę i odpowie mi na pytanie:

W dniu 18-03-2009 dostałem od sąsiadki, zawiadomienie zarządcy wspólnoty o rocznym zebraniu które ma odbyć się 26-03-2009. Ja osobiście nie potwierdzałem podpisem nikomu faktu odbioru zawiadomienia.

W naszej wspólnocie jest 6 mieszkań. Jakie będą skutki takiego sposobu zawiadomienia mnie o zebraniu, jeśli ze względu na brak możliwości uczestniczenia w zebraniu, tym samym nie będę miał ...

Czytaj więcej : doręczenie zawiadomienia o rocznym zebraniu | Odsłony : 3408 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: Podejmowanie uchwał
Witam wszystkim , jesteśmy nowo utworzoną wspólnotą mieszkaniową , zaczynamy działać sami.Wiele rzeczy jeszcze musimy się nauczyć .Mam pytanie czy zarząd też może podejmować uchwały, czy tylko uchwały podejmowane są na zebraniach dotyczących wszystkich właścicieli.

Czytaj więcej : Podejmowanie uchwał | Odsłony : 3806 | Odpowiedzi : 7 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

Tytuł: Rozliczenia kosztów zarządu
W poniedziałek będzie zebranie WM.Z tego względu chciałbym się dokładnie dowiedzieć czego dotyczy "Rozliczenie kosztów zarządu" w moim rozliczeniu rocznym.Oczywiście wszystko w rozliczeniu mam wyszczególnione punkt po punkcie :haha: Ale...
1.Konserwacja pomieszczeń wspólnych-tu pewnie chodzi o klatkę schodową i dokonywane na
niej naprawy itp?Piwnice i naprawy tamże,również?Czy na to wszystko administratorka powinna przedstawić nam kwity,rachunki itp?
2.Sprzątanie korytarza piwnicznego-Jako WM,wiemy,że korytarz piwniczny nie był sprzątany.A,to z tej ...

Czytaj więcej : Rozliczenia kosztów zarządu | Odsłony : 5584 | Odpowiedzi : 11 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: POMOC !! bardzo ważne
Witam ,
mam problem i nie wiem co z tym zrobić
Chciałam się zapytać czy jeśli ktoś rezygnuje z Zarządu Wspólnoty a jest notarialnie powołany czy musi to notariusz ją odwołać czy tylko wystarczy ze reszta Zarządu Wspólnoty wybierze na to miejsce kogoś innego .??

Proszę o szybką odpowiedz.
pozdrawiam

Czytaj więcej : POMOC !! bardzo ważne | Odsłony : 2059 | Odpowiedzi : 1 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: bank
napiszcie każdda wspolnota jest zarządzana przez swojego zarządce pytanie czy wspólnota ma prawo do biernego obserwowania przez internet wszystkich operacji wykonywanych przez zarządcę i księgowość dotyczące naszego bloku w banku nie chodzi tutaj o brak za
ufania do naszego zarządcy po prostu to tylko ciekawość annna39.................

Czytaj więcej : bank | Odsłony : 2508 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: od kiedy składki?
20 lutego było pierwsze zebranie organizacyjne. Optymistycznie uchwaliliśmy, że składki obowiązują od miesiąca marca. Pzedłużają się nam formalności - NIP i nie mamy jeszcze konta. Czy możemy pobrać składki za marzec w kwietniu - jak już wszystko formalnie będzie załatwione?

Czytaj więcej : od kiedy składki? | Odsłony : 4334 | Odpowiedzi : 9 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: W jakie dni tygodnia?
Spokojnie......Proszę, od razu nie rozpraszać się pytaniem w temacie i skierować uwagę na właściwy tor.
Jestem po prostu ciekawa, w jakie dni tygodnia organizujecie u siebie przeglądy np. kominiarskie, czy instalacji gazowej w mieszkaniach właścicieli? :>

Czytaj więcej : W jakie dni tygodnia? | Odsłony : 2597 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Tytuł: ZARZĄD - DUŻY PROBELEM
Witam Forumowiczów

Mam poważny problem z zarządem wspólnoty. Nie jestem informowana o zebraniach mimo, ze mówiłam wyraźnie ( nie mieszkam tam), ze chce na takim zebraniu być. W tym roku ponownie pominięto mnie przy zebraniu rocznym. Wnioskowałam o dokumenty do zarządu, których mi nie udostępniono (nawet nie odpisali odmownie) W ogóle nie sposób dowiedzieć sie co sie tam dzieje, sa ciagłe podwyżki funduszu remontowego, a remontu nie ma i nie będzie bo pieniedzy brak. Poszło ...

Czytaj więcej : ZARZĄD - DUŻY PROBELEM | Odsłony : 2616 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Powtórne głosowanie.
Proszę o poradę jak ma wyglądać powtórne głosowanie nad uchwałą ? Otóż wczoraj na zebraniu wspólnoty głosowano uchwałę która w ewidentny sposób narusza interes części wspólnoty / jest podzielona w tej kwestii na ,, dwa ,, obozy /. W pierwszym głosowaniu było 13 / 13 .Gdy pod koniec zebrania ubył jeden z właścicieli powtórzono głosowanie i było 12 / 13 .Został naruszony interes jednej z tych cześci wspólnoty / Czy było to zgodne z praem ...

Czytaj więcej : Powtórne głosowanie. | Odsłony : 3047 | Odpowiedzi : 4 | Forum : LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Tytuł: Odwołanie Zarządu
Witam
Cały zarząd wspólnoty został odwołany przez właścicieli którzy sami opracowali uchwałę i ją zebrali. Czy jest obowiązek zebrania jeszcze przed tą uchwałą wniosku 10% mieszkanców o wywołanie uchwały bo tego nie zrobili. Czy uchwała jest ważna? I jeszcze jedno jeśli zarząd nie chce złożyć podpisu pod uchwałą czy ma to jakieś znaczenie?
Dziękuje i Pozdrawiam

Czytaj więcej : Odwołanie Zarządu | Odsłony : 12157 | Odpowiedzi : 14 | Forum : Uchwały, regulaminy, statuty

[ Liczba tematów: 4598 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 460

Ostatni 10 aktywny temat

Zarząd wspólnoty

Nie ma nowych postów Brak Zarządcy

[ Przejdź na stronę: 1 ... 4, 5, 6 ]

Wyświetl najnowszy post

Zarządca i administrator

Nie ma nowych postów członek zarządu zarządcą??

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4 ]

Wyświetl najnowszy post

Ubezpieczenia

Nie ma nowych postów Zalane mieszkanie

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Poczekalnia i tematy ogólne

Nie ma nowych postów niezarejestrowana wspolnota

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów Wymiana drzwi do mieszkania

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów negocjacja cen energii elektrycznej przez Wspólnote
Wyświetl najnowszy post

Orzecznictwo Sądu Najwyższego

Nie ma nowych postów Umowę quoad usum można zmienić uchwałą wspólnoty
Wyświetl najnowszy post

Prawo w spółdzielni

Nie ma nowych postów nowe opłaty na 2011 rok

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Remonty i modernizacje

Nie ma nowych postów Piec kominkowy z płaszczem wodnym-duży problem
Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów Jeszcze o piwnicach - części wspólnej
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 78969 | Liczba tematów: 7075 | Liczba użytkowników: 5989

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów