Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

Dzisiaj jest 23-01-2017, 10:29

Regulamin forum

Nowości Nowości dla Wspólnota Mieszkaniowa

Mapa strony Wspólnota Mieszkaniowa » Forum : Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali

[ Liczba tematów: 5204 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 521

Wiadomość
 Tytuł: OCIEPLENIE bez zgody 1 współwłaściciela
Witam i proszę o radę
Posiadam mieszkanie (własnościowe) zlokalizowane jest na pierwszym piętrze. skład budynku wchodzą 4 lokale. Chciałbym dokonać ocieplenia, ponieważ przemarzanie ścian jest widoczne gołym okiem. 1 ze współwłaścicieli nie wyraża zgody bez podania konkretnego powodu ("nie, bo nie"). Aby przejść z 1 pokoju do kuchni trzeba przejśś przez korytarz, a tam temeratura jest ujemna. Wiec warunki źle wpływają na zdrowie lokatorów. Obecnie mieszkają tam moi dziadkowie, a mają juz przeszlo po 80 ...

Czytaj więcej : OCIEPLENIE bez zgody 1 współwłaściciela | Odsłony : 6053 | Odpowiedzi : 9 | Forum : Remonty i modernizacje

Tytuł: Czy uchwałę która nie przeszła można skutecznie zaskarżyć?
Zastanawiam się nad tym czy uchwałę która została poddana pod głosowanie a dotyczyła np. zmiany dotychczasowego regulaminu rozlicznia wywozu śmieci a która nie zyskała potrzebnej większości można skutecznie zaskarżyć do sądu?

Czytaj więcej : Czy uchwałę która nie przeszła można skutecznie zaskarżyć? | Odsłony : 3430 | Odpowiedzi : 6 | Forum : Zarząd wspólnoty

Tytuł: modernizacja ogrzewania
Mamy wspólnotę składająca się z 20 mieszkań (5 właściciel gmina) chcemy zmodernizować ogrzewanie. Dotychczas w mieszkaniach są piece kaflowe, ogrzewanie węglowe etażowe, ogrzewanie akumulacyjne na prąd, lub niektórzy właściciele maja kominki) Mamy problem gdyż część właścicieli chce wprowadzić ogrzewanie z PEC. Część właścicieli skłonna jest wprowadzić do budynku gaz i zastosować ogrzewanie etażowe gazowe na piec gazowy indywidualny.
- czy można mieć różne systemy grzewcze tak aby np. 8 właścicieli miało PEC, a część właścicieli ...

Czytaj więcej : modernizacja ogrzewania | Odsłony : 4174 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Remonty i modernizacje

Tytuł: Gmina ma większosc we wspólnocie a zmiana administratora
Witam
Wspólnota duża, 8 lokatorów, tylko ja mam wykupione mieszkanie, ok. 1/6 udziałów.
W zeszłym roku jak byłem w jednoosobowym zarządzie, założyłem wspólnocie NIP i regon.
Ponieważ gmina nie zgodziła się na zmianę administratora (obecnie jest ich budżetowy ZGKiM) na zebraniu złożyłem rezygnację z członka jednoosobowego zarządu z wpisem do protokołu. Po co mam odpowiadać za coś na co nie mam wpływu. Wiem, ze wspólnota nie powołała nikogo innego. Nawet początkowo burmistrz zgodził się przekazać ...

Czytaj więcej : Gmina ma większosc we wspólnocie a zmiana administratora | Odsłony : 10240 | Odpowiedzi : 26 | Forum : Zarządca i administrator

Tytuł: Jak winna wyglądać informacja o rozliczeniu kwartalnym wody?
Witam, trochę poczytałam ale nie natrafiłam na informację która mnie interesuje. Jestem właścicielem mieszaknia i otrzymuję co kwartał infomację o rozliczeniu wody, normalne. Na koniec roku również otrzymuję rozliczenie ile wpłacono, ile do zapłaty lub nie. Ale w żadnym z tych rozliczeń nie jest podany stan liczników zużytej wody. Wiem, że podawać należy stany liczników, jest on podawany z różną częstotliwością. W związku z tym, że przeprowadziliśmy się, mąż podał stan w grudniu 2009, po ...

Czytaj więcej : Jak winna wyglądać informacja o rozliczeniu kwartalnym wody? | Odsłony : 3465 | Odpowiedzi : 5 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Plan gospodarczy
Mam pytanie. Powoli przygotowujemy się do prac nad planem gospodarczym na 2010 rok. Wspólnota nie posiada funduszu remontowego. Wspólnota obciążona jest kredytem bankowym jednakże w wyniku wcześniejszej spłaty jego części ( uchwała mieszkańców ) rata kredytu na ten rok drastycznie zmalała. Zaoszczędzone pieniążki chcielibyśmy przeznaczyć na odnowienie klatki schodowej ( mieszkańcy na zebraniach już wielokrotnie informowali o potrzebie tego remontu ale nigdy nie było funduszy ). Teraz sedno sprawy. Czy po konsultacji z wykonawcą usługi ...

Czytaj więcej : Plan gospodarczy | Odsłony : 3166 | Odpowiedzi : 2 | Forum : Zebrania, głosowania i inne procedury

Tytuł: Pozyskanie dokumentacji powykonawczej
Znajdujące się w budynku wspólnoty lokale użytkowe ( nie będące własnością wspólnoty) zostały adoptowane na przychodnię lekarską. Obecnie właścicielem lokali jest WAM, trwałym zarządcą Zarząd Infrastruktury, a użytkownikiem Przychodnia Lekarską. Na etapie inwestycji dzierżawcą lokali od WAM była przychodnia, obecny stan po remoncie.
Lokale przeszły gruntowną przebudowę zarówno ogólnobudowlaną jak i w zakresie wszystkich instalacji. Wspólnota wyraziła zgodę na adaptację lokali na etapie uzyskiwania pozwolenia w gminie pod warunkiem dostarczenia projektów przebudowy. Projekty ogólnobudowlane zostały ...

Czytaj więcej : Pozyskanie dokumentacji powykonawczej | Odsłony : 2366 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Remonty i modernizacje

Tytuł: problem z zalozeniem wspolnoty
Prosze o podpowiedz czy istnieje obowiazek administrowania budynku mieszkalnego,ktory sklada sie z dwoch lokali uzytkowych o powiezchni 134m kazdy i czterech lokali mieszkalnych o powiezchni 65m kazdy. Pytam poniewaz mam wielki problem z porozumieniem sie w sprawie zalozenia wspolnoty z jednym z lokatorow. Jestnim nim wlasciciel wspomnianych wyzej lokali uzytkowych. Nie zalezy mu wlasciwie na niczym co sie dzieje w tym budynku mimo ze byl on jego wlascicielem (inwestorem,ktory finansowal jego budowe w 2003 roku). ...

Czytaj więcej : problem z zalozeniem wspolnoty | Odsłony : 1945 | Odpowiedzi : 1 | Forum : Poczekalnia i tematy ogólne

Tytuł: wpisywanie dłużników do KRD brak peseli
Witam!
Po poprzednim zarządzie robimy porzadki w dokumentacji. Większość papierów jest, są skserowane pierwsze strony aktów notarialnych (widac nr pesel). Niestety ok 20 lokatorów nie chce nam tego dostarczyć i w żaden sposób zmusić ich nie możemy...
Zalezy nam na poznaniu nr pesel co umozliwia nam wpisanie takiej osoby do krajowego rejestru długów.Kolejna sprawa to nowi lokatorzy nie zgłaszający się...
Mamy 2 przypadki, nie płacą, nie chcą powiedzieć kto jest właścicielem.
Czy jest na to ...

Czytaj więcej : wpisywanie dłużników do KRD brak peseli | Odsłony : 2725 | Odpowiedzi : 4 | Forum : Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty

Tytuł: Podlaczenie sie do pionu z ciepla woda..
Witam.
Mam nastepujący problem.Jestem wlascicielem lokalu uzytkowego nalezacego wchodzacego w sklad wspolnoty mieszkaniowej. Przez lazienke przebiegaja piony z zimna i ciepla woda.O ile z zimna woda woda nie ma problemu (jest zalozony wodomierz) to jezeli chodzi o ciepla wode poprzedni wlasciciel jej nie potrzebowal i w czasie wymiany pionow nie zamontowano wyjscia z pionu ani wodomierza. Czy na podlaczenie sie do pionu i zamontowanie wodomierza potrzebuje zgody wspolnoty?

Czytaj więcej : Podlaczenie sie do pionu z ciepla woda.. | Odsłony : 2403 | Odpowiedzi : 3 | Forum : Remonty i modernizacje

[ Liczba tematów: 5204 Przejdź na stronę 1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 521

Ostatni 10 aktywny temat

Uchwały, regulaminy, statuty

Nie ma nowych postów Rozliczanie kosztów stałych CO i wody - uwl a p.energetyczne

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych

Nie ma nowych postów Jedna nieruchomość, dwie wspólnoty

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów powołanie Zarządu Wspolnoty
Wyświetl najnowszy post

Pozostałe sprawy techniczne

Nie ma nowych postów odśnieżanie chodnika/ sprzątanie terenu nie należącego do WM
Wyświetl najnowszy post

Nieruchomość wspólna

Nie ma nowych postów kotłownia a cześć wspólna?

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów problem balkonu jako części wspolnej
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów naprawa sciany działowej
Wyświetl najnowszy post
Nie ma nowych postów parking wspólny a nadużywanie prawa przez mieszkańców

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

Wyświetl najnowszy post

Zarządca i administrator

Nie ma nowych postów Gdy nowy administrator księguje rozliczenia poprzedniego

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Wyświetl najnowszy post

Zebrania, głosowania i inne procedury

Nie ma nowych postów Zgoda na parking- ile czasu ma na to wspolnota
Wyświetl najnowszy post

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  

Statystyki forum

Statystyki forum

Liczba postów: 84997 | Liczba tematów: 7856 | Liczba użytkowników: 6321

Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.

PRZEPISY (pliki PDF)
USTAWA
O WŁASNOŚCI LOKALI
tekst jednolity ogłoszony
w dniu 18.11.2015 r.
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece